تارخ انتشار: سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۱
کد خبر : 117116
چاپ خبر

لباس جدید اسلامی برای امدادگران زن + (عکس)

برای نخستین‌بار در خاورمیانه لباس مخصوص زنان امدادگر (توانا) با توجه به شئونات اسلامی و راحتی امدادگران زن طراحی شد

لباس جدید اسلامی برای امدادگران زن + (عکس)

به گزارش«کمال مهر»؛، کشور ما از جمله سیل، زلزله، رانش زمین و همچنین حوادث دست ساخت انسان مانند تصادفات جاده‌ای نیز هر ساله قربانیان زیادی می‌گیرد. چنین حوادث و سوانحی به شدت زندگی بازماندگان را تحت تأثیر منفی خود قرار می‌دهد به طوری که تا سال‌های بعد نیز همچنان بازماندگان تحت تأثیر منفی حوادث و بلایا قرار دارند.این در حالی است که اصولاً بیش از نیمی از بازماندگان از حوادث و سوانح را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. این گروه به ویژه کودکان کم سن به شدت در حوادث و بلایا آسیب‌پذیری ویژه‌ای دارند، زنان نیز در مقایسه با مردان بیشتر تحت تأثیر حوادث و بلایا قرار می‌گیرند، با این حال در برنامه‌های مختلف امداد و نجات توجه خاص یا ویژه‌ای به این دو گروه که از آسیب‌پذیرترین گروه‌ها به شمار می‌آیند نشده است.

 

همچنین، نبود توجه ویژه به زنان و کودکان در فعالیت‌های مختلف امدادی در حالی است که شناسایی نیازها و تأمین نیازهای مصرف‌کننده خدمات، یکی از مباحث نوین و جدید در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی است. در سیستم ارائه خدمات درمانی و امدادی ضرورت دارد که خدمات ارائه شده متناسب با نیازهای مصرف‌کنندگان خدمات باشد. با این حال برنامه جامعه که تأمین‌کننده نیاز این گروه از مصرف‌کنندگان خدمات باشد به صورت مدون و منسجم طراحی و تنظیم نشده است.

نکته بسیار مهم دیگری که ضرورت توجه خاص به ارائه خدمات امدادی و نجات به زنان و کودکان را از اهمیت بیشتری برخوردار می‌کند توجه به ابعاد فرهنگی، اعتقادی و شرعی در ارائه خدمات امداد و نجات است. اگرچه، در فعالیت‌های امداد و نجات، ضرورت نجات مصدومان از هر اصلی مهم‌تر است با این حال، در مواردی کم توجهی به مسائل شرعی و فرهنگی خاص کشور، مانع از فعالیت‌های امدادی امدادگران مرد نسبت به مصدومان زن شده است.

* فعالیت زنان امدادگر بر سرعت و کیفیت ارائه خدمات به زنان آسیب دیده می‌افزاید

ابوالحسن فقیه رئیس جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: از آن جایی که با فعالیت و حضور امدادگران زن مشکلات شرعی کاهش می‌یابد، به نظر می‌رسد فعالیت زنان امدادگر بتواند بر سرعت و کیفیت ارائه خدمات به زنان آسیب دیده بیفزاید.

لباس جدید اسلامی برای امدادگران زن + (عکس)

لباس جدید اسلامی برای امدادگران زن + (عکس)

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net