تارخ انتشار: یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۵
کد خبر : 103518
چاپ خبر

رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان – آمریکا؛

رحیمی و یزدانی نقره شدند/تیم ایران در حسرت مدال طلا

روز سوم و پایانی رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان با انجام مسابقات اوزان ۵۷، ۷۰، ۷۴ و ۱۲۵ کیلو گرم در شهر لاس وگاس آمریکا به پایان رسید

به گزارش گروه ورزشی«کمال مهر»؛روز سوم و پایانی رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان با انجام مسابقات اوزان ۵۷، ۷۰، ۷۴ و ۱۲۵ کیلو گرم از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه شنبه به وقت تهران در ورزشگاه آرلینس آرنا شهر لاس وگاس آمریکا به پایان رسید که حسن رحیمی و حسن یزدانی صاحب مدال نقره شدند تا تیم ایران در این دوره از رقابت های جهانی در حسرت مدال طلا بماند.پرویز هادی از دور رقابت های کنار رفت.ضمن آنکه پیش از پایان رقابت ها قهرمانی روسیه برای دومین سال متوالی قطعی شده است.
بر این همین اساس در وزن ۵۷ کیلوگرم حسن رحیمی در دور اول به مصاف میجاس از ونزوئلا می رود. وی در صورت برتری در دور دوم با برنده دیدار لاچینوف ازبلاروس و نماینده کاستاریکا مسابقه می دهد. در این وزن ۴۴ نفر حضور دارند و راموس از آمریکا، شاوتاکوف از ازبکستان، جانگ از کره شمالی، نویف از تاجیکستان، کیم از کره جنوبی، کومار از هند، لبدف از روسیه، بونه از کوبا و ندیر بیکوف از قرقیزستان در گروه نماینده ایران هستند.

در وزن ۷۰ کیلوگرم که ۳۳ نفر وزن کشی کردند، حسن یزدانی در نخستین تجربه حضور در رقابت های جهانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با جانگ از کره جنوبی مسابقه می دهد.، وی در صورت برتری در دور دوم با برنده مسابقه کایروف از بلغارستان و نماینده اکوادور مبارزه می کند. تلاشادزه از گرجستان، گرین از آمریکا و نماینده اوکراین در گروه یزدانی هستند.

در وزن ۷۴ کیلوگرم علی رضا قاسمی در نخستین تجربه حضور در رقابت های جهانی در دور اول با لومیا از ایتالیا روبرو می شود و در صورت برتری با برنده دیدار نمایندگان مولداوی و سریلانکا مصاف می دهد.جردن باروز از آمریکا، ایوانف از بلغارستان، کویلاشویلی از گرجستان، حسن اف از آذربایجان، انور گودیف از روسیه، علی شعبان اف از بلاروس، و قربان اف از ازبکستان در گروه قاسمی هستند.در این وزن ۴۲ نفر به روی باسکول رفته اند.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۳۲ نفر وزن کشی کرده اند، پرویز هادی در دور نخست به مصاف الکسی شیماروف از بلاروس مسابقه می دهد و در صورت برتری با برنده مسابقه گوگلایف از اسلواکی و آناگولوف از تاجیکستان پیکار می کند. بلال ماخوف از روسیه، شبانبای از قزاقستان، طاها اکگول از ترکیه و نمایندگان ارمنستان در گروه هادی هستند.

گزارش مسابقات نمایندگان کشورمان:

پیروزی میلیمتری رحیمی در دور نخست

در وزن ۵۷ کیلوگرم حسن رحیمی در دور اول با نتیجه نزدیک ۴ بر ۳ مقابل میجاس از ونزوئلا پیروز شد و به دور دوم رسید. وی در دور دوم با برنده دیدار لاچینوف ازبلاروس و نماینده کاستاریکا مسابقه می دهد.

قاسمی کارش را با برد آغاز کرد

در وزن ۷۴ کیلوگرم علی رضا قاسمی در نخستین تجربه حضور در رقابت های جهانی در دور اول لومیا از ایتالیا را با امتیاز عالی ۱۲ بر یک شکست داد و به دور بعدی رسید.

وی در دور بعد با  برنده دیدار نمایندگان مولداوی و سریلانکا مصاف می دهد.

