تارخ انتشار: یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۳
کد خبر : 103484
چاپ خبر

عجیب ترین زوج های دنیا در ۱۰۰ سال گذشته + تصاویر

عجیب-ترین-زوج-های-دنیا

تاریخ در یک صد سال اخیر زوج های مشهور جالب و عجیبی به خود دیده است. زوج هایی که برخی اصلاً همخوانی نداشتند و زوج هایی که گویا برای هم زاده شده اند. در ادامه با عجیب ترین زوج های جهان همراه ما باشید

«کمال مهر»؛   با نگاهی به عجیب ترین زوج های مشهور دنیا در طول ۱۰۰ سال گذشته همراه ما باشید.
الیزابت تیلوراز زیباترین زنان جهان و ریچارد برتون ستاره هالیوود وقتی برای فیلم برداری فیلم کلئوپاترا باهم آشنا می شوند، هر دو در زندگی زناشویی بودند. برتون برای سومین بار ازدواج کرده بود و الیزابت تیلور هم برای چهارمین بار. گرچه این دو باهم ازدواج کردند اما رابطه آن ها مثل “کبریت و دینامیت” بود: عشق، دعوا، الکل، طلاق در سال ۱۹۷۴ و ازدواج دوباره در یک سال بعد.

عجیب ترین زوج های دنیا ، زوج های مشهور ، زوج های مشهور دنیا


بوریس بکر و اشتفی گراف، دو تنیس باز جوان دنیای تنیس را برای سال ها به تسخیر خود درآوردند. میلیون ها آلمانی امیدوار بودند که این زوج رؤیایی تنیس باز به یک زوج واقعی هم تبدیل شوند. این آرزو اما هیچ گاه برآورده نشد.

زوج های مشهور ، زوج های مشهور دنیا ، مرموزترین زوج های جهان

 


پرنسس دایانا پس از سال ها زندگی “ناموفق” با پرنس چارلز بالاخره در روز ۲۸ اوت سال ۱۹۹۶ از او طلاق گرفت. مدت کوتاهی بعد دایانا با “دودی الفاید” تهیه کننده فیلم و پسر یک میلیاردر مصری آشنا می شود. عشق این دو مدت زیادی طول نکشید و هر دو در سانحه تصادف اتومبیل کشته شدند. دو و نیم میلیارد نفر در سراسر جهان مستقیم یا از طریق شبکه های تلویزیونی شاهد مراسم تشییع جنازه “پرنسس قلب ها” بودند.

زوج های مشهور دنیا ، مرموزترین زوج های جهان ، عجیب ترین زن و شوهر دنیا

 


“خانم آرنت گرامی، من امشب باید پیش شما بیایم تا یک مسئله قلبی را در میان  بگذارم”، این نامه مارتین هایدگر پرفسور ۳۵ ساله با گرایش های ناسیونال سوسیالیستی به یک دختر ۱۸ ساله بود. رابطه ای که چهار سال دوام آورد. با آمدن نازی ها هانا آرنت به جبهه مقاومت می پیوندد، زندانی می شود و مهاجرت می کند. مارتین هایدگر عضو حزب می شود و به ریاست دانشگاه فرایبورگ می رسد.

مرموزترین زوج های جهان ، عجیب ترین زن و شوهر دنیا ، زوج های عجیب

 


هلموت کهل صدراعظم و هانلوره همسرش آن چنان زندگی “عادی و مردمی” داشتند که هیچ کس تا آخرین لحظات هم از “راز” آن ها باخبر نشد. آلرژی و حساسیت به نور هانلوره کهل گویا نباید سایه بر زندگی سیاسی سیاستمدار قدرتمند آلمان و جهان می انداخت. هانلوره کهل در سال ۲۰۰۱ در اتاقی تاریک به زندگی اش پایان داد.

