تارخ انتشار: پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۹
کد خبر : 114616
چاپ خبر

کیانوش رستمی نایب قهرمان جهان شد؛

حمله ناموفق رستمی در امریکا به رکورد دوضرب و مجموع دنیا

در پایان مسابقه دسته ۸۵ کیلوگرم جهان اوکلف روس با مجموع ۳۹۱ کیلوگرم در جایگاه نخست جهان ایستاد و کیانوش رستمی با ۳۸۷ کیلوگرم نایب قهرمان شد

به گزارش گروه ورزش «کمال مهر»؛ درپایان رقابت یکضرب دسته ۸۵ کیلوگرم کیانوش رستمی ملی پوش کشورمان با ثبت وزنه ۱۷۳ کیلوگرم نشان برنز جهان در این حرکت را به خود اختصاص داد. در این حرکت وزنه بردار چین با وزنه ۱۷۸ کیلوگرم صاحب نشان طلا شد و اوکلف روس به نقره این حرکت بسنده کرد.

درنهایت و در پایان مسابقه دسته ۸۵ کیلوگرم جهان اوکلف روس با مجموع ۳۹۱ کیلوگرم در جایگاه نخست جهان ایستاد،کیانوش رستمی با ۳۸۷ کیلوگرم نایب قهرمان شد و آبتی آکادف دیگر وزنه بردار ۸۵ کیلویی روس ها با۳۸۰ کیلوگرم سوم دنیا شد.

کیانوش رستمی ملی پوش ۸۵ کیلویی کشورمان و دارنده دو نشان طلای جهان و برنز بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن در هشتادویکمین دوره پیکارهای جهانی ۲۰۱۵ که هم اکنون درسالن جرج براون شهر هیوستن امریکا درحال برگزاری است رقابت خود را در گروه (آ ) مسابقات با ۲ وزنه بردار از روسیه ( آبتی آکادف و آرتم اوکلف) ، ۲ وزنه بردار از رومانی (گئورگی کرینی وگابریل سسینکرایان ) ، ۱ وزنه بردتار از قزاقستان (یرمک عمرتای) ،۱ وزنه بردار از چین (تائو تیان ) ، ۱ وزنه بردار از بلاروس (پیتر سایوناک) ، ۱ وزنه بردار از اوکراین ( الکساندر فیلیچنکو) و ۱ وزنه بردار از فرانسه ( بنجامین هناکونین) رقابت خود را در گروه ( آ ) مسابقات جهانی برگزار کرد.

** یکضرب

کادرفنی در حرکت اول برای کیانوش رستمی که در کورس رقابت با وزنه برداران روس و چینی قرار داشت وزنه ۱۷۳ کیلوگرم را درانتخاب کردند که  ملی پوش کرمانشاهی ایران با اقتدار این وزنه را روی دستش به پرواز درآورد تا خیال کادرفنی برای انتخاب وزنه های بعدی آسوده باشد.

این درحالی بود که آبتی آکادف وزنه بردار روس و دارنده نشان نقره بازی های المپیک لندن تنها با ثبت وزنه  ۱۶۸ کیلوگرم و دوبار ناکامی در ثبت وزنه ۱۷۳ کیلوگرمی به کار خود در این حرکت خاتمه داد.

دیگر وزنه بردار روس ها (اوکولف) که در حرکت ابتدایی  خودوزنه  ۱۶۸ را ثبت کرده بود،در دومین حرکت خود نیز موفق به مهار وزنه ۱۷۴ کیلوگرم شد تا رقابت برای تصاحب نشان طلا نقره و برنز بین او ، کیانوش رستمی و تیان تیائو وزنه بردار قدرتمند چینی ها باشد.

اوکولف وزنه آخر خود یعنی ۱۷۶ کیلوگرم را نیز به ثبت رساند تا شرایط برای نماینده ما و وزنه بردار چینی ها سخت تر از قبل باشد.

وزنه بردار چینی در دومین حرکت خود وزنه ۱۷۸ کیلوگرم را نتوانست مهار کند تا نوبت به رستمی برسد.رستمی هم همین وزنه را مثل رقیب چینی اش رها کرد و در زیرگیری از وزنه ۱۷۸ کیلویی ناموفق بود تا همه چیز بین او و رقبای چینی و روسش به حرکت آخر یکضرب موکول شود.

در حرکت پایانی یکضرب و در شرایطی که کیانوش رستمی خیلی خوب برای حمله به وزنه ۱۷۸ کیلوگرمی خیز برداشت اما در زیرگیری از این وزنه ناکام ماند تا نشان های طلا و نقره یکضرب در این دسته با ثبت وزنه های ۱۷۸ و ۱۷۴ کیلوگرم به وزنه بردار چین و روس (تیائو و اوکلف ) برسد.

** دوضرب

آغاز حرکت دوضرب کیانوش رستمی ملی پوش ۸۵ کیلویی کشورمان با درخواست وزنه ۲۱۴ کیلوگرم همراه بود.ملی پوش شایسته تیم ملی وزنه برداری ایران که در رقابت برای کسب مدال طلای دوضرب و مجموع دو وزنه بردار چین و روس را احساس می کرد .