جردن باروز از آمریکا، ایوانف از بلغارستان، کویلاشویلی از گرجستان، حسن اف از آذربایجان، انور گودیف از روسیه، علی شعبان اف از بلاروس، و قربان اف از ازبکستان در گروه قاسمی هستند.

خوش شانسی هادی/شیماروف روی تشک حاضر نشد

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۳۲ نفر وزن کشی کرده اند، پرویز هادی در دور نخست باید به مصاف الکسی شیماروف از بلاروس می رفت که با توجه به عدم حضور این کشتی گیر عنواندار جهان روی تشک هادی با خوش شانسی به دور دوم رسید.

وی در دور دوم با گوگلایف کشتی گیر روسی الاصل اسلواکی نفر پنجم بازی های اروپایی پیکار می کند.

بلال ماخوف از روسیه، شبانبای از قزاقستان، سزار اکگول از ترکیه و نماینده ارمنستان در گروه هادی هستند.

رحیمی با شکست کشتی گیر بلاروس، راهی دور سوم شد

حسن رحیمی در دور اول مقابل میجاس از ونزوئلا با نتیجه نزدیک ۴ بر ۳ به برتری رسید. وی در دور دوم لاچینوف کشتی گیر روسی الاصل بلاروس را با نتیجه ۷ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی دور سوم شد.

قاسمی دومین حریف را هم از پیش رو برداشت و راهی دور سوم شد

علی رضا قاسمی در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۴ یوگنی نیدلکو از مولداوی قهرمان رقابت های دانشجویان جهان مصاف را شکست داد و راهی دور سوم شد.قاسمی در دور سوم با جامبر کویلاشویلی از گرجستان نفر سوم بازی های اروپایی روبرو می شود.جردن باروز از آمریکا، حسن اف از آذربایجان، انور گودیف از روسیه، علی شعبان اف از بلاروس، و قربان اف از ازبکستان در گروه قاسمی هستند.

شروع طوفانی یزدانی با شکست حریف کره ای

در وزن ۷۰ کیلوگرم که ۳۳ نفر وزن کشی کردند، حسن یزدانی در نخستین تجربه حضور در رقابت های جهانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه مقتدرانه ۱۶ بر ۴ جانگ از کره جنوبی را شکست داد و راهی دور سوم شد.

وی در دور سوم با میروسلاو کایروف از بلغارستان دارنده مدال برنز اروپا مبارزه می کند. تلاشادزه از گرجستان، گرین از آمریکا و نمایندگان ژاپن و اوکراین در گروه یزدانی هستند.

هادی راهی دور سوم شد

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۳۲ نفر وزن کشی کرده اند، پرویز هادی در دور نخست باید به مصاف الکسی شیماروف از بلاروس می رفت که با توجه به عدم حضور این کشتی گیر عنواندار جهان روی تشک،هادی با خوش شانسی به دور دوم رسید.

وی در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر گوگلایف کشتی گیر اسلواکی نفر پنجم بازی های اروپایی را از پیش رو برداشت و راهی دور سوم شد.
بلال ماخوف روس قهرمان جهان حریف هادی در این مرحله است.شبانبای از قزاقستان، سزار اکگول از ترکیه و نماینده ارمنستان در گروه هادی هستند.

رحیمی با شکست حریف آمریکایی، راهی یک چهارم نهایی شد

در وزن ۵۷ کیلوگرم حسن رحیمی در دور اول مقابل میجاس از ونزوئلا با نتیجه نزدیک ۴ بر ۳ به برتری رسید. وی در دور دوم  اسداله لاچینوف کشتی گیر روسی الاصل بلاروس را با نتیجه ۷ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی دور سوم شد.رحیمی در دور سوم با نتیجه ۳ بر یک آنتونی راموس از آمریکا را شکست داد به به یک چهارم نهایی رسید.

حریف وی در مرحله یک چهارم نهایی هاک جین جانگ از کره شمالی، قهرمان بازی های آسیایی ۲۰۱۴ کره جنوبی است. کومار از هند و لبدف از روسیه در گروه نماینده ایران هستند.

