تارخ انتشار: یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۰
کد خبر : 108878
چاپ خبر

گرد و خاک اصغرزاده در تریبون یک طرفه دانشگاه تبریز:

احمدی نژاد این مملکت را شخم زد و به کویر تبدیل کرد!

image444078

ابراهیم اصغرزاده در تالار وحدت دانشگاه تبریز گفت: دولت احمدی نژاد این مملکت را شخم زد و به کویر تبدیل کرد و نسل های آینده گریبان گیرش خواهد بود؛ مذاکره با غربی ها قبل از دولت روحانی شروع شد و این تصمیم نظام بود

 

به گزارش «کمال مهر»؛ به نقل از آناج، جلسه‌ی پرسش و پاسخ دانشجویان که به همت جامعه اسلامی دانشگاه تبریز و تحت عنوان ایران پساتوافق تدارک دیده شده است، با حضور مسعود پزشکیان وزیر بهداشت دولت اصلاحات و ابراهیم اصغرزاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب دقایقی قبل در تالار وحدت دانشگاه آغاز شد.

شکور اکبرنژاد و بهشتی از اساتید اصلاح‌طلب دانشگاه تبریز و حسین‌زاده معاون فرهنگی دانشگاه تبریز که در هیچ برنامه‌ای از این قبیل حضور نمی‌یابد، از حاضرین در این برنامه هستند.

احمدی نژاد این مملکت را شخم زد و به کویر تبدیل کرد!

ابراهیم اصغرزاده در جمع دانشجویاندانشگاه تبریز، گفت: شورای نگهبان به عنوان عالی ترین مرجع تقنینی کشور یکی از مهمترین تصمیم گیری های نظام را تایید کرد و نشان داد که ساعت ها کار کارشناسی دیپلمات ها را پذیرفت.

وی اضافه کرد: من نمیدانم یک عده چرا اینقدر عقل ندارند که تصمیم مهم نظام را با مداحی و گریه و شانتاژ کنار می گذارند؛ یک عده نا آگاهِ داخلی وقتی روی صورت دختر ایرانی اسید میپاشند، چرا تحصن و گریه نمی‌کنند؟

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: دولت روحانی مسیری رو طی میکنند که مردم انتخاب کردند. اگر زیرکی احمد قوام نبود امروز آذربایجان و تبریز از ایران جدا شده بود؛ آن زمان نخست وزیر با زیرکی قادر به انجام این مهم شد. ملی شدن صنعت نفت هم توسط دکتر مصدق استیفا شد. در قضیه سفارت آمریکا هم که من هم درگیر بودم، به دلیل عدم وجود دیپلمات های خبره گیر کردیم.

اصغرزاده تأکید کرد: روحانی چهار قدم مهم برداشت و قرار نیست ایران با دنیا بجنگد، انتخاب کادر مجرب و هماهنگی با رهبری دو اقدام مناسب توسط روحانی بود که حاکمیت دوگانه ایجاد نشود. اگر تدبیر رهبری نبود به این نقطه نرسیده بودیم؛ اما این فقط ده درصد راه است.

وی افزود: دولت احمدی نژاد این مملکت را شخم زد و به کویر تبدیل کرد و نسل های آینده گریبان گیرش خواهد بود. مذاکره با غربی ها قبل از دولت روحانی شروع شد و این تصمیم نظام بود.

وی با بیان اینکه اما دیپلمات کارش سیاست است و باید تریبون دستش باشد، گفت: در مذاکره باید پذیرفت که یک قدم ما برویم یک قدم هم طرف مقابل بیاید و البته دولت روحانی با اقتدار مذاکرات را جلو برد.

اصغرزاده در ادامه سخنان خود گفت: جزءیات ۵۹۸ را مگر ما میدانیم که بخواهیم جزءیات برجام را هم بدانیم؟ چرا راجع به مقدمات صحبت نکنیم؟ چرا تریبون دست نظامیان باشد؟ نظامی صفر و صدی است. شما اول امضا بدهید که اگر اجرای برجام متوقف شد و رابطه با دنیا به هم خورد باید مسولیتش را بپذیرید!!

وی با بیان اینکه چرخ مملکت امروز روی ریل عاقلانه افتاد، افزود: نفس شما از جای گرم بیرون می آید، ما مجبور شدیم مذاکره کنیم، ملت حقوق فراتر از هسته ای دارد. مگر مردم ایران حق سخن گفتن و زندگی شرافتمندانه را ندارد؟ بیکاری، فقر و تحقیر پیش آمده باید حل بشود.

وی با اشاره به اینکه قبل از اینکه کشور دارای توان هسته ای باشد باید دارای زیرساخت پیشرفت باشد، افزود: اگر دارایی هایی که دولت روحانی توانست برگرداند، چه تضمینی است که لباس شخصی ها سهم خود را از این رقم برندارند؟!

این فعال سیاسی گفت: اقتصاد ایران باید شفاف شود، اگر در کشور دوگانگی ایجاد شود در گفتگوی ملی اختلال ایجاد خواهد شد، دولت احمدی نژاد مونولوگ بود و فقط یک نفر حرف میزد. سوال میکردیم که برق حاصل از انرژی اتمی گران می شود میگفتند حق ندارید صحبت کنید!