وزنه بردار چینی که در یکضرب صاحب نشان طلای جهان شده بود در نخستین حرکت دوضرب خود نتوانست از پس وزنه ۲۱۱ کیلوگرمی برآید .وزنه بردار چینی ها در مرتبه دوم و سوم هم همین وزنه را درحالی که روی سینه کشیده بود نتوانست بالای سر مهار کندتا دومین وزنه بردارحذف شده چینی ها لقب بگیردو امید تیم ملی وزنه برداری و کیانوش رستمی برای دشت طلای دوضرب و مجموع بیش از پیش شود.

اوکلف و آبتی آکادف وزنه بردار روس ها اما با ثبت وزنه ۲۱۱ و ۲۱۲ کیلوگرم را مهار کرده بودند. اوکلف در سومین حرکت دوضرب خود خیلی باقدرت وزنه ۲۱۵ کیلوگرم را مهار کرد تا نیم نگاهی به طلای دوضرب و مجموع داشته باشد.

رستم ایران زمین اما درشرایطی که با قدرت انتخاب اولش یعنی وزنه ۲۱۳ کیلوگرم را بالای سربه پرواز درآورد در شرایطی که در حرکت دوم و سوم خود نیت شکستن رکورد دنیا را با حمله به وزنه های ۲۱۸ و ۲۱۹ کیلوگرم را داشت در عین ناباوری نتوانست از پس این وزنه ها برآید و در نهایت پس از وزنه بردار روس (اوکلف) به عنوان نایب قهرمانی دوضرب و مجموع جهان رسید.

در نهایت و در مجموع دو حرکت دوضرب و مجموع اوکولف با ثبت رکورد ۲۱۶ در دوضرب و ۳۹۱ کیلوگرم در جایگاه نخست جا خوش کرد.کیانوش رستمی فرزند شایسته وزنه برداری ایران با ثبت وزنه ۲۱۴ دردوضرب و مجموع ۳۸۷ در جایگاه دوم و نایب قهرمانی جهان ایستاد و آبتی آکادف دیگر وزنه بردارروس ها با ثبت وزنه ۲۱۲ در دوضرب و ۳۸۰ کیلوگرم در مجموع عنوان سومی جهان را به خود در دسته ۸۵ کیلوگرم اختصاص داد.

** حواشی مسابقات دسته ۸۵ کیلوگرم جهانی / ۲۰۱۵هیستون امریکا

حضور تماشاچیان ایرانی و قزاق که در سالن جرج براون محل برگزاری هشتادویکمین دوره مسابقات جهانی برای تشویق وزنه برداران کشورشان آمده بودند حال و هوای ویژه ای به این رقابت بخشیده بود.

مهران اسلام پور و بیژن رضایی ۲ ملی پوش سابق تیم ملی وزنه برداری ایران که سالها ست در کشور سوئد ساکن هستند هم به هیوستن امریکا آمدند تا از نزدیک در سالن جرج براون شاهد رقابت وزنه برداران ملی پوش کشورمان باشند.

اگرچه شرایط تغذیه ای در روزهای ابتدایی مسابقات در شهر هیوستن و هتل هیلتون محل اسکان وزنه برداران ملی پوش نسبتا شرایط خوبی بود اما چند روزی است که وضعیت غذایی این هتل خیلی چنگی به دل نمی زند و شرایط ایده الی ندارد.

تماشاچیان ایرانی حاضر در سالن جرج براون با شعار ایران ایران و رستمی قهرمان شرایط روحی وانگیزشی رستمی را برای رقابت با رقبای خود ارتقاء می دهند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • حتی صندوق نسوزهای پلاسکو هم سوختند و جزغاله شدند
  بازیگری که ازدواج کرد+ عکس
  توهین وقیحانه شازده پهلوی به آتش نشانان شهید پلاسکو!
  بدهی نجومی یک پاسدار به سپاه!
  بارها مخفیانه به سر صحنه حادثه پلاسکو رفتم
  چرا خانم‌های خوش‌تیپ صبح زود از خواب بیدار می‌شوند؟
  عکس/ بیهوش‌شدن رئیس‌اتاق‌بازرگانی در حین سخنرانی
  اولین کار اوباما به عنوان یک شهروند عادی
  مایلی‌کهن:چه ایرادی دارد برانکو جای کی‌روش را بگیرد؟
  وقتی هیئت مدیره «پلاسکو» برای زیباسازی حوض‌ها هزینه میلیونی می‌کرد/ دلگرمی مسئولان از تجهیزات فنی قرارگاه خاتم الانبیاء +عکس
  عکس/ تجهیزات فوق سنگین قرارگاه خاتم برای کمک به آواربرداری پلاسکو
  کدام خواننده انگشتر شاه ایران را به دستشویی انداخت؟
  احضار بیش از ۷۰ نفر در موضوع فیش‌های نجومی/ ارتباط میان دانیال زاده و حسین فریدون کاملاً مشهود است
  بازگشت مردم به قسمت‌های آزادشده موصل
  در پرسپولیس کسی جرأت ندارد با این دو بازیکن شوخی کند
  دزد ساختمان پلاسکوی تهران در دام پلیس
  شهید میرزاخانی؛ «آتش نشانی» که آرزو داشت «مدافع حرم» شود
  پیام همسران شهدای مدافع حرم به همسران شهدای آتشنشان
  ازدواج‌های اجباری، پیوندهای نامیمونی که بخت جوانان را سیاه می‌کند
  بیش از۱۱ هزار فقره ثبت ازدواج البرزی ها در سال جاری
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net