تارخ انتشار: جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۸
کد خبر : 113171
چاپ خبر

پیوند ترسناک پا به صورت برعکس + عکس

۱۵۴۹۹۲۳۰۵۵

دوگان در زمانی که ۱۰ سال داشت، مبتلا به سرطان استخوان پا شد. پزشکان با معاینه دوگان، در استخوان ران او یک تومور در حال رشد به اندازه یک توپ کوچک مشاهده کردند. طی روش معمول، می‌بایست جهت جلوگیری از پیشرفت بیماری، کل پا به‌سرعت قطع شود

 

 

 

اما در مورد دوگان، پزشکان با مشاهده خطر پیشرفت و به منظور حفظ پای وی، یک عملنادر به نام چرخش پا یا «روتیشن پلاستی» بر پای دوگان انجام دادند.

 

طی این روش، پزشکان با قطع قسمت میانی پا (از بالای زانو تا زیر زانو) که مبتلا به سلول‌های سرطانی بود، تومور را برداشتند.پس از این کار، آن‌ها برای ساخت زانو در «دوگان» ماهیچه ساق پای وی را چرخانده و به باقیمانده ران پا، پیوند دادند به طوری که ساق پا به جای ران ومفصل مچ پا به عنوان مفصل زانو کاربرد پیدا کرد. پزشکان در ادامه با ساخت یک پروتز، پایی کامل برای «دوگان» شکل دادند.

 

یک روز بعد از عمل، «دوگان» قادر به حرکت انگشتان پایش بود و در حال حاضر او قادر به ورزش و فعالیت است. به گفته پزشکان، پای چرخشی«دوگان» نسبت به یک پای معمولی فقط به ۳۰ درصد انرژی بیشتر برای راه رفتن و دویدن نیاز دارد.بر اساس این گزارش، تا به حال چندین نمونه از این عمل (روتیشن پلاستی) باموفقیت در آمریکا انجام شده است.

 

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net