تارخ انتشار: شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۵
کد خبر : 107761
چاپ خبر

واکاوی آخرین سخنرانی مقام معظم رهبری

مغز هایی که عمق مسائل کشور را نمی‌فهمند!

بکارگیری کلید واژه “فهم” در آخرین سخنرانی مقام معظم ( دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خانواده‌های آنان

) گواه این موضوع است که در بدنه دولت، مغز هایی با تحلیل های غلط در صدد ایجاد مفهومی جدید در برقراری ارتباط با آمریکا هستند، موضوعی که رهبر انقلاب این چنین به آن اشاره می کند:

به گزارش گروه سیاسی «کمال مهر»؛ “مذاکره با آمریکا ممنوع است” این جمله تکراری، آخرین سخنرانی مقام معظم رهبری است؛ و نشان از عدم فهم و تحلیل برخی مسئولین در این مورد مهم است،که باعث شد رهبر انقلاب بار دیگر موضع قاطعانه‌ای در این خصوص اتخاذ کند، آنچه که دراینسخنرانی  به وضوح قابل درک است، برخی مسئولین تراز اول جمهوری اسلامی ایران تمایل به  برقراری ارتباط با آمریکا از هر طریقی را  دارند.

بکارگیری کلید واژه “فهم” در آخرین سخنرانی مقام معظم ( دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خانواده‌های آنان

) گواه این موضوع است که در بدنه دولت، مغز هایی با تحلیل های غلط در صدد ایجاد مفهومی جدید در برقراری ارتباط با آمریکا هستند، موضوعی که رهبر انقلاب این چنین به آن اشاره می کند:

مشکل کنونی کشور متأسّفانه به‌خاطر وجود آدمهای بعضاً بی‌خیال و بعضاً سهل‌اندیش [است‌] که البتّه معدودند، اقلّیّتند؛ در مقابل انبوه عظیم جمعیّت انقلابی و آگاه و بصیر کشور چیزی نیستند امّا فعّالند: مینویسند، میگویند، تکرار میکنند؛ تکرار میکنند! دشمن هم به اینها کمک میکند.

 

براستی تفکرات این جریان، چگونه زمینه را برای عادی جلوه دادن ارتباط با آمریکا آماده می کند!؟ سوالی که پاسخ آنرا رهبر انقلاب به صراحت بیان می کند :

امروز یک فصل مهمّی از فعّالیّت دشمنان جمهوری اسلامی -که البتّه ما از آنها اطّلاع داریم و حواس ما هست که چه‌کار دارند میکنند- همین است که محاسبات مسئولین را تغییر بدهند و افکار مردم را دست‌کاری بکنند و اینها را در ذهن جوانهای ما [جا بیندازند]؛ چه افکار انقلابی، چه افکار دینی، چه ایده‌هایی که مربوط به مصالح کشور است.  

 

این تغییر محاسبات را نیز می توان در بیان برخی مسئولین به وضوح مشاهده کرد، بطور مثال؛ ارائه تحلیل غلط از سخنان حضرت علی (ع) و زبیر و یا  ابن سعد با امام حسین (ع) به گونه ای که باعث می شود رهبر انقلاب به تشریح تاریخی این وقایع بپردازند و با نهیب زدن به تحلیل غلط و فهم تاریخی این افراد، وقایع را بازگو کنند.

 

امیرالمؤمنین که با زبیر یا امام حسین که با ابن‌سعد حرف میزند، او را نصیحت میکند؛ بحث مذاکره‌ی به معنای امروزی نیست؛ مذاکره‌ی امروزی یعنی معامله، یعنی یک چیزی بده، یک چیزی بگیر. امیرالمؤمنین با زبیر معامله میکرد که یک چیزی بده، یک چیزی بگیر؟ امام حسین با ابن‌سعد معامله میکرد که یک چیزی بده یا یک چیزی بگیر؟ [هدف‌] این بود؟ تاریخ را این‌جور میفهمید؟ زندگی ائمّه را این‌جور تحلیل میکنید؟

 

مقام معظم رهبری با اشاره به این مسئله که  :« یک عدّه‌ای واقعاً با نگاه سهل‌اندیشانه و عوامانه و بدون فهمِ حقیقتِ ، مثال می‌آورند و در روزنامه مینویسند، در سایت مینویسند و در سخنرانی میگویند که چرا امیرالمؤمنین با زبیر مذاکره کرد، شما با آمریکا مذاکره نمیکنید؟ » اوج کج فهمی  و تحلیل غلط در بیان وقایع تاریخی عنوان می کنند.

 

«امام حسین رفت نهیب زد، نصیحت کرد، گفت از خدا بترس؛ امیرالمؤمنین زبیر را نصیحت کرد، خاطره‌ی زمان پیغمبر را یادش آورد، و گفت از خدا بترس؛ اتّفاقاً اثر هم کرد، زبیر خودش را از جنگ کنار کشید» یعنی این‌قدر اشتباه در فهم مسئله [وجود دارد]. این که حالا به این معنا، مذاکره نبود.

