تارخ انتشار: دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۰
کد خبر : 118809
چاپ خبر

سه جمله طلایی “فرمانده معظم کل قوا”

۳۹۴۵۱۹۴_۳۰۲

“فرماندهی معظم کل قوا” سه جمله کلیدی درباره تحولات منطقه بیان داشتند

به گزارش «کمال مهر»؛  اصل ” ولایت فقیه” در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار است و این موضوع از اصول اساسی و بنیادین کشورمان می‌باشد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی “ولایت فقیه” به عنوان رکن مهم و اساسی جمهوری اسلامی ایران در مراحل مختلف کشور نقش مهمی را ایفا کرده و پیروزی در دوران دفاع مقدس و پیشرفت های دفاعی در سایه هم افزایی ولایت فقیه، ملت و نیروهای مسلح بدست آمد.

در ۳۶ سال اخیر “امام خمینی (ره)” معمار کبیر انقلاب اسلامی و  “حضرت آیت الله خامنه ای” رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا نقش مهمی در اتحاد ملی و اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران ایفا کردند.

فرمایشات کلیدی امام خمینی (ره) در دوران دفاع مقدس در یاد و خاطره همه فرماندهان آن دوران باقی مانده و رهنمودهای بنیانگذار انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی باعث پیروزی‌های بزرگی در دوران دفاع مقدس گردید که انجام عملیات‌های موفقیت آمیز “شکست حصر آبادان”، “آزاد سازی سوسنگرد “، “عملیات بیت المقدس” ، “فتح المبین” ، “سلسله عملیات کربلا” و “والفجر” نمونه ای از آن بود.

**ایستادگی رهبر انقلاب در برابر امپریالیسم

پس از رحلت جانگداز “امام خمینی (ره)” ، “حضرت آیت الله خامنه‌ای” به عنوان ولی فقیه و رهبر جمهوری اسلامی ایران انتخاب شدند و در بیش از ۲۰ سال گذشته علاوه بر مدیریت کلان کشور، در مقابل زیاده خواهی امپریالیسم ایستادگی کردند و امروز وحدت و انسجام بین ولایت فقیه و مردم عامل اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیاست.

یک نکته ای که وجود دارد این است که “حضرت آیت الله خامنه ای” رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه توسعه امنیت ملی و مقابله با استکبار و عزت ملی رهنمودهای مهمی داشتند و بیانات معظم له به عنوان فرمانده معظم کل قوا باعث اقتدار نیروهای مسلح و خودکفایی در صنعت دفاعی شده که نمونه آن  “نقطه زن شدن موشک “خلیج فارس” و جامعیت پدافند هوایی یکپارچه کشور بوده است.

پس از رحلت جانگداز امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی در یک دهه اخیر با بیانات مهمی که داشتند ، دشمنان را از هرگونه اقدام نابخردانه باز داشتند. سه جمله کلیدی و طلایی فرمانده معظم کل قوا در برهه‌های مختلف در کانون توجهات قرار گرفت که در ذیل به سه فراز از بیانات معظم له می‌پردازیم.

***جمهوری اسلامی “تل آویو” و “حیفا” را با خاک یکسان خواهد کرد

در چند سال اخیر تهدیدات آمریکا و رژیم صهیونیستی به صورت فزاینده‌ای روبه گسترش بود، در سال ۹۲ “حضرت آیت الله خامنه ای” رهبر معظم انقلاب اسلامی در اول فرودین ماه سال مذکور در جمع زائران حرم مطهر علی بن موسی الرضا فرمودند: “رژیم صهیونیستی در حد و اندازه ای نیست که در صف دشمنان ملت ایران قرار بگیرد ؛ اگر غلطی از آن‌ها سربزند ، جمهوری اسلامی “تل آویو” و “حیفا” را با خاک یکسان خواهد کرد” (بیشتر بخوانید).

*** “دوران بزن و در رو” تمام شده است

موضوع دیگری که به صورت اختصاصی از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی و در یک دهه اخیر وجود داشته تهدیدات مقامات ایالات متحده آمریکا از دموکرات تا جمهوری خواه بوده که در برهه‌های مختلف مطرح شده است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای  رهبر معظم انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا در این زمینه در دیدار با هزاران نفر از معلمان کشور که در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۹۴ برگزار شد ، فرمودند: “آن‌ها می‌گویند اگر چنین نشود ، چنان نشود؛ حمله نظامی می‌کنیم؛ اولا غلط می کنید. ثانیا من در دوران رئیس جمهور قبلی آمریکا هم گفتم دوران بزن و در رو تمام شده و ملت ایران هرکسی که به او بخواهد تعرض کند را دنبال خواهد کرد” (بیشتر بخوانید).

چند نعمتی که خداوند به کشور ما اعطا کرده، لازم است تا شکر مزید به جای آوریم. ژئوپلیتیک و وجود منابع نفت و گاز و در دست داشتن مهم‌ترین شاهراه نفتی دنیا از مزایای ایران نسبت به سایر کشورهاست که البته به این‌ها باید قدرت بازدارنده دفاعی و تجربیات ۸ سال دفاع مقدس را نیز اضافه کرد که ایران را نسبت به سایر کشورهای منطقه غرب آسیا متمایز می‌کند.


دلیلی که نشان می دهد دوران بزن و در رو تمام شده ، توان تاکتیکی و عملیاتی نیروهای مسلح در شرایط بحرانی (Crisis Conditions) یا در شرایط ناهمگون ( Asymmetric Warfare) و قدرت موشکی بوده که نمونه آن را در دوران ۸ سال دفاع مقدس به عینه شاهد بودیم.

