تارخ انتشار: پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۴
کد خبر : 120091
چاپ خبر

سلفی‌های مصر عربستان را غافلگیر کردند!

۳۹۸۹۴۸۱_۶۵۶

جنایت سعودی ها در اعدام روحانی مبارز شیعی، اعتراض چهرهای سرشناس سلفی در مصر را به دنبال داشته است

به گزارش گروه بین‌الملل«کمال مهر»؛؛ پایگاه خبری شبکه العالم، برخلاف انتظار و پیش بینی‌ها، بیانیه جبهه سلفی مصر آل‌سعود و جریانهای همسو را غافلگیر کرد. جبهه سلفی مصر در بیانیه خود اعدام گروهی ۴۷ نفر در عربستان و از جمله آنها آیت الله نمر را محکوم کرد.

این جبهه، حکمهای صادر شده را “ظالمانه” و آل سعود را “مجرم” دانست، و اجرای حکمهای اعدام را “جنایت” جدیدی توصیف کرد که در “تاریخچه این نظام در جنگ علیه اسلام و علمای صادق” ثبت می شود.

جبهه سلفی مصر تأکید کرد، نظام سعودی که در حال هزینه کردن برای قتل و سرکوب و جنگ علیه دین در مصر است، در داخل عربستان نیز با عناوین فریبنده در حال پیش بردن همین سیاستها جهت خون ریزی، غارت اموال و سرنوشت مردم و قدرت طلبی است.

جبهه سلفی مصر خاطرنشان کرد که حکم‌های صادر شده در عربستان کاملا سیاسی است و در این کشور دادگاه شرعی وجود ندارد، و عناوین و اسمهایی هم که دیده می‌شود برای فریبکاری و توجیه ظلم و سرکوب در لباس شریعت است.

این جبهه افزود: نظام سعودی که مدعی اجرای قوانین شرعی در نهاد قضایی خود است، اخیرا یک انگلیسی را که به دلیل داشتن مشروب به شلاق محکوم شده بود آزاد کرد زیرا ازسوی انگلیس تحت فشار قرار گرفت.. این فقط یک نمونه از حوادث بسیاری است که در این کشور روی می دهد و شریعت فقط پوشش و ابزاری برای رسیدن این نظام به اهداف سیاسی است.

دکتر “خالد سعید” سخنگوی جبهه سلفی گفت: افراد منتسب به علم و سلفی گری در عربستان که نظام از آنها برای مشروع جلوه دادن جنایت‌های خود سوء استفاده می‌کند باید در مواضع خجالت آورشان که آنان را شریک جرم و ظلم می‌کند، بازنگری کنند؛  زیرا در غیر این صورت آنان در سراشیبی نبردی به خدمت گرفته شده‌اند که هدف آن در اصل نابودی دین در منطقه است.

خالد سعید گفت: عجیب این است که برخی در حال بازارگرمی برای جنایتهای نظام سعودی هستند، و از پاکی نهاد قضایی این کشور سخن می‌گویند درحالیکه این نظام بر سرکوب و بازداشت استوار است و زندانهای آن همچنان سرشار از علما و مبلغان صادق و شناخته شده است که همگی در مقابل آل سعود ایستاده و کلام حق را گفته اند و یا نپذیرفته‌اند که ابزار آل سعود باشند.

وی ادامه داد: در زندانهای آل سعود ده‌ها سال است که شمار بسیاری از مظلومان زندانی هستند، و در شرایط غیر انسانی و بدی قرار دارند، و علاوه بر این خانواده و بستگانشان نیز هدف اقدامات سرکوبگرانه قرار می گیرند. نظام آل سعود کسانی را که مخالف دخالتهای آمریکا در سرزمین جزیره العرب هستند، به قتل رسانده و یا زندانی می‌کند.

خالد سعید تأکید کرد که باید ضد نظام سعودی ایستاد زیرا این نظام با پول و توطئه ها و سرکوب درحال جنگ با دین است و این کار را با پوشش شریعت انجام می‌دهد و از پروژه سنی برای مقابله با شیعیان استفاده می‌کند تا فتنه طایفه‌ای به راه بیندازد.

دکتر “کمال الهلباوی” از رهبران جدا شده اخوان المسلمین هم با انتقاد از این جنایت آل سعود، قرار دادن شیخ نمر در کنار گروهی از اعضای وابسته به القاعده ابراز تعجب کرد.

الهلباوی گفت: النمر از شدیدترین مخالفان تفکرات القاعده بود. وی تأکید کرد که همه آزادگان در دنیا چه شیعه و چه سنی و حتی غیر مسلمانان، حکم اعدام شیخ نمر را کاملا نادرست می دانند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net