تارخ انتشار: دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۶
کد خبر : 118677
چاپ خبر

بازگشت معجزه آسای کودکی از آستانه مرگ + تصاویر

۳۹۵۲۱۸۳_۴۳۹

امسال خانواده ویلیامز اهل کلَکتون، انگلستان، جشن کریمس خود را با حضور دختر کوچکشان که از آستانه مرگ بازگشته بود، برگزار کردند

به گزارش «کمال مهر»؛خانواده ویلیامز اهل کلَکتون، ایسِکسِ انگلستان، جشن کریمس خود را با حضور دختر کوچکشان که از آستانه مرگ بازگشته بود، برگزار کردند.

حدود ۵ ماه پیش فرانسیسکای ۴۱ ساله و همسرش لی مور ویلیامزِ ۴۴ ساله شاهد آخرین نفس های دختر ۱۴ ماهه شان بودند. پیش از آنکه بخش مراقبت های ویژه ی بیمارستان دستگاه تنفس مصنوعی متصل به فرزندشان را قطع کند، آن ها با نامیدی آخرین عکس های یادگاری با بلای کوچک را هم گرفتند.

اما درست سی دقیقه بعد وضعیت عمومی جسمی بلا روبه بهبود رفت و شروع کرد به گریه کردن و دست و پا زدن.

بازگشت معجزه آسای کودکی از آستانه ی مرگ + تصاویر

آوریل ۲۰۱۵ خانواده ی ویلیامز که نگران وضعیت سلامتی دخترشان شده بودند، به بیمارستان مراجعه کردند. بلا دچار عفونت ریوی شده و مشکل تنفسی پیدا کرده بود، موهایش دسته دسته می ریختند، نمی توانست روی صندلی تعادلش را حفظ کند و می افتاد اما نتایج آزمایش هیچ چیزی را نشان نمی دادند. کم کم انرژی اش تحلیل رفت تا جایی که این اوخر تماما در آغوش مادرش بود. پس از مراجعه مجدد به بیمارستان و معاینه مشخص شد که پاهای بلا دیگر حرکت نمی کنند. او مرتب از حال می رفت و از آنجایی که هیچ انرژی برایش باقی نمانده بود دستگاه تنفس مصنوعی به او وصل کردند.

بازگشت معجزه آسای کودکی از آستانه ی مرگ + تصاویر

نتایج اِم ار آی نشان می داد که در دو نیمکره مغزش ناهنجاری هایی بسیاری وجود دارد و احتمالا به نوعی بیماری میتوکوندری مبتلا شده است. نهایتا مشخص شد که بلا دچار کمبود بیوتینیداز شده که یک ناهنجاری ژنتیکی است. در این ناهنجاری بیوتین مورد نیاز برای رشد سلول ها نمی تواند از پروتئین های موجود در رژیم غذایی یا طی بازگردش پروتئین‌های بدن آزاد شود. از هر ۶۰۰۰۰ کودک یک نفر به این بیماری مبتلا می شود.

بازگشت معجزه آسای کودکی از آستانه ی مرگ + تصاویر

ناگفته نماند این بیماری قابل کنترل است و بلا نیز باید به صورت مادام العمر داروهای خاصی را مصرف کند.

بازگشت معجزه آسای کودکی از آستانه ی مرگ + تصاویر

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net