علت دیگری که نشان می‌دهد دوران بزن و در رو تمام شده ، گروگان‌های ارزشمندی است که آمریکا در اختیار ایران قرار داده که از جمله این گروگان‌ها می‌توان به پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا از جمله پایگاه های شیخ السالم”، “خلید الصابر” در امارات، ” شاهزاده سلطان ” در ریاض عربستان، پایگاه پنجم دریایی ” شیخ عیسی ” در بحرین، پایگاه‌هایاینجرلیک” در ترکیه و  پایگاه هوایی ماناش در قرقیزستان” پایگاه نظامی “العدید “در قطر و پایگاه‌هایی در افغانستان و پاکستان در جمله آن است که موشک های بالستیک ایرانی می‌توانند آن ها را هدف قرار دهند.

***اگر بنا باشد عکس العمل نشان دهیم ؛ عکس العمل ما خشن هم خواهد بود، سخت هم خواهد بود

پس از فاجعه “منا” که اندوه و دل همه ملت‌های مسلمان را در پی داشت و به گفته بسیاری از مسئولین جمهوری اسلامی ایران نشان از بی کفایتی و بی لیاقتی و سو مدیریت سرمداران پادشاهی عربستان بود، در این راستا و در زمان تحویل پیکرهای مطهر جانباختگان فاجعه “منا” عربستان برخی شیطنت هایی را سعودی ها انجام دادند که البته مسئولین کشورمان معترض این موضوع شدند.

اما رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده معظم کل قوا در مراسم دانش آموختگی دانشگاه افسری آجا در تاریخ ۸ مهرماه ۹۴ فرمودند: “ما رعایت ادب اسلامی را در امت اسلامی نگه داشتیم. ما می توانیم عکس العمل نشان دهیم و اگر بنا باشد عکس العمل نشان دهیم ، عکس العمل های ما خشن هم خواهد بود و سخت هم خواهد بود” (بیشتر بخوانید).

فرمانده معظم کل قوا در زمینه خودکفایی نیروهای مسلح و سازو کار تولید بهینه ادوات نظامی و موارد دیگر مدیریت کلان کشور توصیه هایی را داشتند و استفاده از رهنمودهای معظم له همانطور که در زمینه اقتدار دفاعی بسیار کارساز واقع شد؛ می‌تواند در سایر زمینه‌ها بسیار مفید باشد.

گزارش از محمد زرچینی

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ۱۳۹۰۰۶۰۶۲۱۱۱
  همایش «خانواده و اعتیاد جوانان»درسهرابیه کرج برگزار شد+تصاویر
  thm_262_1910468_400
  عکس/ اقدام پهلوانانه کیمیا علیزاده
  خریدهای بد برانکو و سرنوشتی که در انتظار اوست
  ۱۹۰۹۸۰۵_۱۸۲
  مختار سر از بدن «شمر» را جدا کرد و او را در دیگ سوزان انداخت
  ۵۳۲۲۳۷
  آذر ۹۴: امحای ۱۷۰۰ تن سیب زمینی زیر خروارها خاک/ آبان ۹۵: صدور مجوز توزیع رایگان سیب زمینی و پیاز بین محرومان!
  ۱۰۱۱۱۹۱
  تصاویر رهبر انقلاب در خیابانهای قاهره/ آیا مصر هم به محور مقاومت خواهد پیوست؟
  ۱۰۱۱۶۳۱
  دولت با استعفای فانی از پاسخگویی فرار کرد/مجلس کمیته مبارزه با فساد مالی تشکیل داده است
  ۵۳۲۴۰۰۹_۲۸۷
  کتک خوردن خانم خبرنگار در پخش زنده + فیلم
  ۳۷۵۵۸۶_۷۱۸
  جزئیات ماجرای فوت کودک کرجی دچار آپاندیس از زبان دایی/ تصویر یسرا با پزشک جراح دقایقی قبل از جراحی/ آخرین جمله ای که یسرا گفت
  ۵۳۲۴۰۵۸_۱۸۷
  آرزوی جالب سردار سلیمانی برای قالیباف + فیلم
  ۵۳۲۱۰۹۷_۹۳۰
  پسر آهن ربایی در البرز + فیلم
  ۵۳۲۴۲۸۰_۶۲۹
  از وحشت پرسپولیس در مورد امتیازگیری استقلال تا فروپاشی تیم سیاه جامگان
  ۵۳۲۳۰۱۰_۹۶۶
  ضرب و شتم بی رحمانه دختر نوجوان توسط نیرو‌های پلیس + فیلم
  ۵۳۲۳۱۵۰_۶۲۶
  اگر زیاد عرق می‌کنید؛ احتمالا به یکی از این بیماری‌ها مبتلا هستید
  مار پیتون یک شهر را خاموش کرد +تصاویر
  عجیب ترین باربری‌ها با ماشین+تصاویر
  ۵۳۲۳۲۳۹_۶۶۵
  شوخی جالب مهران مدیری در برنامه زنده تلویزیونی + فیلم
  ۵۳۲۴۰۴۴_۳۲۳
  این پدر به بچه‌هایش اجازه می‌هد هر کاری انجام دهند +تصاویر
  ۵۳۲۰۵۳۹_۷۴۷
  لحظه ضربه مغزی شدن یک ورزشکار در حین مسابقه +تصاویر
  ۵۳۲۱۰۴۶_۵۸۷
  سگی که اشک هزاران نفر را درآورد +تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net