وی افزود: بدون فرایند آشتی ملی امکان عبور از بحران وجود ندارد.

اصغرزاده ادامه داد: خاورمیانه مکان تهدید شده است. فکر کردید داعش و طالبان را سیا ساخته است؟ بخشی از آن حاصل دوزوکلک جامعه داخلی خاورمیانه است.

وی با بیان اینکه ما می توانیم با جامعه لیبرالی غرب سازگار باشیم، گفت: اقلیت های دینی ایران به هیچ وجه تکفیری نیستند. دنیا رسما اعلام کرده که حکومت ایران را به رسمیت می شناسیم و این ظرفیت مناسبی است و شورای امنیت رسما قطعنامه های تحریمی را ابطال کرده است ولی عده ای فکر میکنند با تو سرهم زدن و پیاده کردن همه از قطار انقلاب می توانند موفق شوند.

وی ادامه داد: وقتی شما همه را مرتد میکنید و فتنه گر میدانید گروهی هم پیدا می شود که تکفیر کند!

نماینده اسبق مجلس شواری اسلامی گفت: دستاوردهای دولت روحانی ایجاد یک بستر مشارکت اجتماعی از هر فکری می باشد. اگر قرار بر گفتگو و شفافیت است باید بدانیم واقعیت اختلاس ها چیست؟ دولت روحانی باید شرایط شفافیت در اقتصاد و برداشتن چتر امنیتی در حوزه فرهنگی را فراهم کند.

وی ادعا کرد: رسانه و تریبون نماز جمعه در اختیار شماست، پس ما چطور بیایم به انتخابات؟! گذشت آن دولتی که همه را بکند توی یک خم رنگرزی و همه را شکل احمدی نژاد نشان داد!

وی با بیان اینکه ایران متشکل از فکرها و سلیقه هاست، گفت: ما نمی توانیم بدلیل مقدس تر بودن و متدین تر بودن، گروههای اجتماعی را طرد کرد.

اصغرزاده گفت: در سال ۹۲ با اینکه هاشمی و خاتمی را رد صلاحیت کردید و کاندیدایی نداشتیم اما با زیرکی نامزدی را انتخاب کردیم که منتها الیه کاندیدای شما بود.

وی در پایان گفت: در زمان سفر روحانی به تبریز در رابطه با اتفاقات دروغ بازی تراکتور به ایشان هشدار دادم که افکار عمومی تبریز را دریابید.

انتهای پیام/پ

 

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ۱۰۱۸۲۹۸
  حضور حاج قاسم سلیمانی در منزل شهید مدافع حرم + تصاویر
  از رد پیشنهاد بازی درفیلم کیارستمی پشیمانم
  ۳۷۷۴۸۴_۹۸۵
  «تن‌تن و سندباد» به نماز جمعه رفتند
  ۳۷۷۴۷۹_۴۵۹
  اتفاق عجیب در لیگ برتر؛ داور چهارم از بین تماشاگران انتخاب شد
  ۳۷۷۴۶۵_۹۱۶
  جدایی بختیار از استقلالی ها
  ۳۷۷۴۴۱_۲۵۷
  سنت شکنی منصوریان در نشست خبری بعد از بازی در اهواز
  ۳۷۷۳۶۴_۹۹۵
  حرکت شایسته راننده تاکسی کرجی +تصاویر
  index
  اخبار دانشگاه های استان البرز در هفته ای که گذشت
  ۳۷۷۴۳۵_۴۳۶
  عابدینی: آقای تاج، دم شما گرم که حق را به کی روش دادید
  راننده‌ای که خودروی خود را رها کرد تا فقط یک مشت بزند +تصاویر
  دعوای خونین بخاطر تخفیف ویژه +تصاویر
  ۵۳۵۱۳۰۰_۶۳۳
  چاقی صورت با معجون شگفت آور گوجه فرنگی و هویج
  ۵۳۵۲۰۱۵_۹۵۵
  به هوش آمدن معجزه آسای سبحان ۱۴ ساله از کما + فیلم
  ۵۳۵۱۶۶۲_۹۴۲
  چرا چاق ها نباید انار بخورند؟/ زنان باردار “آب انار” بخورند
  پیوند صورت زندگی را به این زن بازگرداند +تصاویر(۱۸+)
  ۵۳۵۲۱۹۲_۸۳۸
  آمریکا درصدد انتقال داعش از موصل به الرقه
  ۵۳۵۲۱۲۴_۷۲۴
  داعش، چگونه این همه ثروت دارد؟
  ۵۳۵۲۶۱۳_۵۵۱
  حکم ۱۰۰ ضربه شلاق ورزشکار المپیکی اجرا شد؟
  ۵۳۵۱۴۴۵_۴۷۰
  بغض آیت الله جوادی آملی از ربا در بانکهای کشور + فیلم
  اهدای انگشتر سردار سلیمانی به دختر سرلشکر ناصری+تصویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net