تارخ انتشار: جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۹
کد خبر : 103320
چاپ خبر

امام‌جمعه کرج:

عده‌ای در کشور قصد دارند روحیه “ذلت ستیزی” را در بین مردم از بین ببرند

۱۳۹۳۰۲۱۹۱۵۵۶۳۴۵۷۲۲۷۱۸۰۶۳

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه جوانان باید روحیه انقلابی خود را حفظ کنند و با پیروی از خط امام حسین(ع) تن به ذلت ندهند، گفت: شعار جوانان کشور نباید چیزی جز “هیهات من الذله” باشد اما عده‌ای قصد دارند این روحیه را در بین مردم از جمله جوانان از بین ببرند

به گزارش «کمال مهر»؛، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه‌های نمازجمعه امروز کرج با اشاره به اینکه امام علی(ع) در لحظات پایانی عمر خود مهم‌ترین مطلب خود را در قالب وصیت به فرزندانشان ارائه کردند که از اهمیت بالایی برخوردار بود، اظهار داشت: در این وصیت حضرت امیر(ع) به تقوا و نظم که از اهمیت والایی برخوردار است تاکید فراوانی داشتند.

وی با تاکید بر اینکه فرد باتقوا کلیه امور خود را نظم و در اسرع وقت انجام می‌دهد و نسبت به انجام این مهم کوتاهی ندارد، افزود: این امر از محالات است که شخصی مومن و شیعه باشد اما نظم نداشته باشد چرا که نظم و تقوا هر دو از ملزومات یکدیگر هستند.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه در هفته‌های گذشته به مبحث مهم اقتصاد مقاومتی و ویژگی این اقتصاد با توجه به آیات پرداخته شده است، خاطرنشان کرد: مباحث مرتبط با اقتصاد مقاومتی فراوان است و یکی از اصولی که باید بر آن دقت لازم صورت گیرد توجه به ریشه‌کن شدن فقر در جامعه و مملکت است.

خطیب نمازجمعه کرج ریشه‌کن شدن فقر اجتماعی و فردی را از جمله امور حائز اهمیت برشمرد و گفت: قسمت اعظم اقتصاد اسلامی مبتنی بر جلوگیری از فقر در اجتماع است و در اصل باید به این نکته اذعان داشت که فقیر کسی است که به سبب تحمل مشکلات فراوان ناشی از تنگناهای مالی قدرت ایستادن را نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اسلام نمی‌پسندد جامعه‌ای فقیر باشد چرا که فقر در جامعه سبب بروز آثار سوء و ناشایست می‌شود، گفت: فقر منشاء بروز مفاسد فراوانی در سطح اجتماع است.

وی با بیان اینکه فقیر حتی در شهر خود احساس غربت می‌کند و از جامعه فاصله می‌گیرد، افزود: خداوند نعمت‌هایش را برای تمامی مردم گسترده است اما ظلم برخی به مردم سبب شده فقر در جامعه افزایش پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه تمام روح بحث اقتصاد مقاومتی بر آن است که جامعه دچار فقر نشود و عزت مردم همواره حفظ شود، اظهار داشت: اگر اقتصاد اسلامی عینیت پیدا کند گرفتاری‌ها در ابعاد مختلف برطرف می‌شود و ما شاهد بروز عدالت که یکی از شاخص‌های مهم اقتصادی مقاومتی است می‌شویم.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه نباید اجازه داد اختلاف طبقاتی غیرمعقول در جامعه به وجود آید، یادآور شد: وجود اختلاف طبقاتی به سبب اینکه برخی اشخاص از توانمندی‌های خوبی برخوردار هستند غیرقابل‌انکار است اما اختلاف طبقاتی فاحش بیانگر وجود فساد اقتصادی در جامعه است.

