تارخ انتشار: چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۷
کد خبر : 109283
چاپ خبر

برگ زرین استعداد جوان ایرانی در اقتصاد مقاومتی؛

شکوفایی استعداد جوان مازندرانی با ۵ هزار تومان

image457094

جوان مازندرانی که در غالب طرح اقتصاد مقاومتی، بزرگ‌ترین تولیدکننده جعبه کادو در ایران شد

 

به گزارش «کمال مهر»؛ به نقل از بلاغ، در سایه اجرای طرح اقتصاد مقاومتی استعدادها و توانمندی افراد بروز و ظهور کرده و زمینه رشد و تعالی افراد و کشور را فراهم آورده است.

برای اینکه در این طرح موفق باشید، اولاً باید توانمندی ذاتی داشته باشید و نکته مهم‌تر از آن استقامت است، این نکات را سیدعلی هاشمی‌نسب عنوان می‌کند.

وی که به اذعان خودش در حال حاضر کارآفرین در حوزه تولیدات تزئینی است، کارش را با سرمایه‎گذاری در حد ۵ هزار تومان که این روزها قیمت یک چیپس و پفک هم نمی‌شود، شروع کرد.

مجری اقتصاد مقاومتی باورش نمی‌شد که امروز به‌جایی برسد که بزرگ‎ترین تولیدکننده جعبه کادو در ایران باشد، برای خودش دم و دستگاهی به هم بزند، قصه موفقیت این جوان مازندرانی همه را انگشت به دهان کرد.

هاشمی‌نسب دلایل موفقیت خود را توکل به خدا، صداقت در کار، پشتکار، اخلاق در کار و استقامت و امید به آینده عنوان کرد، مولفه‌هایی که نیاز به سرمایه ندارد.

انسان باورش نمی‌شود که با ۵ هزار تومان می‌شود بزرگ‌ترین تولیدکننده شد، حالا در هر بخشی، این جوان از ظرفیت موجود در خود و شهرش به‌خوبی بهره برد، از کاغذ دورریز طرحی ساخت و طرحش را به بازار برد و با جعبه کادو که برایش ۵ هزار تومان هزینه می‌گرفت، ۷ هزار تومان سود می‌کرد.

هاشمی‌نسب راه اول را خوب پیمود ولی مقدار پولی که دریافت کرد، دندان‌گیر نبود ولی راه پویایی و شکوفایی خلاقیت و داشته‌های خودش را سریع و به آسانی پیدا کرد، ظرفیت موجود و نیازمندی‌های بازار را به‌خوبی شناخت، پیرامون خودش را به‌خوبی دید.

این جوان خلاق الگوی مناسبی برای جوانان هم‌سن و سال خودش هست که توانست قله‌های ترقی را به آسانی و با شناخت نیروی درونی و امکانات موجود به‌خوبی شناسایی کند و اقتصاد مقاومتی یعنی همین، یعنی اینکه استعداد و ظرفیت موجود خویش را برای رفع نیازمندی‌های خودت به‌کار بگیری و حتی این امر را گسترش‌دهی تا دیگران نیز بتوانند از خلاقیت شما به‌خوبی استفاده کنند.

انتهای پیام/ج

 

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net