تارخ انتشار: دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۹
کد خبر : 116005
چاپ خبر

“توان موشکی حزب الله” و رزمایش اسرائیل + تصاویر

اخیرا ارتش اسرائیل یک رزمایش همه جانبه برای مقابله با حزب الله و سوریه برگزار کرد

به گزارش«کمال مهر»؛؛ نگرانی‌های ارتش اسرائیل از حضور فدراسیون روسیه و محور مقاومت در مشارکت ضد تروریسم به جایی رسیده که رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی مبادرت به برگزاری یک رزمایش بزرگ کرده است.

نکته جالب رزمایش ارتش اسرائیل این است که در رزمایش سراسری در سرزمین‌های اشغالی، هیچ برنامه‌ای برای تهدیدات تروریست‌های داعش پیش‌بینی نشده و اسرائیل می‌داند که از سوی داعش هیچ تهدیدی متوجهش نیست.

**رزمایش تمام عیار ارتش اسرائیل/حضور یگان‌های زمینی و هوایی و موشکی

رژیم صهیونیستی اخیرا در مناطق مختلف فلسطین اقدام به برگزاری رزمایش‌های بزرگ نظامی کرده و این اقدام رژیم صهیونیستی حاکی از ورود اشغالگران به جنگی تمام عیار در منطقه است. نظامیان اشغالگر در این رزمایش از جنگنده‌ها و یگان موشکی خود استفاده کرده‌اند. این بزرگترین رزمایش نیروی هوایی ارتش اسرائیل  در سال جاری بوده و  رزمایش بزرگی که در بخش‌های زیادی در مناطق مختلف سرزمین‌های اشغالی انجام شد و در این رزمایش همه یگان‌های هوایی، همه گروه‌ها با تمام تشکیلات نظامی خود در این رزمایش شرکت کردند.

خبرنگار اسرائیلی  گفت: سناریوی این رزمایش به این قرار بوده که جنگی تمام عیار در شمال؛ حزب الله، سوریه، تهدیدات موشک‌های زمین به هوا و تهدید موشک‌های ضد هواپیماهای جنگی و اصابت موشک‌هایی به پایگاه‌های هوایی اسرائیل.

سرهنگ  “اودی زایفرت”، فرمانده پایگاه هوایی  “تل نوف” دراین باره گفت: این یک رزمایش بسیار مهم برای نیروی هوایی اسرائیل به شمار می‌رود و برای موفقیت‌های آینده آن تاثیر گذار است و ما هم اکنون در حال اجرای آن را با قدرت تمام هستیم.

گزارشگر تلویزیون اسرائیل افزود: جنگنده‌های نمونه ۲۰۱۵ که حملات عملیات موسوم به  “جرف الصامد” یا “صخره سخت” در تابستان گذشته در “غزه” را انجام دادند؛  تقریبا همین عملیات را در شمال فلسطین اجرا خواهند کرد. این جنگنده‌ها هزاران حمله طی چند ساعت در هر روز از این رزمایش انجام دادند و آن‌ها هزاران بمب را بر سر هزاران هدف فرضی در سوریه و لبنان رها کردند.

گزارشگر صهیونیستی در ادامه گفت: کاملا آشکار است که رزمایشی که جنگنده‌های اسرائیل انجام دادند در غرب آسیا علیه داعش صورت نخواهد داد. وی با اشاره به سقوط هواپیمای سوخو بیست و چهار روسیه به وسیله جنگنده‌های  “اف ۱۶” ترکیه گفت: جنگنده های اسرائیلی از سیستم دفاعی ” اس ۴۰۰”  روسیه و همچنین قطع روابط نظامی “پوتین” با ترکیه  به شدت نگران بوده  و این در حالی است که نیروی دریایی اسرائیل نیز برای هرگونه نبردی در شمال فلسطین آماده بوده  و در همین راستا آزمایش موفقیت آمیزی را انجام داد و موشک  “باراک ۸” را شلیک کرد. موشک پیشرفته ” باراک ۸” یک هواپیمای مهاجم فرضی را هدف قرار داد و آن را با موفقیت منهدم کرد.

وی گفت: وقتی این موشک وارد عملیات شود می‌تواند قدرت نیروی دریایی را افزایش دهد و جلوی حملات حزب الله را بگیرد و همچنین امنیت چاه های گاز را حفظ نماید. نکته‌ای که در رزمایش ارتش اسرائیل وجود دارد اینکه تمام تمهیدات نظامی از جمله سامانه‌های رزم زمینی و هوایی علیه تهدیدات سوریه و حزب الله پیش بینی شده و هیچ نگرانی از حمله داعش وجود ندارد.

سرلشکر ستاد  “آموس یادلین”  رئیس سابق سازمان اطلاعات (حفاظت اطلاعات)  رژیم صهیونیستی اظهار داشت: داعش تا مدت‌ها تهدیدی استراتژیک برای اسرائیل محسوب نمی‌شود.

به عبارت بهتر ارتش اسرائیل نگرانی بسیاری از موشک‌های حزب الله دارد ، اما هیچ نگرانی از حضور و بروز تروریست‌ها ندارد چون مورد حمایت و پشتیبانی اسرائیل هستند. سایت گلوبال ریسرچ  ( Global Research ) نوشت: بر اساس مشاهدات شورای امنیت سازمان ملل (United National Security Council) نیروهای دفاعی اسرائیل (Israel Defence Force) یا (IDF) ارتباط منظمی با شورشیان سوریه از جمله نظامیان دولت اسلامی (تروریست‌های داعش) داشته‌اند. روزنامه هاآرتص  (Haaretz ) گزارش داد: روابط نزدیک بین شورشیان مسلح سوریه و ارتش اسرائیل بر اساس مستندات سازمان ملل وجود دارد.

