تارخ انتشار: پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۲
کد خبر : 107602
چاپ خبر

تجربه 111 بازی در لیگ جزیره؛

بین‌المللی‌ترین بازیکن حریف ایران + کارنامه و عکس

در اردوی حریف بازیکنی حضور دارد که تجربه بازی در سطح اول فوتبال اروپایش قابل تامل است؛ بازیکنی که ۱۱۱ بازی ۹۰ دقیقه‌ای در لیگ‌برتر انگلستان انجام داده تا از این حیث رقیبی آسیایی نداشته باشد. انجام ۹۹۹۰ دقیقه بازی در بالاترین سطح فوتبال اروپا یعنی داشتن کیفیت‌هایی فراتر از یک بازیکن آسیایی

گروه ورزشی «کمال مهر»؛ تیم‌ملی فوتبال ایران فردا مهمان عمان است تا با کسب سه امتیاز دیگر به تحکیم جایگاهش در صدر جدول گروه D رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی روسیه چشم داشته باشد.سه امتیازی که البته ۱۴ سال است مقابل عمان به دست نیامده و به یک طلسم تبدیل شده است.

در مسقط کی‌روش به تجربه مردانی تکیه خواهد کرد که در آن‌سوی آب‌ها توپ‌ می‌زنند. از آندو تیموریان گرفته تا پژمان منتظری و اشکان دژاگه، و صدالبته جوانی جویای نام چون سردار آزمون که قصد دارد از فوتبال روسیه راهی لیگ‌های معتبرتر شود.

پنجشنبه سرمربی پرتغالی ایران روی تجربه علیرضا حقیقی سنگربان لژیونر خود و احسان حاج‌صفی هم حساب می‌کند که این دومی به‌تازگی وارد رقابت‌های بوندس‌لیگای۲ آلمان شده است.

بین‌المللی‌ترین بازیکن دیدار ایران و عمان + کارنامه و عکس

با تمام این اوصاف در اردوی حریف بازیکنی حضور دارد که تجربه بازی در سطح اول فوتبال اروپایش قابل تامل است؛ بازیکنی که ۱۱۱ بازی ۹۰ دقیقه‌ای در لیگ‌برتر انگلستان انجام داده تا از این حیث رقیبی آسیایی نداشته باشد. انجام ۹۹۹۰ دقیقه بازی در بالاترین سطح فوتبال اروپا یعنی داشتن کیفیت‌هایی فراتر از یک بازیکن آسیایی و علی عبدا… الحربی‌ الحبسی کاپیتان تیم‌ملی فوتبال عمان چنین بازیکنی است.

مشرق در گزارشی به مرور سابقه تقابل‌های ایران و عمان پرداخت(اینجا). در این گزارش قصد داریم شما را با عملکرد بهترین بازیکن تیم عمان بیشتر آشنا کنیم:

* استارت بین‌المللی‌ترین بازیکن از نروژ

به گزارش مشرق، علی الحبسی بین‌المللی‌ترین بازیکن دیدار دو تیم ایران و عمان است. گلری ۳۳ساله با ۱۹۴ سانتی‌متر بلندی‌قامت که اولین‌بار با حضور در لیگ‌برتر نروژ پای به فوتبال اروپا گذاشت. حبسی طی سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ برای لین نروژ ۳۰بازی انجام داد تا مورد توجه متولیان بولتون واندرز در لیگ‌برتر جزیره قرار بگیرد.

* آنلکا و آندو گل زدند، حبسی به نیمکت دوخته شد

علی در نیم‌فصل دوم فصل ۰۶-۲۰۰۵ فوتبال انگلستان به بولتون پیوست تا فقط سه مرتبه روی نیمکت ذخیره‌های این تیم قرار بگیرد. این داستان در فصل ۰۷-۲۰۰۶ هم تکرار شد. حبسی این‌بار ۱۲مرتبه روی نیمکت نشست تا بازهم شانس بازی در لیگ جزیره را پیدا نکند چرا که  یاسکلاینن فنلاندی دروازه‌بان اول بولتون بود.

در فصل مذکور آندرانیک تیموریان کاپیتان فعلی تیم‌ملی ایران پیراهن بولتون را پوشید و ۱۷بازی انجام داد تا شرایطش بهتر از دیگر آسیایی تیم- علی الحبسی- باشد.

