تارخ انتشار: سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۸
کد خبر : 118876
چاپ خبر

آیت‌الله نوری همدانی:

اگر مردم در ۹ دی با بصیرت به میدان نیامده بودند، همه چیز از بین رفته بود

۳۹۵۸۰۷۰_۵۹۹

آیت‌الله حسین نوری همدانی یکی از مراجع تقلید به همایش تجلی بصیرت به مناسبت بزرگداشت حماسه ۹ دی پیامی صادر کرد

به گزارش «کمال مهر»؛،  آیت‌الله حسین نوری همدانی یکی از مراجع تقلید به همایش تجلی بصیرت به مناسبت بزرگداشت حماسه ۹ دی پیامی صادر کرد.
متن این پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و تحیت به آن مجمع محترم که به مناسبت بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی برگزار گردیده است.

امروز در تاریخ انقلاب اسلامی، جایگاه بسیار بلندی است. مسئله انقلاب یک مسئله بسیار بزرگ و هدیه الهی به مردم مسلمان است که تحول بسیار چشم‌گیر و فراگیری در کل جهان به وجود آورد.

این انقلاب دارای ارکانی است، باید آن ارکان و پایه‌های اساسی را بشناسیم و همین طور دارای اهداف و برکات و آثاری است، آسیب‌هایی که به انقلاب ممکن است برسد، آنها را هم باید ما بشناسیم. ابتدا به ارکان انقلاب می‌پردازیم چون فتنه‌ای که به وجود آمد می‌خواست ارکان را متزلزل کند.

این انقلاب سه رکن مهم دارد. رکن اول آن اسلام است، آن اسلام ناب که طلوع کرد و به وجود آمد در آغاز وجودش، در کل دنیا اثر گذاشت. آن روزی که دنیا غرق در ظلمت جهالت بود، نه علمی بود نه عالمی، نه کتابی و نه کتابخانه‌ای. آن قدرت اسلامی که در آغاز توانست در کل دنیا تحولی ایجاد کند، از این جهت در دنیا خیلی اثر گذاشت، حکومتی را به وجود آورد، حکومتی توأم با سیاست و عدالت، علم توأم با اخلاق، مادیت توأم با معنویت. این باعث شد که در کل دنیا، اسلام قدرت‌آفرین باشد و تحول عظیمی در کل دنیا به وجود آورد، اما دشمنان اسلام خاموش ننشستند، به مبارزه با اسلام آمدند و آن اسلام ناب را کم کم منزوی کردند، اسلام ناب را آماج تهمت‌های خودشان قرار دادند.

گفتند اسلام ۱۴۰۰ سال قبل به وجود آمده از اداره دنیای امروز عاجز و ناتوان است، گفتند دین از سیاست جداست، دین را خلاصه کردند به یک آداب فردی و اسلام را به حاشیه بردند.

اولین رکن انقلاب این است که امام رضوان‌الله‌علیه، اسلام ناب، اسلام محمدی را، اسلامی که در تمام ابعاد زندگی مردم برنامه دارد، در بعد فرهنگی، بعد سیاسی، بعد اخلاقی، بعد اجتماعی، این اسلام را که به حاشیه رانده شده بود، امام آن اسلام ناب را به عرصه زندگی مردم آوردند. این اولین کار بسیار مهم امام و انقلاب بود که در اول وصیت‌نامه هم مرقوم داشته‌اند که قرآن‌ها را تنها در گورستان‌ها می‌خواندند و مجالس ترحیم، ما قرآن را به عرصه زندگی مردم آوردیم.

بنابراین اولین رکن انقلاب، اسلام ناب است و بر ای حفظ انقلاب ما باید اسلام ناب را حفظ کنیم.

دومین رکن این انقلاب، ولایت فقیه بود، برای اینکه در اسلام حکومت به این شکل است که در رأس حکومت باید خود پیغمبر باشد، بعد از پیغمبر باید امام معصوم باشد، که بعد از خودشان حضرت علی(ع) را نصب کردند، برای همین اگر روزی امام معصوم غایب شد، باید نایب مناب و قائم مقام امام معصوم حکومت را به‌عهده بگیرد و قبضه کند، یعنی یک نفر فقیه در سطح اسلام‌شناسی، از لحاظ مدیریت و تدبیر بتواند یک دنیا و جامعه را به طور خوبی اداره کند، از نظر شجاعت بتواند در برابر قدرت‌های استعمارگر بایستد، مثل آیت‌الله خامنه‌ای(مد ظله العالی)

بنابراین دومین رکن این انقلاب ولایت فقیه است و باید بشناسیم و بدانیم.