قاسمی به یک چهارم نهایی رسید

قاسمی در دور سوم با نتیجه ۳ بر ۲ جامبر کویلاشویلی از گرجستان نفر سوم بازی های اروپایی را شکست داد و به دیدار یک چهارم نهایی رسید.

یزدانی با فن سر و ته یکی، راهی دور چهارم شد

حسن یزدانی در نخستین تجربه حضور در رقابت های جهانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه مقتدرانه ۱۶ بر ۴ جانگ از کره جنوبی را شکست داد و راهی دور سوم شد.

وی در دور سوم مقابل میروسلاو کایروف از بلغارستان دارنده مدال برنز اروپا در حالی که از حریف پیش بود با اجرای فن سر و ته یکی این آزاد کار بلغاری را ضربه فنی کرد و راهی دور چهارم شد.

هادی زورش به غول روس ها نرسید

پرویز هادی در دور نخست باید به مصاف الکسی شیماروف از بلاروس می رفت که با توجه به عدم حضور این کشتی گیر عنواندار جهان روی تشک،هادی با خوش شانسی به دور دوم رسید. وی در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر گوگلایف کشتی گیر اسلواکی نفر پنجم بازی های اروپایی را از پیش رو برداشت و راهی دور سوم شد.هادی در این مرحله مقابل بلال ماخوف قهرمان جهان از روسیه که همین چند روز پیش نیز در رشته فرنگی هم به مدال برنز جهان رسیده بود با نتیجه ۱۱ بر ۲ شکست خورد و برای ادامه کار باید منتظر حضور این کشتی گیر روس به دیدار نهایی باشد.

حضور رحیمی در نیمه نهایی و کسب سهمیه المپیک

وی در مرحله یک چهارم نهایی هاک جین جانگ از کره شمالی قهرمان بازی های آسیایی را با نتیجه ۵ بر ۳ از پیش رو برداشت تا ضمن چهارمین سهمیه المپیک برای تیم ملی کشورمان راهی مرحله نیمه نهایی نیز شده باشد.

شکست قاسمی مقابل قهرمان سیه چرده آمریکایی

قاسمی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل دارنده مدال طلای جهان و المپیک با نتیجه ۵ بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور باروز به دیدار نهایی قاسمی می تواند برای رسیدن به مدال برنز در گروه شانس مجدد به کارش ادامه دهد.

یزدانی با ضربه فنی به نیمه نهایی رسید

یزدانی در دور چهارم در کمتر از یک دقیقه تلاشادزه از گرجستان را ضربه فنی کرد و به دیدار نیمه نهایی رسید.

ماخوف باخت و هادی حذف شد

هادی در مرحله سوم مقابل بلال ماخوف قهرمان جهان از روسیه که همین چند روز پیش نیز در رشته فرنگی هم به مدال برنز جهان رسیده بود با نتیجه ۱۱ بر ۲ شکست خورد و با توجه به شکست این آزادکار روس در مرحله نبمه نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل طاها آکگول قهرمان نامدار جهان از ترکیه پرویز هادی از دور رقابت ها کنار رفت.

رحیمی اولین فینالیست تیم آزاد

رحیمی در مرحله نیمه نهایی با شکست ویکتور لبدوف از روسیه اولین فینالیست تیم ملی کشتی آزاد کشورمان لقب گرفت.

یزدانی حریف آمریکایی را به زانو درآورد/دومین فینالیست روز پایانی

یزدانی برای رسیدن به دیدار نهایی جمیز گرین از آمریکا را با نتیجه ۹ بر ۴ شکست داد و دومین فینالیست کشورمان در روز پایانی شد.

قاسمی در رده بندی
علیرضا قاسمی ملی پوش وزن ۷۴ کیلو گرم کشورمان پس از شکست از جردن باروز در گروه شانس مجدد با نتیجه ۸ بر ۳ از سد کریستیان برزوزوفسکی از لهستان گذشت و علاوه بر حضور در دیدار رده‌بندی پنجمین سهمیه المپیک را برای ایران به ارمغان آورد. وی برای کسب مدال برنز با انور گدویف از روسیه مبارزه خواهد کرد.

