تارخ انتشار: دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۵
کد خبر : 103706
چاپ خبر

عنکبوت قیفی دندان قرمز در استرالیا! + عکس

عنکبوت-قیفی

عنکبوت قیفی دندان قرمز تازه ترین کشفیات مارک وانگ از دانشگاه ملی استرالیا می باشد،این عنکبوت از زیر سنگ کشف شده و دندان قرمز آن موجب تعجب وی شد

گونه ای عجیب و نادر از عنکبوت ها به نام عنکبوت قیفی کشف شده است که این عنکبوت با شکل و ظاهر عجیب و منحصر به فردش عنکبوت قیفی نام گرفته است گفتنی است دندان این عنکبوت قرمز است چیزی که به ندرت در عنکبوت ها دیده می شود.

عنکبوت شبکه قیفی(Atrax sutherlandi) با دندانی قرمز در استرالیا کشف شد.مارک وانگ از دانشگاه ملی استرالیا، این عنکبوت را در زیر سنگ کشف کرد و دندان قرمز این عنکبوت موجب تعجب وی شد.

این عنکبوت معمولا به رنگ مشکی است، اما گونه یافت شده دندان قرمز دارد و تارهای خود را در بالای سوراخ های زیرزمینی می تند و از حشرات تغذیه می کند. بعضی از گونه های این عنکبوت برای انسان خطرناک است و زهری سمی دارد.

عنکبوت قیفی ، عنکبوت قیفی استرالیا ، عنکبوت قیفی ، عنکبوت قیفی

علت نامگذاری این عنکبوت به این نام به جهت ساختار قیف مانند تارهای تنیده اوست. عنکبوت در قیف تنیده خود کمین می کند و منتظر طعمه می ماند.

طول این عنکبوت حدود پنج سانتیمتر و محل زندگی اش در اعماق زمین و در عمق بیشتر از ۲۵ سانتیمتری است و بیشتر زمان خود را در تارهایش می گذراند.

تنوع در رنگ حشرات گاهی به علت تنوع در رژیم غذایی و گاهی به علت استتار حیوان است.

این عنکبوت شبیه عنکبوت موشی سر قرمز (Missulena occatoria) است که سری قرمز دارد.

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net