بین‌المللی‌ترین بازیکن دیدار ایران و عمان + کارنامه و عکس

آندو شنبه ۱۸فروردین‌ماه سال۱۳۸۶ بهترین روز فوتبالی‌اش در اروپا را سپری کرد. البته هشت‌سال و شش‌ماه قبل الحربی روی نیمکت نشسته بود که اول نیکولاس آنلکا(۴۵) دروازه ویگان را باز کرد و بعد تیموریان دو گل(۶۸ و ۷۳) دیگر زد تا بولتون ۳ بر یک حریفش را درهم بکوبد.

* وقتی ورق برگشت

در فصل ۰۸-۲۰۰۷ ورق برگشت. این‌بار آندو روی هم طی سه دیدار ۷۸دقیقه برای بولتون به میدان آمد اما حبسی ۱۰مرتبه شانس حضور در ترکیب اصلی تیم را پیدا کرد و ۲۵بازی را هم از روی نیمکت تماشا کرد.

البته در روزهای نیمکت‌نشینی مشترک علی و آندو سبب شد تا نوستالژی این دو در بازی پیش‌رو پررنگ‌تر شود. مثلا دیدار یکشنبه ۲۰آبان‌ماه سال۱۳۸۶ دو تیم بولتون و میدلزبورو که به تساوی صفر- صفر انجامید. هفت‌سال و ۱۰ماه و ۲۶روز قبل آندو تیموریان و علی الحربی هر دو در کنار یکدیگر روی نیمکت بولتون نشسته بودند در حالی که نمی‌دانستند روزی مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت.

الحبسی در فصل مذکور طی ۱۰دیدار، چهار کلین‌شیت مقابل منچسترسیتی، وستهام‌یونایتد، میدلزبورو و ساندرلند انجام داد تا دریافت ۱۲گل در ۱۰بازی چندان هم برایش کارنامه بدی را رقم نزند.

شاید سخت‌ترین روز علی در فصل ۰۸-۲۰۰۷ دیدار برابر منچستر بود. پنجشنبه اول فروردین‌ماه سال۱۳۸۷ حبسی ۹۰دقیقه برابر شیاطین‌سرخ از دروازه بولتون دفاع کرد و البته دو بار مغلوب ضربات ویران‌کننده کریس رونالدوی پرتغالی شد.

بین‌المللی‌ترین بازیکن دیدار ایران و عمان + کارنامه و عکس

* سه فصل استثنایی

به گزارش مشرق، الحبسی بعد از انجام ۱۰بازی در لیگ‌برتر انگلستان با پیراهن بولتون در فصل ۰۸-۲۰۰۷، در سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ شانسی برای بازی پیدا نکرد تا از ابتدای فصل ۱۱-۲۰۱۰ پیراهن ویگان‌ اتلتیک را بپوشد.

علی الحبسی با ویگان شرایطی را تجربه کرد که قبل از او هیچ بازیکن آسیایی‌ تجربه نکرده بود. علی تقریباً در سه فصل پی‌درپی بی‌قید و شرط تمام رقابت‌های لیگ جزیره را پشت‌سر گذاشت. وی در فصل ۱۲-۲۰۱۱ برای ویگان ۳۴بازی انجام داد تا ۳۰۸۰ دقیقه بازی در لیگ‌برتر انگلستان را به کارنامه‌اش اضافه کند.

در فصل ۱۳-۲۰۱۲ برای ویگان ۳۸بازی دیگر انجام داد و در لیگ ۱۴-۲۰۱۳ هم برای تیمش در لیگ‌برتر ۲۹بار به میدان آمد. ثبت مجموعا ۱۱۱ بازی در لیگ‌برتر جزیره یک رکورد جالب‌توجه بود. خصوصا که در دیدارهای مذکور یک دقیقه هم زمین بازی را ترک نکرد.

* ۳۷ بازی در لیگ اول

حبسی در فصل ۱۴-۲۰۱۳ همراه با ویگان اتلتیک به لیگ دسته اول انگلستان سقوط کرد. با این حال همچنان انتخاب اول کادر فنی این تیم بود. به این ترتیب در فصل مذکور ۲۴بازی انجام داد تا تجربه ۲۱۶۰دقیقه بازی در دسته اول فوتبال انگلستان را هم به کارنامه‌اش اضافه کند.

در فصل ۱۵-۲۰۱۴ ویگان ترجیح داد پس از ۱۴بازی نیمکت‌نشینی علی، او را به برایتون قرض دهد. الحبسی هم یک بازی ۹۰دقیقه‌ای برای تیم مذکور انجام داد اما دوباره با درخواست ویگان به تیم سابقش بازگشت.