نماینده ولی‌فقیه در البرز با اشاره به اینکه عدالت که یکی از مهم‌ترین شاخصه های اقتصادی مقاومتی محسوب می‌شود بیانگر تقسیم فقر نیست بلکه به معنای افزایش تولید است، افزود: کلیه عوامل مطرح شده با تکیه بر اقتصادی اسلامی سبب نجات جامعه از فقر می‌شود.

وی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر کرج مردم را به رعایت تقوا و تقویت این مهم در زندگی فراخواند و گفت: نباید در مسیر غیر حق قدم برداشت و باید همواره رهنمود و احادیث اهل بیت(ع) را برای گذراندن هر چه بهتر مسیر زندگی مدنظر قرار داد.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه ۲۳ شهریورماه سال جاری آخرین روز ماه ذی‌القعده و سالروز شهادت امام جواد(ع) است، اظهار داشت: امام جواد (ع) در طول دوران امامت خود خدمات ارزنده‌ای را در جبهه سیاسی، اعتقادی و فرهنگی برای حفاظت از اسلام و فرهنگ ناب شیعه ارائه کردند.

خطیب نمازجمعه کرج با اشاره به اینکه این هفته از جنایات آمریکا و اسرائیل نسبت به مسلمانان پر است، عنوان کرد: به شهادت رساندن آیت‌الله مدنی در سال ۶۰، کشتار فلسطینیان در سال ۱۹۸۲ میلادی، اشغال بیروت در سال ۱۳۶۱ و حمله به مرکز تجارت جهانی در سال ۲۰۰۱ میلادی از جمله این جنایات است.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در راستای سیاست استکبار جهانی و بیان این مطلب که دشمنی آمریکا با ما تمام‌شدنی نیست، گفت: دشمنی استکبار جهانی با ایران اسلامی و در اصل با اسلام است.

وی با تاکید بر اینکه ۱۱ سپتامبر آمریکا با نقشه از پیش تعیین شده با حمله به برج‌های دوقلو بهانه مبارزه با اسلام برای ریشه‌کن کردن آن را برای خود ترسیم و تبیین کرد، یادآور شد: آمریکا و استکبار جهانی درصدد بودند و هستند تا با ریشه‌کن کردن اسلام خاورمیانه را بر اساس نظرات و عقاید خود و با مدیریت و محوریت اسرائیل تشکیل دهند.

وی با بیان اینکه آمریکا در رابطه با ایران با سد محکم عزت و اقتدار برخورد کرده است که همواره درصدد است با رخنه به این سد عزت و اقتدار مردم را از بین ببرد، اظهار داشت: آمریکا به گمان خود سعی دارد از راه اقتصاد، فرهنگ و سیاست این سد را بشکند.

نماینده ولی‌فقیه در البرز با اشاره به حملات شدید و ناجوانمردانه استکبار جهانی به اقتصاد، فرهنگ و سیاست کشور که با هشدارهای مقام معظم رهبری نقش بر آب شده است، افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری باید قوی عمل کرد و اجازه نداد دشمنی را که از در بیرون کردیم از پنجره وارد شود چرا که نقشه شوم آن‌ها از بین بردن اسلام و مسلمان جهان اسلام است.

خطیب نمازجمعه کرج با تاکید بر اینکه متاسفانه برخی گمان می‌کنند شیطان بزرگ فرشته نجات آن‌ها است اما نباید این نکته فراموش شود که دشمنی آمریکا با ایران به خاطر اسلام است، بیان کرد: باید در عرصه‌های مختلف نظیر اقتصاد با تحقق اقتصاد مقاومتی و در بخش علوم با توسعه این مهم در کشور همچنین حفظ و تقویت روحیه انقلابی مانع از رخنه کردن دشمن به داخل کشور شویم.

وی با بیان اینکه جوانان باید روحیه انقلابی خود را حفظ کنند و با پیروی از خط امام حسین(ع) تن به ذلت ندهند و عزت را برای خود و مردم کشور به ارمغان بیاورند، خاطرنشان کرد: شعار جوانان کشور نباید چیزی جز “هیهات من الذله” باشد اما عده‌ای قصد دارند این روحیه را در بین مردم از جمله جوانان از بین ببرند.