 

«انسان هوشمند باید بفهمد» جمله ای است که مقام معظم رهبری با بیان آن سعی دارد ذهن‌ها را هوشیار کند، و در ادامه تاکید می کنند،«با دیگران هم مذاکره میکنیم، آن‌چنان دوستان یقه‌چاک ما که نیستند -بعضی از آنها دشمنند، بعضی بی‌تفاوتند، با آنها مذاکره میکنیم مشکلی هم نداریم…»بیان این مطالب رساندن عمق ماجرا و  باعث کشف چرایی عدم مذاکره با آمریکاست.

 

آنچه که مسلم  است مقام معظم رهبری، یقیناً با احساس خطری که در این خصوص دارند مکرراً نتیجه مذاکره با آمریکا را نفوذ اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی به داخل کشور عنوان کرده، و مرتباً این موضوع را گوشزد می کنند، حال آنکه استراتژی اتخاذ شده مسئولین اجرایی رویه تامل و برقراری ارتباط با آمریکا می باشد و عدم موضع گیری شفاف آنها و تاکیدات مکرر رهبر انقلاب در عدم مذاکره با آمریکا، خود گواه این مسئله می باشد.

 یک عدّه‌ای در قضیّه‌ی مذاکره و مسئله‌ی مذاکره سهل‌انگاری میکنند، سهل‌اندیشی میکنند، مطلب را درست نمیفهمند. حالا بعضی‌ها بی‌خیالند -بی‌خیالان جامعه، که هرچه پیش بیاید برایشان اهمّیّتی ندارد، مصالح کشور از بین برود، منافع ملّی نابود بشود- که حالا با آنها کاری نداریم امّا بعضی بی‌خیال هم نیستند لکن سهل‌اندیشند، عمق مسائل را نمیفهمند. وقتی صحبت مذاکره میشود، میگویند آقا شما چرا با مذاکره‌ی با آمریکا مخالفت میکنید؟ خب امیرالمؤمنین هم مذاکره کرد با فلان‌کس، امام حسین هم مذاکره [کرد]. خب اینها نشان‌دهنده‌ی سهل‌اندیشی است، نشان‌دهنده‌ی نرسیدن به عمق مسئله است. این‌جور نمیشود مسائل کشور را تحلیل کرد؛ با این نگاه عامیانه و ساده‌اندیشانه نمیشود به مصالح کشور رسید.

 

در پایان آنچه که در این وجیزه مورد بررسی قرار گرفت، نشان از حقیقت تلخی است که برخی “مطلب را درست نمیفهمند” و ” عمق مسائل را نمیفهمند” و مسائل کشور را ساده و عامیانه می بینند، قصد اداره کشور را دارند؛این همه کج فهمی، نظام جمهوری اسلامی را مورد آماج خطراتی بزرگ قرار داده و باعث شده مهم ترین رکن نظام اسلامی یعنی ولایت مطلقه فقیه بارها و بارها در صحنه حاضر شود و نفوذ دشمن به نظام اسلامی را هشدار بدهد، و در مقابل  مسئولین امر نیز هیچگونه پاسخ مناسبی به این هشدارها نداده و حتی در برخی موارد نیز زیرکانه متامع دشمن را محقق کنند. حال باید دید در عمل قوای چندگانه مخصوصاً دولت در آینده چه مواضعی را در خصوص “مذاکره با آمریکا” اتخاذ خواهند کرد.

کمال مهر – محسن رضائی اصل

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • واکنش‌های توئیتری به #مرده_خواران_سیاسی حادثه پلاسکو +تصاویر
  عکس/ اشک‌های یک سرباز برای قربانیان حادثه پلاسکو
  عکس/ نمازخواندن یکی از آتش‌نشانان حادثه پلاسکو
  عکس/ اشک فرزندان در آغوش پدر قهرمان
  عکس/ خدمات‌رسانی زنان آتشنشان در حادثه پلاسکو
  عکس/ گاوصندوق های بیرون کشیده شده از آوار پلاسکو
  عکس/ یکی از آتش نشانان دقایقی قبل از ریزش پلاسکو
  عکس/ مهران غفوریان در محل حادثه پلاسکو
  عکس/ اولین شهید آتش نشانی در حادثه پلاسکو
  بارش باران در بیشتر مناطق کشور در سه روز آینده
  وضعیت تعطیلی مدارس اطراف ساختمان پلاسکو
  مادرانی که منتظر پیداشدن فرزندشان از زیر آوار هستند
  ۵ نفر از آتش نشانان زیر آوار زنده هستند
  خوشحالی کاربر سعودی از ریزش ساختمان پلاسکو +عکس
  واکنش جالب یک هموطن به توییت یک صهیونیست
  قمری که به ستاره مرگ شهرت یافت+ تصاویر
  تصاویری از بزرگترین رودخانه جهان
  رژه زنان ارتش یمن ضد آل سعود +تصاویر
  واکنش جالب مجری شبکه خبر به عشق دوربین ها در حادثه پلاسکو +عکس
  درد و دل و گریه‌های یک آتش نشان در حضور آقا وحید و قالیباف + فیلم
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net