بین‌المللی‌ترین بازیکن دیدار ایران و عمان + کارنامه و عکس

این دروازه‌بان طی ۱۲بازی خود در فصل مذکور دو کلین‌شیت انجام داد و ۱۹گل دریافت کرد تا حاصل ۱۰۸۰ دقیقه تلاش او دریافت یک گل در هر ۵۷دقیقه باشد.

* کلین‌شیت برابر میدلزبورو قبل از تقابل با ایران

به گزارش مشرق، دروازه‌بان ملی‌پوش عمانی در فصل جاری لیگ دسته اول انگلستان ترجیح داد به ردینگ اضافه شود. علی بعد از اینکه ۹هفته روی نیمکت بود، چهار روز قبل در ایستگاه دوم رقابت‌ها برای تیم جدیدش ۹۰دقیقه برابر میدلزبورو به میدان رفت تا با واکنش‌های خوبش عامل اصلی پیروزی ۲ بر صفر ردینگ در بازی شنبه ۷مهرماه لقب بگیرد.

شماره ۲۶ تیم استیو کلارک اسکاتلندی در فصل جاری سه بازی هم برای ردینگ در جام اتحادیه انگلستان انجام داده است. این عمانی ۳۳ ساله ابتدا ۱۲۰ دقیقه برابر کولچسترسیتی بازی کرد که حاصل پیروزی یک بر صفر ردینگ بود.

بعد ۹۰دقیقه برابر پورتموث بازی کرد تا تیمش ۲ بر یک برد دومش در رقابت‌های مذکور را به ثبت برساند.

البته در نهایت حبسی و ردینگ سه‌شنبه ۳۱شهریور یعنی حدودا دو هفته قبل در ایستگاه سوم جام اتحادیه برابر اورتون ۲ بر یک زانو زدند تا پرونده‌ آنها در جام مذکور بسته شود.

حال باید دید الحبسی که ۱۱ سال پیش در جام ملتهای آسیا مغلوب ضربات علی کریمی و محمد نصرتی شد، و برای مهاجمان ایرانی خط و نشان کشیده رکورد شکست ناپذیری خود برابر ایران را حفظ خواهد کرد یا مهاجمان ایران تابلوی ورود ممنوع حبسی را رد خواهند کرد.

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • حتی صندوق نسوزهای پلاسکو هم سوختند و جزغاله شدند
  بازیگری که ازدواج کرد+ عکس
  توهین وقیحانه شازده پهلوی به آتش نشانان شهید پلاسکو!
  بدهی نجومی یک پاسدار به سپاه!
  بارها مخفیانه به سر صحنه حادثه پلاسکو رفتم
  چرا خانم‌های خوش‌تیپ صبح زود از خواب بیدار می‌شوند؟
  عکس/ بیهوش‌شدن رئیس‌اتاق‌بازرگانی در حین سخنرانی
  اولین کار اوباما به عنوان یک شهروند عادی
  مایلی‌کهن:چه ایرادی دارد برانکو جای کی‌روش را بگیرد؟
  وقتی هیئت مدیره «پلاسکو» برای زیباسازی حوض‌ها هزینه میلیونی می‌کرد/ دلگرمی مسئولان از تجهیزات فنی قرارگاه خاتم الانبیاء +عکس
  عکس/ تجهیزات فوق سنگین قرارگاه خاتم برای کمک به آواربرداری پلاسکو
  کدام خواننده انگشتر شاه ایران را به دستشویی انداخت؟
  احضار بیش از ۷۰ نفر در موضوع فیش‌های نجومی/ ارتباط میان دانیال زاده و حسین فریدون کاملاً مشهود است
  بازگشت مردم به قسمت‌های آزادشده موصل
  در پرسپولیس کسی جرأت ندارد با این دو بازیکن شوخی کند
  دزد ساختمان پلاسکوی تهران در دام پلیس
  شهید میرزاخانی؛ «آتش نشانی» که آرزو داشت «مدافع حرم» شود
  پیام همسران شهدای مدافع حرم به همسران شهدای آتشنشان
  ازدواج‌های اجباری، پیوندهای نامیمونی که بخت جوانان را سیاه می‌کند
  بیش از۱۱ هزار فقره ثبت ازدواج البرزی ها در سال جاری
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net