وی با اشاره به اینکه گاه ما در راستای شعارهایی که سر می‌دهیم متهم به تندروی می‌شویم، حال باید این سوال را از آن‌ها پرسید که مگر ما چه شعارهایی جز مطالب امام‌خمینی(ره) و انقلابیون را سر می‌دهیم؛ گفت: آمریکا و اسرائیل بدانند که هیچ گاه سرد شدن مردم ایران از این روحیه را نمی‌بینند.

نماینده ولی‌فقیه در البرز با اشاره  به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری و تاکید بر اینکه بعد از سخنان ایشان به خوبی ترس را می‌توان در چهره آن‌ها دید، اظهار داشت: ما برای نابودی اسرائیل به بمب اتم نیاز نداریم بلکه تنها با تکیه و پیروی از سخنان امام خامنه‌ای اسرائیل را نابود و با خاک یکسان می‌کنیم و همواره شعار “مرگ بر اسرائیل” را بر زبان داریم.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه دشمنان اسلام و ایران قصد دارند به هر وسیله‌ای که شده به کشور نفوذ کنند، عنوان کرد: اگر پیرو رهبری هستید باید توجه داشته باشید که چطور رفتار می‌کنید چرا که مقام معظم رهبری در پاسخ به نامه رئیس‌جمهور به این نکته تاکید داشتند که متن توافق باید به خوبی و در مسیر قانونی خود بررسی شود اما آن قدر از انجام این امر طفره رفتند که حضرت آقا فرمودند متن تحویل مجلس داده شود.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه برخی علی‌رغم اینکه مقام معظم رهبری تاکید دارند مجلس در این قضیه کنار گذاشته نشود می‌گویند صلاح نمی‌دانیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر مجلس نیز تعطیل است در حالی که از رئیس مجلس توقع نمی‌رفت که این گونه عمل کند چرا که نمایندگان وکیل مردم هستند.

وی با بیان اینکه برخی از نمایندگان می‌گویند کمیسیون در حال بررسی متن است و وجود ما لازم نیست که باید بگویم این حرف گزاف است، افزود: دولت باید لایحه‌ای را به مجلس دهد چون آراء کمیسیون الزام‌آور نیست.

وی با تاکید بر اینکه به نظر بنده البته به شرط احتیاط باید بگویم در برجام از خطوط قرمز مقام معظم رهبری عبور شده است، گفت: دولت باید لایحه را به مجلس بکشاند چون قسمت زیادی از منافع ملی به این مهم باز می‌گردد.

نماینده ولی فقیه در البرز با اشاره به اینکه نباید کلیه امور را بر گردن رهبری انداخت و باید این نکته را نیز مطرح کرد که عده‌ای از مسئولان غفلت می‌کنند، اظهار داشت: اعضای شورای عالی فضای مجازی که مدت‌ها مسکوت مانده بود توسط  مقام معظم رهبری معرفی شدند.

وی با بیان اینکه قسمت اعظم معضلات موجود در سطح کشور مربوط به فضای مجازی است، عنوان کرد: پیش از این اعتیاد و بیکاری دو عامل مهم در بروز پدیده طلاق بودند در حالی که امروزه فضای مجازی سبب ریشه‌کن شدن بنیاد خانواده شده است.

خطیب نمازجمعه کرج با تاکید بر اینکه شورای عالی فضای مجازی یک نهاد فرا قوه‌ای است که در راستای شورای عالی فرهنگی می‌تواند تصمیم بگیرد، یادآور شد: امام خامنه‌ای در سخنان خود به این نکته نیز اشاره و تاکید داشتند که شورای نگهبان حائز اهمیت است.

