تارخ انتشار: چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۷
کد خبر : 106026
چاپ خبر

گزارش اختصاصی

کارآفرینان برتر استان البرز: جنس چینی بفروشیم بیشتر سود میکنیم/ دولت باید از تولید کننده حمایت کند

kmna.ir-شترمرغ۰۰۵

شاپور ولی دشتی و آزاد آذرخش دو صنعتگر پرتلاش و کار آفرینان موفق استان البرز در عرصه صنعت شتر مرغ در کشور هستند که بعد از گذشت ۷ سال از ورو د به این حرفه در خصوص موفقیتها و سختی های این کار سود آور با خبرنگار اقتصادی «کمال مهر» به گفتگو نشستند. در ادامه می خوانید…

به گزارش «کمال مهر»؛ شاپور ولی دشتی و آزاد آذرخش دو صنعتگر پرتلاش و کار آفرینان موفق استان البرز در عرصه صنعت  شتر مرغ در کشور هستند که بعد از گذشت ۷ سال از ورو د به این حرفه در خصوص موفقیتها  و سختی های این کار سود آور با خبرنگار اقتصادی «کمال مهر» به گفتگو نشستند. در ادامه می خوانید…

kmna.ir-شترمرغ۰۰۵

 

 

*چطور  وارد این صنعت شدید و از کجا شروع کردید؟

در سال ۱۳۸۶ ما ۸ نفر بودیم و هرکدام با ۳ قطعه جوجه شتر مرغ  شرکت کشت و صنعت آتی را افتتاح و شروع به کار کردیم و بدلایلی بعد از گذشت یک سال ۶ نفر از همراهان ما از این کار صرف نظر کردند.

*چرا شما این کار را ادامه دادید وعلت موفقیت شما چه چیزی بود؟

هر کاری سختی های خودش را دارد اگر همت بلند نداشته باشید به مقصود نمی رسید،دو عامل باعث موفقیت ما شد اول اینکه هر دوی ما  خواستیم ، و خب خواستن و علاقه داشتن در کار خیلی مهم بود که این انگیزه در ما وجود داشت و دوم اینکه ما برای ادامه کار شرایط سختی داشتیم در وسط بیابان یکجایی بدون امکانات، شترمرغ پرورش می دادیم ،  و ما برای ادامه کار  منبع مالی برای تامین مایحتاج شترمرغ ها نداشتیم که در نهایت با مساعدت بسیج سازندگی استان تهران و دریافت وام ۱۰ میلیون تومانی کار ما متحول شد. که این عامل دوم واقعاً سکوی پرتاب ما بود.

 

*در این مدت چه تحولات  و پیشرفت هایی در کار خودتان ایجاد کردید؟

سال۱۳۸۳ شرکت تعاونی صنعت شترمرغ تاسیس شده بود که بنا به دلایلی فعالیت نمی کرد و ما در سال ۹۳ با دعوت از پیشکسوتان این عرصه این تعاونی را مجدداً تعاونی سراسری  را احیا کردیم و بعد از عضو گیری هیئت مدیر شکل گرفت و ما نیز از اعضای هیت مدیره هستیم.

ازسال۹۳ هم جوجه کشی را هم خودمان انجام می دهیم، فروش جوجه با تعهد خرید پرنده پروار هم از کارهای موفق ماست که به مشتریان خودمان تضمین می دهیم ، راه اندازی سالن استاندارد کشتار و توزیع محصولات هم یکی دیگر ازموفقیتهای ما در این سال‌ها می باشد.

آموزش های رایگان برگزاری سمینارهای آموزشی و حمایت از کارآفرینان نیز از فعالیتهای مهم ما می باشد.

kmna.ir-شترمرغ۰۰۲

با فعالیت شما چند نفر مشغول به کار هستند؟

بیش از ۱۵۰ نفربصورت مستقیم اشتغال به کار هستند.

*چرخه تولیدی شما به چه صورتی است؟

در حال حاضر به جرأت می توانیم بگویم که چرخه تولیدی ۱۵۰ درصدی داریم از تولید و فروش تخم و جوجه، پروار کردن جوجه و کشتار و تولید روغن ، چرم و پَر شترمرغ و حتی توزیع محصولات به سراسر کشور؛ در حال فعالیت هستیم.

kmna.ir-شترمرغ۰۰۳

*موفقیت در تولید را در چه زمینه ای می بینید؟

در تولید باید مدیریت خوب عمل کند تا در پرورش و پروار کردن، شترمرغ کیفیت مطلوبی داشته باشد تا محصول مناسبی تولید شود، بطور مثال اینکه اگر در پروار کردن نکات لازم رعایت نشود گوشت چرم روغن و حتی پَر مناسبی را نمی توانیم بهره برداری کنیم.

