تارخ انتشار: دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۰
کد خبر : 118809
چاپ خبر

سه جمله طلایی “فرمانده معظم کل قوا”

“فرماندهی معظم کل قوا” سه جمله کلیدی درباره تحولات منطقه بیان داشتند

به گزارش «کمال مهر»؛  اصل ” ولایت فقیه” در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار است و این موضوع از اصول اساسی و بنیادین کشورمان می‌باشد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی “ولایت فقیه” به عنوان رکن مهم و اساسی جمهوری اسلامی ایران در مراحل مختلف کشور نقش مهمی را ایفا کرده و پیروزی در دوران دفاع مقدس و پیشرفت های دفاعی در سایه هم افزایی ولایت فقیه، ملت و نیروهای مسلح بدست آمد.

در ۳۶ سال اخیر “امام خمینی (ره)” معمار کبیر انقلاب اسلامی و  “حضرت آیت الله خامنه ای” رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا نقش مهمی در اتحاد ملی و اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران ایفا کردند.

فرمایشات کلیدی امام خمینی (ره) در دوران دفاع مقدس در یاد و خاطره همه فرماندهان آن دوران باقی مانده و رهنمودهای بنیانگذار انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی باعث پیروزی‌های بزرگی در دوران دفاع مقدس گردید که انجام عملیات‌های موفقیت آمیز “شکست حصر آبادان”، “آزاد سازی سوسنگرد “، “عملیات بیت المقدس” ، “فتح المبین” ، “سلسله عملیات کربلا” و “والفجر” نمونه ای از آن بود.

**ایستادگی رهبر انقلاب در برابر امپریالیسم

پس از رحلت جانگداز “امام خمینی (ره)” ، “حضرت آیت الله خامنه‌ای” به عنوان ولی فقیه و رهبر جمهوری اسلامی ایران انتخاب شدند و در بیش از ۲۰ سال گذشته علاوه بر مدیریت کلان کشور، در مقابل زیاده خواهی امپریالیسم ایستادگی کردند و امروز وحدت و انسجام بین ولایت فقیه و مردم عامل اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیاست.

یک نکته ای که وجود دارد این است که “حضرت آیت الله خامنه ای” رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه توسعه امنیت ملی و مقابله با استکبار و عزت ملی رهنمودهای مهمی داشتند و بیانات معظم له به عنوان فرمانده معظم کل قوا باعث اقتدار نیروهای مسلح و خودکفایی در صنعت دفاعی شده که نمونه آن  “نقطه زن شدن موشک “خلیج فارس” و جامعیت پدافند هوایی یکپارچه کشور بوده است.

پس از رحلت جانگداز امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی در یک دهه اخیر با بیانات مهمی که داشتند ، دشمنان را از هرگونه اقدام نابخردانه باز داشتند. سه جمله کلیدی و طلایی فرمانده معظم کل قوا در برهه‌های مختلف در کانون توجهات قرار گرفت که در ذیل به سه فراز از بیانات معظم له می‌پردازیم.

***جمهوری اسلامی “تل آویو” و “حیفا” را با خاک یکسان خواهد کرد

در چند سال اخیر تهدیدات آمریکا و رژیم صهیونیستی به صورت فزاینده‌ای روبه گسترش بود، در سال ۹۲ “حضرت آیت الله خامنه ای” رهبر معظم انقلاب اسلامی در اول فرودین ماه سال مذکور در جمع زائران حرم مطهر علی بن موسی الرضا فرمودند: “رژیم صهیونیستی در حد و اندازه ای نیست که در صف دشمنان ملت ایران قرار بگیرد ؛ اگر غلطی از آن‌ها سربزند ، جمهوری اسلامی “تل آویو” و “حیفا” را با خاک یکسان خواهد کرد” (بیشتر بخوانید).

*** “دوران بزن و در رو” تمام شده است

موضوع دیگری که به صورت اختصاصی از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی و در یک دهه اخیر وجود داشته تهدیدات مقامات ایالات متحده آمریکا از دموکرات تا جمهوری خواه بوده که در برهه‌های مختلف مطرح شده است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای  رهبر معظم انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا در این زمینه در دیدار با هزاران نفر از معلمان کشور که در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۹۴ برگزار شد ، فرمودند: “آن‌ها می‌گویند اگر چنین نشود ، چنان نشود؛ حمله نظامی می‌کنیم؛ اولا غلط می کنید. ثانیا من در دوران رئیس جمهور قبلی آمریکا هم گفتم دوران بزن و در رو تمام شده و ملت ایران هرکسی که به او بخواهد تعرض کند را دنبال خواهد کرد” (بیشتر بخوانید).

چند نعمتی که خداوند به کشور ما اعطا کرده، لازم است تا شکر مزید به جای آوریم. ژئوپلیتیک و وجود منابع نفت و گاز و در دست داشتن مهم‌ترین شاهراه نفتی دنیا از مزایای ایران نسبت به سایر کشورهاست که البته به این‌ها باید قدرت بازدارنده دفاعی و تجربیات ۸ سال دفاع مقدس را نیز اضافه کرد که ایران را نسبت به سایر کشورهای منطقه غرب آسیا متمایز می‌کند.