سایت آی ۲۴ نیوز  ( i24news )  درباره کمک‌های رژیم صهیونیستی به تروریست‌های تکفیری نوشت: بر اساس گزارش‌های شورای امنیت سازمان ملل از مارچ ۲۰۱۳، اسرائیل مجروحان (شورشی) را به داخل اسرائیل (سرزمین‌های اشغالی) جهت مداوا در بیمارستان شهرستان‌های (شهرک‌های) “صفد” و “نهاریا” منتقل کرده است.

البته سامانه موشکی “اس ۴۰۰ ” هم دلیل دیگری از نگرانی نیروی هوایی ارتش اسرائیل به شمار می‌آید و چون جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی می‌دانند که نمی‌توان سامانه “اس ۴۰۰ ” روس را از بین برد و لذا تلاش می‌کنند با تمرین نظامی آمادگی خود را افزایش دهند.

**توان اسرائیل در انهدام اهداف مقاومت محدود خواهد شد

البته به نظر می‌رسد یک تلاش ناکام در انجام رزمایش شبیه سازی شده ضد سوریه و حزب الله در سرزمین‌های اشغالی صورت گرفته باشد؛ زیرا توانمندی اسرائیل در آینده در بمباران اهداف مقاومت بسیار محدود خواهد شد و این نکته‌ای است که مقامات “تل آویو ” به خوبی از آن آگاهند.

**قدرت موشکی حزب الله و رزمایش اسرائیل

یکی از دلایلی که ارتش اسرائیل در رزمایش خود از موشک  “باراک ۸” استفاده کرده قدرت موشکی حزب الله است که کارشناسان معتقدند مقاومت اسلامی لبنان لبیش از ۱۰۰۰ موشک عملیاتی دارد و از ذخایر انبوه موشکی برخوردار می‌باشد.  اگر به توان عملیاتی این موشک‌ها توجه کنیم می‌بینیم که شمال سرزمین‌های اشغالی و شهرک های “صفد” ، “نهاریا”، ” طبریا” و …. در تیررس موشک‌های حزب الله هستند و علاوه بر این امروز توانمندی حزب الله با سال ۲۰۰۶ قابل مقایسه نیست و پتانسیل‌های بالفعل بسیاری برای نبرد با ارتش اسرائیل خواهد داشت.

یک دلیل دیگر برگزاری این رزمایش توانمندی راهبردی رزمندگان حزب الله در ضربه زدن به منافع اسرائیل در مناطق مرزی جنوب لبنان و شمال سرزمین‌های اشغالی است که این توانمندی در هدف قرار دادن اهداف اسرائیل در مرزهای مجاور با “مزارع شبعا”، “مرجعیون”، ” مارون الراس”  و … است که البته نمونه آن حمله به گشتی‌های ارتش اسرائیل در “شبعا” با  “موشک‌های کورنت”  بود.

این رزمایش نشان می‌دهد که ارتش اسرائیل به دنبال افزایش آمادگی خود برای یک رویارویی نظامی در منطقه بوده ؛ هر چند که محور مقاومت هم دست بسته نخواهد بود و آماده پاسخ به هر تهدیدی است؛ کمااینکه در سال‌های ۲۰۰۶ به بعد همواره ارتش اسرائیل با پاسخ‌های قاطع محور مقاومت مواجه شده است.

گزارش از محمد زرچینی

انتهای پیام /

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • زمانی: صحبت بختیار جالب نبود
  حدیث روز/ اولویت فرزندان دختر بر پسر در کلام پیامبر(ص)
  عکس/ حرکات منحصر به فرد فیروز کریمی
  جزئیاتی از ابهامات مالی برادر رئیس‌جمهور/ از اهدا خانه میلیاردی در تجریش تا واریز پول به حسابی در لندن و کانادا
  خانه ۱۶ میلیاردی هدیه شده به همسر فریدون از محل یک موسسه خیریه بود که در آن پولشویی می‌کردند
  تولید کننده نباید دغدغه‌ای جز تولید داشته باشد
  حلقه دره کرج قربانی عدم انجام تعهد ۱۰ ساله شد/ محیط زیست از شهرداری کرج شکایت کرد
  اکران جشنواره فیلم فجر در سینما هجرت برگزار خواهد شد/ پردیس سینمایی کرج احداث می شود
  علاقه شدید رئیس جمهورهای آمریکایی به فست فود+تصاویر
  خندوانه‌ای متفاوت بدون حضور تماشاگر/ این بار نخندیدیم! + فیلم
  اعتیاد به تلفن همراه زن چینی را خجالت زده کرد + تصاویر
  چرا پلاسکو فرو ریخت؟/ واکاوی زوایای پیدا و پنهان حادثه
  الهام حمیدی آتش‌نشان شد +عکس
  فردی که مالیات خود را با فرغون پرداخت کرد +تصاویر
  مردی که نام فرزندش را ترامپ گذاشت
  دست نوشته کودکان برای آتش نشانان+عکس
  نتیجه حیرت انگیز نبرد میان مار و عنکبوت+تصاویر
  اعدام فجیع ۸ نفر در کرکوک از سوی داعش/ تروریست‌ سنگدل قلب یکی از قربانی‌ها را خورد!
  توئیت خنده دار نتانیاهو در پاسخ به واکنش کاربران ایرانی
  تصویری جالب از بوش پسر در مراسم تحلیف ترامپ
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net