رکن سوم انقلاب مردم هستند، اما کدام مردم آن مردم با بصیرت، آن مردمی که امام چهارده سال بر روی آنها کار کردند، مردم استبدادزده، تحقیرشده، مردم استکبارزده را روشن کردند، بصیرت بخشیدند، با ایمان و اعتقاد و بصیرت این مردم به میدان آمدند.

این کارهای پیغمبران است، پیغمبران ابتدا به سراغ مردم می‌رفتند، مردمی را که هماهنگی می‌کردند، مردمی را که روشن می‌کردند با آن مردم می‌رفتند سراغ نمرود و فرعون و…

مردم خیلی نقش دارند، متأسفانه قبل از انقلاب به مردم با نظر تحقیر نگاه می‌کردند، مردم مثل بندگان و بردگانی بودند، اما در مملکت فتنه‌ای در سال ۸۸ به وجود آمد، این فتنه برای براندازی بود، کودتایی بود برای از بین بردن انقلاب به طور کلی، شعارهایی که آنها می‌دادند چهار شعار بود که بنده همان موقع گفتم این چهار شعار، شعار مخرب است.

شعار اول این بود نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران، معنای این چیست؟ ما چرا به غزه و لبنان کمک می‌کنیم چرا به سوریه کمک می‌کنیم، چون اینها در جبهه مقاومت قرار گرفتند، اینها با صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها می‌جنگند، اگر قرار باشد این مرز را از دست بدهیم کم کم میدان باز می‌شود برای صهیونیست‌ها و مستکبران، یعنی آمریکا، فرانسه، آلمان، انگلیس.

ولی اینها می‌گویند، نه غزه و نه لبنان جانم فدای ایران، این میدان باز کردن دوباره برای تسلط استکبار و صهیونیست است. یعنی خون شهدا را هدر دادن، یعنی همه زحمت‌های شما را از بین بردن.

دومین شعار این بود جمهوری ایرانی، نه اسلامی!! اسلام ناب به میدان آمده است و این همه عزت و اقتدار و افتخار بخشیده است، اینها می‌خواهند بازگردند زیر سلطنت سلاطین. دوباره می‌خواهند بروند نوکر ناصرالدین شاه، فتحعلی شاه، رضاخان و محمدرضا خان بشوند. جمهوری ایرانی نه اسلامی، برگردند و تن در دهند دوباره به ذلت و حقارتی که در زمان سلطنت سلاطین داشتند.

سومین هم، هنجارشکنی عجیبی نسبت به ولایت فقیه بود، یک مقام شامخ ولایت، امام و رهبری. شعارهایی که دادند بنده اما نمی‌خواهم بگویم.

یعنی هنجارشکنی بسیار شدید، اینها تماما از طرف دشمن القا می‌شد که این طور کنند.

در نتیجه حمله کردند به خیمه‌های سیدالشهدا(ع) در روز عاشورا، در نتیجه پرچم امام حسین(ع) را به آتش کشیدند.

چهارم، پشتیبانی انگلستان، آمریکا، صهیونیست‌ها و فرانسه. همه از اینها پشتیبانی می‌کردند و معنی آن این بود که تمام ارکان انقلاب و برکات انقلاب از بین برود. فتنه به این شکل بود، روی آن کار کرده بودند که در سال ۸۸ به این وسیله کودتایی به وجود بیاید، انقلاب و زحمات و همه و همه نابود بشود.

فتنه بزرگی بود. این است که ما باید فتنه را بشناسیم و اهمیت نهم دی را در تاریخ اسلام بدانیم. این نهم دی مانند ۲۲ بهمن است. یعنی همان طوری که با جوش و خروش شما حرکت می‌کنید، ۲۲ بهمن را نشان می‌دهید، اینجا هم همین‌طور است، اگر آن حرکت و جوش و خروش نباشد و فراموش کنیم، کم کم همان فتنه‌گران برمی‌گردند.

این است که امروز در تاریخ انقلاب اسلامی ۹ دی مانند ۲۲ بهمن افزوده شده، یک روزی به ایام‌الله افزوده شد، امروز هم یک روزی است، یومی است از ایام‌الله.

ایام‌الله ای که قرآن کریم می‌فرماید (وذکر هم بایام‌الله) معنای آن چیست، این بدان معناست که بعضی از روزها یوم‌الله هستند، یوم‌الله غلبه پیغمبران بر مخالفینشان است.

اینها یوم‌الله هستند، روزی که قدرت و غلبه خداوند و عزت مسلمان‌ها نشان داده شود،‌ یوم‌الله است، یعنی روز ۹ دی همان‌طور است. اگر این مردمی که بصیرت و ایمان داشتند نیامده بودند به میدان همه چیز از بین رفته بود.

