تارخ انتشار: دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۴
کد خبر : 104957
چاپ خبر

چه کسی برای اولین‌بار به قطعنامه شورای امنیت گفت ورق پاره؟

۱۲۳۱۳۷۳_۳۷۵

با مراجعه با صحیفه امام خمینی، ایاشان در سال ۶۱ و برای اولین نسبت به قطعنامه‌های شورای امنیت ملی سازمان ملل موضع گیری کرده و با لفظ ورق پاره از قطعنامه این سازمان یاد می‌کند

گروه سیاسی «کمال مهر»؛ – حسین شریعتمداری در برنامه شب گذشته نگاه یک که با حضور صادق خرازی و درباره موضوع نفوذ پخش شد، با اشاره به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملی علیه جمهوری اسلامی ایران، گریزی هم به بیانات امام خمینی (ره) زد.

شریعتمداری گفت: اینکه چه کسی گفت تحریم‌ها کاغذ پاره است را کاری نداریم ولی اولین کسی که تحریم‌ها را کاغذ پاره خواند حضرت امام بود و آن‌هم در زمانی که علیه ما قطعنامه‌های متعددی را تصویب می‌کردند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به سابقه قطعنامه‌های شورای امنیت علیه ایران گفت: چندین قطعنامه پیش از قطعنامه ۲۲۳۱ علیه ما تصویب شد اما سؤال این است که آیا قطعنامه‌های قبلی علیه ما قانونی بود و آیا قطعنامه غیرقانونی قابل‌اجرا است که پاسخ این است که خیر؛ و حالا باید گفت که آیا قطعنامه غیرقانونی و غیرقابل‌اجرا چیزی جز کاغذ پاره است.

شریعتمداری اضافه کرد:‌ باید گفت که در قطعنامه ۲۲۳۱ قطعنامه‌های قبلی لغو نشده بلکه در قطعنامه جدیدی تجمیع شده است؛ در ماده ۳۷ برجام و بند ۱۱ و ۱۲ قطعنامه ۲۲۳۱ بحث مکانیزم ماشه وجود دارد و آن‌ها هر لحظه که بخواهند به شکل راحتی می‌توانند تحریم‌ها را برگردانند.

امام خمینی (ره) درباره قطعنامه‌های شورای امنتی چه فرمودند؟

چه کسی برای اولین‌بار به قطعنامه شورای امنیت گفت ورق پاره؟با مراجعه با جلد شانزدهم صحیفه در صفحه ۳۸۴ و در سالگرد روز قدس ۶۱، امام خمینی (ره) با اشاره به ظلم جنایت رژیم صهیونیستی به مظلومان سرزمین اشغالی، درباره دفاع مقدس و حق‌طلبی مردم ایران می‌فرمایند: ملت ایران به پیروی از قرآن کریم و اسلام بزرگ، راه چاره را یافت و رژیم آمریکایی پهلوی را پس از فریادها و اعتصاب‌ها با مشت و دندان در مقابل تانک‌ها و مسلسل‌ها از پای درآورد و صدام جنایتکار و حزب مشرک او را با ایمان و قیامِ للّه از پای درآورد و صدام بلند پرواز را که لاف سرداری قادسیه می‌زد به دریوزگی و ذلت کشاند و تمام توطئه‌ها را با هدایت الهی در نطفه خفه کرد؛ و اکنون نیز از پای نمی‌نشیند تا آنچه از روز اول به عنوان غرامت و برای تأدیب مجرم خواست جامهٔ عمل پوشد و تصمیمات شورای امنیت و سازمان‌های بی‌ارزش را جز ورق‌پاره‌هایی در خدمت «وتو» کنندگان نمی‌داند.

آنان با همهٔ عربده‌ها و تبلیغات بی‌پایه سر تعظیم به پیش صهیونیزم‌ها فرو آورده و برای تحکیم پایه‌های حکومت آنان و وابستگانشان چون صدام در آستانهٔ مرگ ننگین به تشکیل جلسه و صدور قطعنامه پرداخته‌اند و گمان کرده‌اند دولت متکی به خدا و ملت عظیم ایران بیدی است که از این بادها بلرزد. ملتی که اکنون طعم شیرین شهادت را چشیده است و پیرو مولای خود امیرالمؤمنین و اولاد عظیم‌القدر او که شهادت را فوز عظیم می‌دانسته و در محراب شهادت و میدان نبرد ندای فزت و رب‌الکعبه راسر می‌دادند از سازمان‌های نوکر ابرقدرت‌ها نمی‌هراسد. ملتی که ابرقدرت امریکا را از کشور بقیه‌الله ـ ارواحنا لمقدمه الفداء ـ با ذلت و خواری راند و نفت و خزائن خود را از حلقوم آن بیرون کشید، از طبل‌های تو خالی سازمان‌های ساختهٔ آن نمی‌ترسد.[۱]


[۱] http://www.imam-khomeini.ir/fa/books/BooksahifeBody.aspx?id=۲۹۹۴

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net