تارخ انتشار: پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
کد خبر : 120171
چاپ خبر

درجلسه درس اخلاق مطرح شد؛

آیت‌الله حسینی‌همدانی: مسلط کردن افراد بی‌کفایت با پول بر مسلمانان از حرمت شراب‌خواری بدتر است

امام جمعه کرج با بیان اینکه انسان باید در مورد نحوه هزینه کرد اموال و ثروتش در قیامت پاسخگو باشد،گفت: حرام تنها شرابخواری نیست و اگرکسی انسانی فاسق و بدون قابلیت و صلاحیت را با پول و تزویر و دروغ بر مردم مسلط کنند حرمتش از شرابخواری بدتر است

به گزارش «کمال مهر»؛آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در جلسه درس اخلاق که شب گذشته در مصلی امام خمینی (ره) کرج برگزارشد، با اشاره به خصوصیات انسانهایی که نزدیک و دوست‌دار خداوند هستند، اظهار داشت: خداوند چشم و دل انسانهایی را که به او نزدیک هستند به جلال وعظمت خود روشن می‌کند.

وی افزود: خداوند در تاریکی شب و روشنایی روز با این بنده نجوا می‌کند تا اینکه وی از سخن گفتن و گذراندن وقت خود با غیر خدا فاصله می‌گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بیان کرد: این انسان‌ها سعی می‌کند که وقت خود را در مجالسی بگذراند که در آن کسب فیض کرده و به چیزی غیر از خداوند فکر نمی‌کنند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های متقین باوربه خدا وایمان به روز قیامت است ،گفت: خداوند سری که از مخلوقاتش پنهان کرده  را به بنده‌ای که دوست داشته باشد آشکار می‌نماید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با بیان اینکه خداوند قلب برخی از بندگان را ظرف اسرار خود قرار می‌دهد تصریح کرد: از آثار محبت خداوند بر انسان این است که چیزی از بهشت و جهنم را از این شخص پنهان نمی‌کند و این خاصیت محبت خداوند به بنده است.

وی تصریح کرد: اگر انسان در این دایره قرار گیرد به طوری که خدای تعالی وی را دوست داشته باشد آثار و برکاتی دارد که هیچ چیزی از اسرار  بهشت و جهنم از وی پنهان نیست.

امام جمعه کرج در مورد لزوم حفاظت نماز و تاثیرآن بر تقرب الهی، گفت: خواندن نماز به تنهایی نشانه محافظت از نماز نیست بلکه تنها موردی که از نماز حفاظت می‌کند اقامه و به جای آوردن آن در وقت مقرر است.

وی با بیان اینکه بی‌توجهی به اقامه نماز و به جای آوردن در زمانی به غیر از زمان مقرر آفاتی دارد، گفت: حفاظت از نماز یعنی نماز سبک شمرده نشود و روایتی در مورد نحوه شناخت شیعیان وجود دارد که اقامه نماز در زمان مقرر از راه‌های شناخت شیعیان شمرده می‌شود.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه تمام تلاش ما این است که در زمره شیعیان اهلبیت عصمت وطهارت باشیم، گفت: برخی نماز را سبک می شمارند و در زمان کوتاهی نماز را به جای می‌آورند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه یکی از مواردی که در برزخ همراه انسان است اعمال اوست،خاطرنشان کرد: از امام باقر(ع) روایت است که انسان که از دنیا می‌روند صورت‌هایی نورانی نزد وی حاضر شده و نمی گذارند که فشار قبر بر وی وارد شوند و در طرفین مرده حضور دارند که نماز ، روزه و سایر اعمال انسان همان صورت های نورانی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه تدبر و تامل  درقرآن نیاز هرانسانی است، گفت: غیبت یکی از مواردی است که سرنوشت بدی را برای هر انسانی در قیامت رقم می‌زند.

وی با بیان اینکه زیر پا گذاشتن اخلاق و به کارگیری شنیدهها درمکالمات روزمره باعث هلاکت انسان می‌شود، تصریح کرد: متاسفانه جامعه مبتلای به برخی از عادات بد از جمله تهمت، غیبت و دروغگویی است.

وی با اشاره به درپیش بودن انتخابات و رشد فزاینده به کارگیری از کلمه شنیدهها در این ایام دربین مردم،گفت:  بیان و به کارگیری  لفظ شنیده‌ها و گفته می‌شود جهنم آبادی برای انسان ایجاد می‌کند.