دلیلی که نشان می دهد دوران بزن و در رو تمام شده ، توان تاکتیکی و عملیاتی نیروهای مسلح در شرایط بحرانی (Crisis Conditions) یا در شرایط ناهمگون ( Asymmetric Warfare) و قدرت موشکی بوده که نمونه آن را در دوران ۸ سال دفاع مقدس به عینه شاهد بودیم.

علت دیگری که نشان می‌دهد دوران بزن و در رو تمام شده ، گروگان‌های ارزشمندی است که آمریکا در اختیار ایران قرار داده که از جمله این گروگان‌ها می‌توان به پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا از جمله پایگاه های شیخ السالم”، “خلید الصابر” در امارات، ” شاهزاده سلطان ” در ریاض عربستان، پایگاه پنجم دریایی ” شیخ عیسی ” در بحرین، پایگاه‌هایاینجرلیک” در ترکیه و  پایگاه هوایی ماناش در قرقیزستان” پایگاه نظامی “العدید “در قطر و پایگاه‌هایی در افغانستان و پاکستان در جمله آن است که موشک های بالستیک ایرانی می‌توانند آن ها را هدف قرار دهند.

***اگر بنا باشد عکس العمل نشان دهیم ؛ عکس العمل ما خشن هم خواهد بود، سخت هم خواهد بود

پس از فاجعه “منا” که اندوه و دل همه ملت‌های مسلمان را در پی داشت و به گفته بسیاری از مسئولین جمهوری اسلامی ایران نشان از بی کفایتی و بی لیاقتی و سو مدیریت سرمداران پادشاهی عربستان بود، در این راستا و در زمان تحویل پیکرهای مطهر جانباختگان فاجعه “منا” عربستان برخی شیطنت هایی را سعودی ها انجام دادند که البته مسئولین کشورمان معترض این موضوع شدند.

اما رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده معظم کل قوا در مراسم دانش آموختگی دانشگاه افسری آجا در تاریخ ۸ مهرماه ۹۴ فرمودند: “ما رعایت ادب اسلامی را در امت اسلامی نگه داشتیم. ما می توانیم عکس العمل نشان دهیم و اگر بنا باشد عکس العمل نشان دهیم ، عکس العمل های ما خشن هم خواهد بود و سخت هم خواهد بود” (بیشتر بخوانید).

فرمانده معظم کل قوا در زمینه خودکفایی نیروهای مسلح و سازو کار تولید بهینه ادوات نظامی و موارد دیگر مدیریت کلان کشور توصیه هایی را داشتند و استفاده از رهنمودهای معظم له همانطور که در زمینه اقتدار دفاعی بسیار کارساز واقع شد؛ می‌تواند در سایر زمینه‌ها بسیار مفید باشد.

گزارش از محمد زرچینی

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • گزارشی از شکاف عمیق بین ثروتمندان و فقرا در جهان/ تنها ۸ نفر، ثروتی به اندازه ۵۰ درصد جمعیت دنیا دارند!
  روایت نماینده اصلاح طلب از علت فوت مرحوم هاشمی/ موقع شنا همه را از استخر بیرون می‌کردند
  طوفان خیره کننده ۲ ایرانی در هلند/ افزایش فرصت هنرنمایی کریم در اروپا +جدول و فیلم
  زنان خانه‌دار دارای ۳ فرزند بیمه می شوند
  خریدی که استقلال به آن نیاز داشت/ منصوریان به هدف زد
  کی روش: فدراسیون فوتبال گروگان برانکوست/ سکوت سرد فدراسیون و وزارت ورزش در ماجرای مربیان خارجی/ مدیریت کفاشیانی در فدراسیون تاج ادامه دارد+فیلم
  اولین سانحه هوایی مرگبار ۲۰۱۷ به نام بوئینگ ثبت شد+ تصاویر
  کدام موشک روسیه روی سر داعش خراب می‌شود؟ + تصاویر
  پیامبر اسلام(ص) برای اثبات معراج خود به مشرکان چه گفت؟
  شگفتی آفرینش پرندگان
  مغز متفکر «بلک واتر» در همسایگی ایران چه می‌کند؟ +تصاویر
  عکس/ ژست عجیب آقای خاص!
  با این ترفندهای ساده خانه خود را شاد کنید+تصاویر
  گوگل چگونه اطلاعات شما را سرقت می کند؟/ مخالفان و موافقان چه می‌گویند؟
  لیموزین ویژه ترامپ؛ خودرویی با ویژگی‌هایی استثنایی + عکس
  کشته شدن ۲۰ داعشی نزدیک بیمارستان «الاسد»/دفع حملات تروریست‌ها در منطقه صنعتی و فرودگاه قدیم
  فقط به یک نمونه اشاره کنید!
  آموزش رمزگذاری روی سیستم عامل مک
  فیش نجومی مدیرعامل فروشگاه رفاه هم منتشر شد/ دریافت ماهانه بیش از ۲۴ میلیون تومان+اسناد
  نوجوان ۱۸ ساله قربانی سلفی شد +تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net