تارخ انتشار: دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۷
کد خبر : 103849
چاپ خبر

معاون صنعت البرز :

واحد تولیدکننده پنل‌های انرژی خورشیدی در البرز احداث می‌شود

۱۳۹۲۰۶۱۰۱۶۵۹۵۰۱۹۹۱۰۸۳۱۹۳

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری صنعت، معدن و تجارت البرز به تولید پنل‌های انرژی خورشیدی در اشتهارد توسط سرمایه‌گذاران آلمانی اشاره کرد و گفت: ایجاد نیروگاه خورشیدی در کنار شهرک اشتهارد برای تامین ۳۰ درصد برق شهرک در دستور کار قرار دارد

   «کمال مهر»؛رامین ربیعی ، با اشاره به حضور سرمایه‌گذاران آلمانی در استان البرز، اظهار داشت: این سرمایه‌گذاران در نظر دارند پنل‌های انرژی خورشیدی را در کشور تولید کنند که البته تولید نیروگاه‌های خورشیدی مولد برق در کشور وجود دارد اما تاکنون بر اساس مونتاژ بوده است.

وی افرود: این سرمایه‌گذار در نظر دارد با سرمایه‌گذاری ۸ میلیون یورویی قسمتی از این پنل‌ها را  در داخل کشور تولید کند که پروسه‌ای هایتک است و اقدام مناسبی محسوب می‌شود که می‌توان در منازل از این پنل‌ها استفاده کرد.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با بیان اینکه این شرکت در اشتهارد احداث می‌شود، تصریح کرد: ایجاد نیروگاه خورشیدی در کنار شهرک اشتهارد در دستور کار این شرکت قرار دارد تا ۳۰ درصد برق شهرک را تامین کرده و اداره برق از آنان خریداری کند.

وی با اشاره به اینکه راهنمایی‌های لازم به آن‌ها داده شده تا نسبت به دریافت مجوز برای سرمایه‌گذاری خارجی اقدام کنند، بیان کرد: پیگیری‌ و اقدامات لازم برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی انجام می‌شود و گاهی بیش از ۱۵ جلسه برای جذب یک سرمایه‌گذار خارجی و شناسایی مزایا و نحوه حمایت‌ها، برگزار می‌شود.

ربیعی با بیان اینکه در همین راستا اخیرا با سرمایه‌گذار ترکیه‌ای برای ساخت حصار‌های فلزی مباحثی مطرح شده است، افزود: در ۲ سال اخیر حدود ۴ سرمایه‌گذار خارجی در البرز جذب شده که مبلغ سرمایه‌گذاری انجام شده حدود ۹۸۱ میلیارد تومان است.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاران خارجی برای ترغیب، نیازمند اطلاعات کافی هستند، تصریح کرد: در حال حاضر بهترین تبلیغ حمایت از سرمایه گذاران فعلی و پیگیری مشکلات مربوط به سرمایه‌گذاری آن‌هاست.

انتهای پیام/ ی

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net