تارخ انتشار: سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۰
کد خبر : 108154
چاپ خبر

روایت الدیار از پیشنهاد رشوۀ کلان بن‌سلمان به پوتین

یک روزنامه عربی مدعی شد که جانشین ولی‌عهد عربستان در سفر اخیر خود به روسیه، پیشنهاد مالی سنگینی را برای همراه کردن روسیه در برکناری اسد ارائه کرده است

به گزارش «کمال مهر»؛، روزنامه الدیار چاپ لبنان نوشت: در نشستی محرمانه میان جانشین ولی عهد و وزیر جنگ عربستان با رئیس جمهوری روسیه، عربستان به مسکو ابلاغ کرده که حاضر است به همراه قطر، مبلغ ۳۰۰ میلیارد دلار بپردازد تا روسیه اسد را سرنگون کند.

الدیار افزود: در این دیدار محرمانه که محمد بن سلمان، وزیر جنگ عربستان این پیشنهاد را مطرح کرد ولادیمر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با لحنی آرام، اما قاطعانه پاسخ داد: ما مافیا نیستیم که در مقابل دریافت پول دوستان یا دشمنان خود را بکشیم، بلکه اصول استراتژیک در روسیه با پول تغییر نمی‌کنند و در این زمینه این مبالغ هیچ ارزشی ندارد.

بنا بر گزارش روزنامه لبنانی، در ادامه این نشست وقتی که وزیر دفاع عربستان گفت: این پیشنهاد تنها محدود به این ۳۰۰ میلیارد دلار نیست و شامل سرمایه‌گذاری‌های صدها میلیارد دلاری دیگری نیز می‌شود، پوتین با هدف تغییر موضوع بحث و پایان دادن به آن، از محمد بن سلمان پرسید: ورزش دوست داری؟!

به نوشته الدیار، پوتین در این دیدار همچنین به بن سلمان تاکید کرد که تحریک مبلغان و شیوخ اهل سنت علیه روسیه در عربستان، یک اقدام خصمانه به شمار می آید و دولت سعودی باید علمای سنی را کنترل کند.

منبع: العالم

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net