عجیب ترین زن و شوهر دنیا ، زوج های عجیب ، عجیب ترین زوج های دنیا

 


مری و پییر کوری، بزرگ ترین زوج محقق و دانشمند در تاریخ محسوب می شوند. این دو که باهم کار و تحقیق می کردند در سال ۱۹۰۳ جایزه نوبل فیزیک را دریافت کردند. عشق و وابستگی این زوج به هم آن قدر زیاد بود که وقتی پییر کوری در سال ۱۹۰۶ براثر یک تصادف درگذشت، مادام کوری دچار افسردگی شد. او محل سکونت خود را تغییر داد تا بتواند در نزدیکی قبر شوهرش زندگی کند.

زوج های عجیب ، عجیب ترین زوج های دنیا ، زوج های مشهور

 


هلموت و هانلوره (معروف به لوکی) اشمیت. بچه محل بودند، در یک کلاس درس می خواندند، باهم دیپلم گرفتند و اولین سیگار نوجوانی را باهم کشیدند و در سال ۱۹۴۲ ازدواج کردند. هلموت اشمیت شهردار هامبورگ، وزیر کشور و صدراعظم آلمان شد. این دو تا لحظه مرگ “لوکی” ۶۷ سال در کنار هم زندگی کردند.

زوج های عجیب ، عجیب ترین زوج های دنیا ، زوج های مشهور

 


فرانکلین روزولت، رئیس جمهوری که سه بار انتخاب شد تا اقتصاد آمریکا را از بحران خارج کند، در جنگ جهانی با متفقین به پیروزی برسد و آمریکا را به یک ابرقدرت تبدیل کند. النور، همسرش که از فعالین جنبش شهروندی بود موفق شد بیماری او را مخفی نگه دارد و به گوش و چشم رئیس جمهور تبدیل شود. زندگی زناشویی آن ها توأم با خوشبختی نبود. روزولت می نویسد “اگر او کمتر انتقاد می کرد شاید خوشبخت تر می شدیم”.

زوج های عجیب ، عجیب ترین زوج های دنیا ، زوج های مشهور

 


اتاق شماره ۷۰۲ در هتل هیلتون آمستردام. جان لنون عضو گروه بیتل ها و یوکو اونو که به تازگی ازدواج کرده اند و ماه عسل خود را می گذرانند، درروی تخت دراز کشیده و دور برشان پر از خبرنگار است که با آن ها در اعتراض به جنگ ویتنام و برای صلح از صبح تا شب مصاحبه می کنند. با چنین آکسیون های اعتراضی جان لنون و یوکو اونو به زوج مناقشه برانگیز سال های جنبش دهه ۶۰ تبدیل شدند.

زوج های عجیب ، عجیب ترین زوج های دنیا ، زوج های مشهور

 


بانی و کلاید زوج گانگستری که زندگی چهار ساله آن ها بارها در فیلم به تصویر کشیده شد و وقتی در سال ۱۹۳۴ در زیر رگبار سلاح های نیروهای پلیس به قتل رسیدند، بیش از ۲۰ هزار نفر در مراسم تدفین آن ها حضور یافتند. در سرقت از بانک ها و فروشگاه ها چندین نفر توسط باند بانی پارکر و کلاید بارو کشته شدند.

زوج های عجیب ، عجیب ترین زوج های دنیا ، زوج های مشهور

 


پترا کلی، از فعالان جنبش صلح و بینان گذاران حزب سبزهای آلمان و ژنرال گرت باستین که تفاوت سنی ۲۵ ساله داشتند (در کنار اتو شیلی، وزیر کشور اسبق آلمان). گرت باستین از ارتش استعفا داد و به همراه پترا کلی سال ها به زوج رؤیایی جنبش صلح و سبز آلمان تبدیل شدند. روز اول اکتبر سال ۱۹۹۲ گرت باستین نخست با گلوله ای به زندگی همسرش پایان می دهد و بعد اقدام به  خودکشی می کند. مرگی که هنوز هم اسرارآمیز است.

