تارخ انتشار: پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۱
کد خبر : 104244
چاپ خبر

جام جهاني واليبال - ژاپن

ایران یک – آمریکا یک/ روز از نو!

۳۵۷۹۲۴۱_۵۸۶

ست دوم دیدار تیم‌های والیبال ایران و آمریکا با حساب ۲۵ بر ۱۹ به سود تیم ایالات متحده تمام شد تا کار به تساوی یک بر یک برسد

به گزارش  گروه ورزش«کمال مهر»؛، هفتمین روز از مسابقات جام جهانی والیبال از ساعت ٧ و ۴٠ به وقت ایران و با دیدار بین دو تیم ایران و آمریکا در شهر اوساکا ژاپن آغاز شد.

ست نخست؛ ایران ۲۵- آمریکا ۲۰
آغاز طوفانی شاگردان کواچ

مردان والیبال ایران دیدار با آمریکا را با پیراهن قرمز رنگ و با ترکیب معروف، مرندی، عبادی‌پور، موسوی و غلامی، میرزاجانپور و غفور آغاز کردند و در آن طرف میدان هم جان اسپرو در ابتدای این دیدار اندرسون، راسل، ساندر، دیوید لی، کریستین سون، هولت و شوجی را راهی میدان کرد.

دیدار دو تیم با سرویس آمریکا و نخستین امتیاز برای ایران آغاز شد. ابتدای این ست امتیازات پایاپای بین دو تیم تقسیم می شد. دو تیم در امتیاز ۸ بر ۷ به سود آمریکا راهی اولین وقت استراحت فنی این مسابقه شدند. دو تیم در امتیاز ۱۳ برابر بودند که سرویس خوب میلاد عبادی‌پور بعد از برخورد با لبه تور کار دریافت را برای آمریکایی‌ها سخت کرد و با تبدیل شدن امتیاز برای شاگردان کواچ، ایران را ۱۴ بر ۱۳ پیش انداخت. یک سرویس عالی دیگر از ایران باز اختلاف امتیاز را به عدد دو رساند تا جان اسپرو مجبور به گرفتن استراحت شود. در ادامه دو تیم ۱۶ بر ۱۴ راهی وقت استراحت دوم این ست شوند. شاگردان کواچ در این ست بسیار کم اشتباه ظاهر شده بودند و با دریافت‌های بهتر نسبت به حریف توانستند اختلاف امتیاز ایجاد کنند و ۱۸ بر ۱۵ پیش بیافتند. امتیاز ۱۹ را هم روی اشتباه شوجی در زدن آبشار به نام ایران ثبت شد.

سرویس‌های خوب ایران سبب شده بود آمریکا در دریافت به مشکل برخورده و برنامه های آن ها در حملات به شکل دلخواه پیش نرفت. آن‌ها در زدن سرویس هم عملکرد خوبی نداشتند. نتیجه ۱۶ بر ۲۰ به سود ایران بود. امتیاز ۱۸ برای آمریکا سبب شد کواچ تقاضای بازبینی صحنه دهد و با بازبینی صحنه امتیاز ۱۸ از آمریکا گرفته شده و به ایران داده شود. ایران ۲۲ بر ۱۷ از حریف پیش بود و با اختلاف امتیاز ایجاد شده در آستانه پیروزی در این ست قرار داشت. نمایش دیدنی امیر غفور در حمله سرعتی امتیاز ۲۳ را کسب کرد. مهدوی در این لحظه جایگزین سعید معروف شد که بعد از یک پوئن مجدد از زمین خارج شد. امتیاز ۲۴ را سید محمد موسوی برای ایران کسب کرد. راسل سرویس خود را به تور زد تا ایران این ست را ۲۵ بر ۲۰ به سود خود تمام کند.

ست دوم : ایران ۱۹ – آمریکا ۲۵
تعویض‌های کواچ جواب نداد

ست دوم این دیدار ا سرویس مجتبی میرزاجانپور آغاز کرد که در یک رفت و برگشت با دفاع عالی مدافعان ایران امتیاز به تیم ما رسید. دیوید لی روی یک حمله سرعتی امتیازها را یک بر یک مساوی کرد. هماهنگی بازیکنان ایران در دفاع و آبشارهای قدرتی سید محمد موسوی ایران را ۳ بر یک پیش انداخت. در ادامه هم برتری با ایران بود و اختلاف۲ امتیاز ایجاد شده را حفظ کردند و در امتیاز ۸ بر ۶ به اولین تکنیکال تایم این دیدار رفتند. بعد از این وقت استراحت شاگردان جان اسپرو دو امتیاز کسب کردند و نتیجه را ۸ بر ۸ به تساوی بکشانند و در ادامه امتیاز ۹ را هم بدست آورده و برای اولین بار در این ست از ایران جلو بیافتند. امتیاز دهم را هم داور دیدار روی خطای امیر غفور به آمریکا داد تا کواچ تقاضای وقت استراحت کند. سرویس شوجی به تور اصابت کرد و نتیجه ۱۰ بر ۹ شد.بلافاصله میلاد عبادی‌پور هم سرویس خود را به تور زد. درصد خطای دو تیم در این ست در زدن سرویس بالا بود و همین موضوع روند بازی را تحت الشعاع قرار داده بود. سید محمد موسوی در این ست عملکرد خوبی داشت و بر خلاف دیدارهای قبلی تیم ملی ایران ، از همه توانمندی خود استفاده می‌کرد. نتیجه ۱۴ بر ۱۳ به سود آمریکا بود. در ادامه دو تیم در امتیاز ۱۶ بر ۱۴ به سود ایران راهی وقت استراحت فنی دوم شدند. دفاع خوب از سعید معروف امتیاز ۱۵ را برای ایران بدست آورد. آمریکا روی ضربه ساندر ۱۹ بر ۱۵ از ایران پیش افتاد و کواچ تقاضای وقت استراحت کرد. پس از آن هم فرهاد قائمی را به جای مجتبی میرزاجانپور راهی میدان کرد تا دریافت تیمش را تقویت کند. نتیجه ۲۱ بر ۱۸ به سود شاگردان جان اسپرو بود. راسل امتیاز ۲۲ را هم برای تیمش کسب کرد. کواچ دو تعویض همزمان انجام داد. مهدوی را جایگزین معروف و محمودی را جایگزین امیر غفور کرد. اما این تعویض‌ها جواب نداد و ایران ۲۵ بر ۱۹ این ست را به تیم آمریکا واگذار کرد.

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net