امام جمعه کرج  با اشاره به اینکه حفظ هوشیاری و لزوم شناخت از افراد جامعه و در نظر داشتن عملکرد آنها در این ایام ضروری است، بیان کرد: به خاطر دنیای دیگری برای خود جهنم نسازید و خود را بدبخت نکنید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با بیان اینکه شنیده‌ها نمی‌تواند ملاکی برای تشخیص فرد کارآمد از ناکار آمد  باشد،افزود: یک کلمه نادرست می تواند فردی را نابود کرده و باید در این زمینه مراقب بود.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره به اینکه غیبت دودمان غیبت کننده را برباد می‌دهد،تصریح کرد: غیبت تمام حسنات و موفقیت انسان را گرفته و لازم است که در این زمینه فراهم شدن فضا برای غیبت مقاومت صورت گیرد.

امام جمعه کرج با بیان اینکه تقویت صفات متقین در هر فردی  باید دردستور کار  قرار گیرد، گفت: امیرالمومنین (ع) در نهج البلاغه در مورد صفات مومنان می‌فرمایند:  مومنان مانند کسانی هستند که بهشت را دیده و جهنم را نیز می‌بینند و لمس می‌کنند.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه مواظبت و دقت در نماز و زبان برای انسان لازم است، گفت: زبان انسان مانند داسی است که می‌تواند در جهنم انسان را درو نماید و برخی اوقات زبان با یک کلمه و جمله معمولی آسیب هایی برزگی متوجه فرد می‌کند.

آیت الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه شیطان هر لحظه در کمین انسان است، تصریح کرد: شیطان به خود نیز رحم نکرده و قطعا در صورت وجود کوچکترین روزنه به انسان نیز رحم نمی‌کند.

رئیس شورای فرهنگی عمومی البرز با بیان اینکه انسانی که در دایره  نورانیت قرار گیرد مسائل برای وی عیان می‌شود،تصریح کرد: اگرانسان اهل محبت الهی شود به رضای خدا عمل کند خدا مسیر را برای مقاصد وی باز می‌کند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه هول و هراس شدیدی در روز قیامت بر انسان احساس می‌شود و انسان تمام اعمال و رفتار خود را در این روز مشاهده می کند،اظهار داشت: انسانی که دارای اعمال بدی بوده  دوست دارد که میان وی و عمل بدش فاصله بیفتد و  تمام مولود انسان در این روزهمراه وی است.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه عمل خیرمولود خیر و عمل بد مولود بدی برای انسان به همراه دارد،عنوان کرد:  برخی انسانها پول  و ثروت خود را در راه حرام مصرف می‌کنند و این انسانها باید در این راه پاسخ خدا را بدهند.

وی با بیان اینکه حرام تنها شرابخواری نیست، اظهارداشت: اگر انسان فاسق بدون قابلیت و صلاحیت نداشته با پول و تزویر و دروغ بر مردم مسلط کند حرمتش از شرابخواری بدتر است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه ثروت و مکنت نمی‌تواند متضمن سعادت فرد در آخرت باشد،  گفت: کسی که با پولش کسی را مسلط بر دین و ناموس مردم می‌کند مرتکب جنایت شده و نزد خدای تعالی باید پاسخگو باشد که چرا مرتکب چنین عملی شده است؟

آیت‌الله حسینی‌همدانی گفت: ثروت و قدرت این فرد در قیامت به کار وی نمی اید و بدرد وی نمی‌خورد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • فتوطنز/ آبستراکسیون شورای شهر کرج
  پیدا شدن حفره ای به سمت طبقات زیرین ساختمان پلاسکو
  عکس/ بوسه بر قرآن پیدا شده در پلاسکو
  تصاویر منتشرنشده از اولین شهید حادثه پلاسکو
  اتفاق عجیبی که منصوریان در فوتبال جهان رقم زد
  ابطحی: مالامیری از امارات با من تماس گرفت/ درخواست بدهکار فراری از بانک مرکزی برای انتشار اسناد وام ها
  عکس یادگاری کار دست نماینده رشت داد!
  از بالای نردبان گرفتار شدن همکارانم را دیدم / تلخ ترین لحظه +عکس
  خداحافظی ناگهانی بازیکن آبی پوش
  جواب آزمایش قبل از ازدواج راز سیاه دختر ۱۷ ساله را لو داد
  تن دادن زن ۴۶ ساله به خواسته مرد ایرانی برای سفر خارجی ۲ دخترش
  عکس هنری نرگس محمدی با چادر در حرم امام رضا (ع)
  کنسرت اروپایی خواننده زن با کشف حجاب +عکس
  اسرار جدید از اعدام «صدام» را لو دادند! + تصویر
  هنرپیشه ای که شوخی شوخی جان سپرد
  کدام بازیگران کارت اهدا عضو دارند؟
  هشدار «محله گل و بلبل ۲» درباره حضور کودکان در فضای مجازی
  قوچان‌نژاد: زیاد به فکر خودم نیستم/ دومین صعود پیاپی را خواهیم داشت
  اتحادیه فوتبال آفریقای جنوبی مذاکره با کی‌روش را تکذیب کرد
  نفرات حاضر در رقابت های جام جهانی کشتی معرفی شدند
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net