زوج های عجیب ، عجیب ترین زوج های دنیا ، زوج های مشهور

 


هنوز هم ده ها سال پس از مرگ روزا لوگزامبورگ و کارل لیب کنشت از رهبران جنبش کارگری آلمان، هرسال ده ها هزار نفر بر مزارشان گل میخک می گذارند و یادشان را گرامی می دارند. گرچه این دو که در سال ۱۹۱۹ توسط شبه نظامیان به قتل رسیدند در زندگی شخصی باهم رابطه ای نداشتند اما نام این “زوج سیاسی” باهم عجین شده است.

زوج های عجیب ، عجیب ترین زوج های دنیا ، زوج های مشهور

 


هنوز هم مشخص نیست که آیا مرلین مونرو و جان اف کندی باهم رابطه داشته اند یا خیر. اما آنچه در یک مراسم رسمی گذشت در تاریخ ثبت شد. رئیس جمهور آمریکا پس از آهنگ با اجرای “داغ” “تولدت مبارک، آقای رئیس جمهور” (Happy Birthday, Mr. President) به مرلین مونرو گفت “با این آهنگ حالا می توانم از سیاست کناره گیری کنم”. این جمله را برخی به عنوان “اعتراف به رابطه پنهانی” ارزیابی می کنند.

زوج های عجیب ، عجیب ترین زوج های دنیا ، زوج های مشهور
منبع : برترینها – /م

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ۱۹۱۲۷۶۱_۴۹۳
  فساد ۸۰۰۰ میلیاردی در مجموعه‌ای که مدیرش مدیر نمونه سال ۹۵ شد
  عکس/ غواصی یک ببر
  عکس/ نبرد موصل به روایت عکاس ایرانی
  تمسخر مورینیو توسط شاگرد سابقش
  حرکت عجیب رونالدو هنگام گلزنی موراتا +تصاویر
  ۱۹۱۲۴۰۰_۲۰۷
  توافق عجیب زن و شوهر برای جدایی
  آخرین اخبار از تحولات موصل +عکس
  ۱۹۱۲۸۴۹_۷۵۶
    «مشتریان خاص» بانک‌ چقدر سود می‌گیرند؟
  شلیک موشک از نوار غزه به سمت اسرائیل
  ۱۹۱۲۷۹۵_۲۷۷
  جواب دایی به کنایه یک بازیکن به چاق شدنش
  ۱۹۱۲۴۸۰_۵۰۰
  پنج روز از زندگی یک وزیر ۴٠ ساله کار بلد!
  ۳۷۶۱۲۴_۸۵۶
  کمبود فضا در شهرک صنعتی نظرآباد علت اصلی نبود سرمایه گذاران جدید است
  ۳۷۶۱۱۴_۱۳۳
  بی توجهی دولت به بحث واردات بدترین ضربه را به تولید داخلی وارد می کند/ جمعیت روستاها ۳۰ درصد کاهش یافته
  ۳۷۵۸۱۷_۴۳۴
  سرعت و دقت در دادرسی پرونده فساد فی‌الارض جهانگیر ادامه دارد/ جلسه تجدید نظر طولانی نخواهد بود
  ce6604f0-cd79-40fe-ada0-fea78db657ea
  کشف تونل‌های داعش در اطراف موصل
  ۱۰۱۳۹۰۹
  کمپین “اربعین بدون دلار” راه اندازی شد/ زائران اربعین از “ریال ایران” و “دینار عراق” در سفر خود استفاده کنند
  ۱۰۱۲۸۳۳
  حکم جهاد از طرف مقام معظم رهبری صادر شده است
  ۱۰۱۳۵۶۷
  هر دم از باغ برجام “سیب و گلابی ” می رسد!
  رنگ گذرنامه شما بیانگر چیست؟
  تصاویری که نشان می دهد انسان های اولیه راست دست بوده اند
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net