تارخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳
کد خبر : 121046
چاپ خبر

؛

پادزهر پروژه اقتدار شکنی ایران در روزهای بتن ریزی /مقایسه سرنگونی هواپیمای روسی در مرز ترکیه با گشت زنی آزاد آمریکایی ها در مرزهای ایران توسط رسانه های غربی/ سناریویی که ناکام ماند

image600568

در شرایط اجرای برجام نفس اقدام مقتدرانه سپاه در توقیف شناور متجاوز به مرزهای جمهوری اسلامی ایران و بازداشت ملوان های آمریکایی در عصر روز دوشنبه، بر هم زدن سیاست تضعیف ایران در منطقه و پاسخی به آزمودن ایران برآورد می شود

 

به گزارش «کمال مهر»؛به نقل از  مرصاد ، اجرای تعهدات نامتوازن ایران در برجام از جمله خروج قلب رآکتور اراک و بتن ریزی به شیوه ای که مجریان آن را  “شدید و سریع” اعلام کردند، زمینه سخنان تحقیر آمیز مقامات غربی علیه ایران را مهیا کرده است،  شو تحقیر مضحک دیپلماتیک ایران توسط دیکتاتورهای عرب و کشور های بند انگشتی منطقه در هفته اخیر به بهانه حادثه مشکوک سفارت عربستان نیز اقدامی در همین راستا قلمداد می شود.

 

همچنین شنیده های حاکی از تلاش برای آزادی جاسوس امریکایی بازداشت شده (جیسون رضائیان) همزمان با فضا سازی رسانه های غربی در معرفی این اقدام به عنوان علائم ویروس برجام در ایران و البته  محتوای نطق سالانه اوباما با ژست پیروزمندانه از تفوق دیپلماتیک بر کانون مقاومت منطقه، بخشهایی از جورچین پروژه “خلع اقتدار ایران” را  تکمیل می کند.

 

سهل اندیشی های جریان سیاسی حاکم بر دولت ایران و به تبع آن دستگاه دیپلماسی کشور نیز فرصت مغتنمی را فراهم آورده است که غرب چندان برای طراحی این پازل نیاز به صرف خلاقیت و زمان نداشته باشد. تا اندازه ای که برای برآورد میزان تفاوت های ایران بعد و قبل از برجام یک شناور حامل ۱۰ ملوان را با اسکورت  دو ناو جنگی فرانسوی و آمریکایی به ماموریت تجاوز به حریم مرزهای آبی کشور گسیل می دهد.

 

در این شرایط نفس اقدام مقتدرانه سپاه در توقیف شناور متجاوز به مرزهای جمهوری اسلامی ایران و بازداشت ملوان های آمریکایی در عصر روز دوشنبه، بر هم زدن سیاست تضعیف ایران در منطقه و پاسخی به آزمودن ایران برآورد می شود.

 

این سناریو ها رویکردی که درست عکس آن برای اقتدار بخشی به هیات حاکمه ترکیه و حکومت آل سعود در حال اجراست. به گونه ای که اجازه سرنگونی جنگده روسی نزدیک شده به مرزهای ترکیه را به پدافندهای این کشور می دهد و البته عربستان را برای پهلوان پنبه بازی در تجاوز به یمن و اعدام شیخ النمر حمایت و تحریک میکند. در حالی که از ایران انتظار داشت شناور از آب گذشته آمریکا را مشایعت و متجاوزین سرنشین آن را دستگیر نکند و در عین حال  جاسوس آمریکایی تبار ایرانی (جیسون) نیز تحویل آمریکایی ها شود.

 

این یعنی همان بازی آمریکا که در نتیجه آن از یک سو ترکیه و عربستان را در صحنه موازنه قدرت با ایران تنفس مصنوعی بدهد و از سوی دیگر نقش آفرینی روسیه در مقایسه با قدرت کاخ سفید را به قضاوت عام بگذارد که البته نا کام ماند..

 

بنابراین برخورد منطبق بر قوانین بین المللی با نقض کنندگان تمامیت سرزمینی کشورها  همان موضوع بدیهی و روشنی است که اگر ناقض، ایالات متحده آمریکا باشد فقط از عهده مرزداران ایرانی بر می آید که آنها را تنبیه کند…

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net