*مشکلات صنعت شما چیست؟

اول اینکه باید در خصوص محصولات داخلی فرهنگسازی شود و مردم با خرید محصولات شترمرغ این صنعت شکوفا گردد و دوم اینکه دولت باید از نظر مالی این صنعت را مورد حمایت خود قرار دهد و موانع تولید را مرتفع  کند.

*لطفابیشتر توضیح بدهید:

برای تولید باید هزینه کرد و این صنعت هم نیاز به تزریق مالی دارد، الان ما با یک سند وام دریافت کردیم و در حال پرداخت اقساط هستیم برای گسترش کار مجدد نیاز به وام داریم در حالی که دیگر وثیقه ای برای دریافت وام نداریم باید در این خصوص دولت از ما حمایت ویژه ای کند، یا اینکه چرخه برگشت سرمایه ما ۸ الی ۱۰ ماه است یعنی جوجه شترمرغ تا پروار شدن و تهیه محصول  این پروسه زمانی مورد نیاز است که این فاصله پرداخت اقساط وام های دریافتی به سختی تامین می شود.

kmna.ir-شترمرغ۰۰۶

 *صحبتی اگر باقی مانده بفرمایید.

آذرخش:در این صنعت حمایت کلی میخواهیم دولت و مردم  باید بخواهند این کار انجام بشود تا این صنعت رشد کند، ما نسبت به کشور های اروپایی می توانیم در این صنعت رشد چشم گیری داشته باشیم و حتی بهترین صادرات را در این خصوص داشته باشیم.

از بسیج سازندگی هم تشکر میکنیم و سکوی پرتاب ما بودند و از صندوق مهر امام رضا(ع) که در صنایع تبدیلی این صنعت در روغن شترمرغ به ما کمک کردند، هم سپاسگزاریم؛ همه کشورهای دنیا میخواهند در کشور ما سرمایه گذاری کنند چرا خودمان سرمایه گذاری نکنیم! لذا  ما تعاونی هستیم و از همه جهت از تولید کننده های اقتصادی حمایت میکنیم.

ولی دشتی:امیدوارم با حمایت دولت هیچ تولید کننده ای به این فکر نیفتد که سرمایه اش را از تولید خارج کرده و در بانک سرمایه گذاری کند ، الان برای ما خیلی راحت هست که همه سرمایه‌امان را تبدیل به پول کرده و جنس چینی وارد کنیم و در بازار و به مردم ایران بفروش برسانیم و سود بیشتری هم  ببریم و اینهمه هم مشکلات را تحمل نکنیم، لذا باید دولت از این صنعت سودآور و ارز آور باید حمایت کند.

 

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • حضور ستاره بارسلونا در بین ملی‌پوشان +عکس
  ۱۹۱۵۰۹۹_۱۷۲
  خشم سعودی‌ها از سینه زدن جوانان عراق +فیلم
  ۵۳۳۷۹۰۹_۶۵۰
  کشف تونل ویژه داعشی‌ها در موصل + فیلم
  ۱۹۱۴۹۶۸_۶۶۹
  عکس/ مدافع حرمی که بهشت را نخواست
  چهار نفری که منصوریان را نجات دادند
  راهکار داعش برای جبران شکست‌ موصل
  اسطوره فوتبال برزیل درگذشت+عکس
  ۴ نرم افزار برتر روز فضای مجازی + دانلود
  ۱۹۱۵۴۳۴_۱۹۲
  بلایی که فرقه «حلقه» بر سر یک دختر آورد +عکس
  عکس/ خبر بد برای پرسپولیس
  وقتی سید احمد خمینی فوتبالیست بود+عکس
  ۱۹۱۵۵۵۹_۲۶۱
  رونالدو معتاد بوتاکس!
  عکس/ لاشه‌ی یک داعشی خوراک گربه‌ها شد!
  ۳۷۶۴۷۶_۹۲۵
  جلسات استانداری البرز، به نام مردم به کام سفر ریاست جمهور/ هیات دولت مسئولان “البرز” را به تکاپو انداخت
  ۳۷۶۵۴۰_۷۳۷
  تصادف ۳۸ خودرو طی ۸ ساعت در شب پرحادثه اتوبان کرج – قزوین
  ۳۷۶۶۱۶_۱۴۵
  باید مانع از آن شد که عده ای مردم را به زور ببرند جهنم/ حکومت باید راه بهشت را توسعه بدهد/ اگر جامعه بی تفاوت شد حکومت حتماً فاسد می شود
  ۱۰۱۴۷۹۸
  فکر نکنم به این زودی بتوانم سر کسی را ببرم/ برای پاداش کارم یک کنیز ایزدی را به من دادند
  ۱۰۱۴۷۱۹
  طبل جدایی‌طلبی کُردهای عراق به صدا درآمد/ کناره‌گیری نیروهای پیشمرگه از عملیات موصل
  ۶۴۶۷۱۲
  کانال تلگرامی ضدانقلاب با دولت چه رابطه‌ای دارد؟+اسناد
  “سیانور” کیمیاست+اینستاپست
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net