فینالیست‌های چهار وزن سوم این رقابت ها به شرح زیر می باشد،ضمن آنکه با توجه به نتایج به دست آمده و جمع امتیاز ها تیم ملی کشنی آزاد روسیه پیش از پایان مسابقات قهرمانی اش در این دوره از رقابت های جهانی قطعی شده است.

۵۷ کیلوگرم: حسن رحیمی (ایران) – ولادیمیر خینجگیاشویلی (گرجستان)

۷۰ کیلوگرم: حسن یزدانی (ایران) – گاژی ماگمدوف (روسیه)

۷۴ کیلوگرم: جردن باروس (آمریکا) – انوربات پرجا (مغولستان)

۱۲۵ کیلوگرم: طاها اکگول (ترکیه) – جمال الدین ماگمدوف (آذربایجان)

رحیمی به مدال نقره رسید/طلسم شکسته نشد

رحیمی در مرحله نیمه نهایی مقابل ویکتور لبدف قهرمان جهان از روسیه با اقتدار و با نتیجه ۵ بر یک به برتری رسید تا در دیدار فینال به مصاف دیوید خنچیگیاشویلی کشتی گیر مطرح گرجستانی برود.
رحیمی در دیدار نهایی در یک کشتی حساس،نزدیک و دیدنی در ثانیه های پایانی مدال طلا را با نقره عوض کرد و با شکست ۵ بر ۴ مقابل حریف گرجسانی روی سکوی دوم ایستاد تا همچنان تیم ملی کشتی آزاد ایران در حسرت مدال طلا بماند.

یزدانی هم نقره ای شد/آزادکاران در حسرت مدال طلا

یزدانی برای رسیدن به دیدار نهایی جمیز گرین از آمریکا را ۹ بر ۴ از پیش رو برداشت و فینالیست شد.وی در دیدار نهایی مقابل ماگمود رسول حاجی ماگموداف قهرمان بازیهای اروپایی از روسیه با نتیجه ۱۰ بر ۳ مغلوب شد و به مدال نقره بسنده کرد تا تیم ملی ایران در این دوره از رقابت های جهانی در حسرت مدال طلا بماند.

ایران در روز نخست این مسابقات صاحب یک مدال برنز و سهمیه المپیک توسط سیداحمد محمدی در وزن ۶۵ کیلوگرم شده بود و در روز دوم نیز علیرضا کریمی و عباس طحان در اوزان ۸۶ و ۹۷ کیلوگرم ضمن کسب سهمیه المپیک به ترتیب به مدال برنز و عنوان پنجمی رسیدند.
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • عکس/ تیپ جالب مهدی رحمتی
  چهره جالب کامیابی‎نیا بعد از جشن تولدش+عکس
  مخمصه شوم عروس باردارایرانی در اتریش
  معترضان به حذف یارانه نقدی اینجا کلیک کنند
  مهران مدیری وقتی دانش آموز ابتدایی بود +عکس
  علت جدایی‌ام را بگویم استقلال بدجوری به هم می‌ریزد
  پیشنهاد شرم آور دونالد ترامپ به ملکه زیبایی در هتل+عکس
  «ضدهوایی» سوژه کاربران شبکه‌های اجتماعی شد+عکس
  سخنگوی غیر رسمی دولت روحانی در آمریکا کیست؟!/ اگر هاشمی نبود «افغانستان» می‌شدیم؛ اگر برجام نبود «ونزوئلا»!
  عکس/عینک بزنید!
  وقتی آرامگاه عمار یاسر با خاک یکسان شد + تصاویر ماهواره‌ای
  عکس/ رضائیان از پرسپولیس رفتنی شد
  تعطیلی پنج شنبه در بهبود آلودگی کرج موثر است/ ۲ میلیون لیتر مازوت را در نیروگاه منتظر قائم پلمپ کردیم
  هدستی با صدای دالبی ۷.۱ کاناله مخصوص حرفه ای ها
  گوگل بلاخره کوتاه آمد!
  علی کریمی در تیم منتخب بایرن+تصویر
  امکانات باید درتمام شهرها عادلانه تقسیم شود/ مشکلات مردم شهرستان فردیس مطرح شد
  با این غذا فرزندتان هرکول می‌شود + دستورالعمل
  بازگشایی جاده ابریشم +تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net