آیت‌الله حسینی‌همدانی خاطرنشان کرد: عده‌ای در معرض انتخاب قرار گرفته‌اند و در محافلی شرکت می‌کنند که اگر نظارت شورای نگهبان نباشد جزء کسانی هستند که با فتنه برابر و مساوی‌اند.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه اول ذی‌الحجه سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) است، گفت: والدین جوانان و مسئولان باید در راستای ایجاد زمینه ازدواج آسان کوتاهی نکنند.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه برخی عروسی‌هایی که در شهر برگزار می‌شود کاملا غیر اسلامی است، بیان کرد: یکی از ویژگی‌های بدقدمی دختران، مهریه سنگین آن‌ها است.

وی با اشاره به اینکه مسابقه بزرگ حفظ خطبه غدیرخم در استان همانند سال گذشته برگزار می‌شود، گفت: به حافظان خطبه غدیرخم روز قبل از این عید بزرگ یک سکه تمام بهار آزادی اعطا می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • thm_262_1910468_400
  عکس/ اقدام پهلوانانه کیمیا علیزاده
  خریدهای بد برانکو و سرنوشتی که در انتظار اوست
  ۱۹۰۹۸۰۵_۱۸۲
  مختار سر از بدن «شمر» را جدا کرد و او را در دیگ سوزان انداخت
  ۵۳۲۲۳۷
  آذر ۹۴: امحای ۱۷۰۰ تن سیب زمینی زیر خروارها خاک/ آبان ۹۵: صدور مجوز توزیع رایگان سیب زمینی و پیاز بین محرومان!
  ۱۰۱۱۱۹۱
  تصاویر رهبر انقلاب در خیابانهای قاهره/ آیا مصر هم به محور مقاومت خواهد پیوست؟
  ۱۰۱۱۶۳۱
  دولت با استعفای فانی از پاسخگویی فرار کرد/مجلس کمیته مبارزه با فساد مالی تشکیل داده است
  ۵۳۲۴۰۰۹_۲۸۷
  کتک خوردن خانم خبرنگار در پخش زنده + فیلم
  ۳۷۵۵۸۶_۷۱۸
  جزئیات ماجرای فوت کودک کرجی دچار آپاندیس از زبان دایی/ تصویر یسرا با پزشک جراح دقایقی قبل از جراحی/ آخرین جمله ای که یسرا گفت
  ۵۳۲۴۰۵۸_۱۸۷
  آرزوی جالب سردار سلیمانی برای قالیباف + فیلم
  ۵۳۲۱۰۹۷_۹۳۰
  پسر آهن ربایی در البرز + فیلم
  ۵۳۲۴۲۸۰_۶۲۹
  از وحشت پرسپولیس در مورد امتیازگیری استقلال تا فروپاشی تیم سیاه جامگان
  ۵۳۲۳۰۱۰_۹۶۶
  ضرب و شتم بی رحمانه دختر نوجوان توسط نیرو‌های پلیس + فیلم
  ۵۳۲۳۱۵۰_۶۲۶
  اگر زیاد عرق می‌کنید؛ احتمالا به یکی از این بیماری‌ها مبتلا هستید
  مار پیتون یک شهر را خاموش کرد +تصاویر
  عجیب ترین باربری‌ها با ماشین+تصاویر
  ۵۳۲۳۲۳۹_۶۶۵
  شوخی جالب مهران مدیری در برنامه زنده تلویزیونی + فیلم
  ۵۳۲۴۰۴۴_۳۲۳
  این پدر به بچه‌هایش اجازه می‌هد هر کاری انجام دهند +تصاویر
  ۵۳۲۰۵۳۹_۷۴۷
  لحظه ضربه مغزی شدن یک ورزشکار در حین مسابقه +تصاویر
  ۵۳۲۱۰۴۶_۵۸۷
  سگی که اشک هزاران نفر را درآورد +تصاویر
  ۵۳۲۳۶۰۳_۱۷۱
  این نقاط را در کف دستتان فشار داده و معجزه آن را مشاهده کنید
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net