الحمدالله تعالی مردم ایران الان (امام فرمودند) از زمان مردم پیغمبر اسلام خیلی هم بهتر هستند درست است آن زمان مقداد و عمار بودند،‌ ولی الان میلیون‌ها انسان عاشق شهادت، میلیون‌ها هستند که اگر فرمان داده شود همه‌شان در جبهه‌ها حضور پیدا می‌کنند.

این مردم‌اند که شعارشان این است که خامنه‌ای کوثر است، دشمن او ابتر است.

اگر شما به میدان نیامده بودید فتنه کارش را انجام می‌داد. این است که الحمدالله تعالی این مردم بیدار و بصیر هستند و یک درسی دادند، درسی دادند به مخالفین که اگر تکانی بخورید این مردم میلیونی جواب شما را خواهند داد، مشت محکم به دهان آمریکا و صهیونیست و همراهان آنها خواهند کوبید.

در پایان لازم می‌دانم از گردانندگان این مجلس تشکر کنم که با همت بلند ندای رهبر عزیز را لبیک می‌گویند و در حفظ ارزش‌های انقلاب کوشا هستند.

السلام و علیکم و رحمه‌الله و برکاته

حسین نوری همدانی

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ۵۳۲۶۸۹۲_۹۴۶
  یک مرد آمریکایی به جرم تجاوز به دخترش به ۱۵۰۰ سال زندان محکوم شد + عکس
  نقطه ضعف گلر پرسپولیس لو رفت!
  ۵۳۲۲۸۸۹_۸۳۱
  آیا می‌دانید؛ بین شامپانزه و کودک انسان کدام یک باهوش‌تر است؟
  بازیگر سینما؛ جدیدترین مدعی سوء رفتار جنسی دونالد ترامپ!
  ۵۳۲۵۹۸۵_۵۵۵
  کشف یک گونه مار دریایی کمیاب در سواحل جنوبی ایران/ ثبت دهمین گونه + عکس
  ۵۳۲۵۶۳۴_۶۰۴
  نجات معجزه آسا‌ی زن ۴۵ ساله از شعله‌های حریق+ جزییات
  ۵۳۲۴۲۲۵_۳۹۵
  قتل یک خلافکار با سلاح سرد در زندان +تصاویر
  انفجار مزدا وانت در جایگاه سی ان جی + تصاویر
  نیروهای عراقی
  هلاکت دستیار ارشد ابوبکر بغدادی در جنوب موصل/ پوشش هوایی آمریکا محدود است/ فرار تروریست‌ها بدون ایستادگی در برابر رزمندگان
  ۵۳۲۵۷۰۷_۵۵۲
  ترکیه چاره دیگری جز ورود به “الباب” ندارد
  ۵۳۱۹۶۱۱_۹۶۹
  فجیع ترین مرگ یک زن در تصادف با اتوبوس+تصاویر
  ۵۳۲۴۵۴۱_۶۰۰
  واکنش سرهنگ علیفر به کنایه فردوسی پور + فیلم
  ۵۳۲۴۹۷۰_۸۹۵
  بازیگران مهاجر؛ پشیمان از سراب وعده‌های شبکه جم
  ۵۳۲۴۶۴۶_۷۵۴
  تک‌تیرانداز عراقی، یک جلاد داعشی را هنگام گردن زدن شکار کرد
  ۵۳۲۶۶۰۱_۳۳۳
  محجبه شدن بازیگر آمریکایی و دفاع وی از اردوغان+ تصاویر
  ۵۳۲۷۳۳۰_۹۳۰
  ۴۰۰ هزار زائر اربعین در سامانه سماح ثبت نام کردند/ آمادگی پذیرش ۲ میلیون نفر
  ۵۳۲۶۲۶۹_۲۴۷
  رییس جمهور وزیران پیشنهادی ۳ وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد
  ۵۳۲۷۳۸۶_۱۷۷
  مسئولان دوتابعیتی برکنار می‌شوند/ ۸ نفر درخصوص پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان بازداشت شدند/اعلام نحوه بازپرداخت مطالبات شاکیان پرونده ثامن
  ناسور
  “ناسور” اولین انیمیشن سینمایی با موضوع عاشورا است/ رفرنس اصلی این محصول کتاب “نفس المهموم” شیخ عباس قمی است
  ۱۳۹۰۰۶۰۶۲۱۱۱
  همایش «خانواده و اعتیاد جوانان»درسهرابیه کرج برگزار شد+تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net