تارخ انتشار: سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۰
کد خبر : 102781
چاپ خبر

جسد مومیایی عجیب کنار خیابان! + تصاویر

کشف-جسد-مومیایی

در منطقه ای در شمال غربی پرو جسد مومیایی مردی متعلق به ۹۰۰ سال پیش در جعبه ای توسط رفتگری بنام اتیلو پادیلانام پیدا شد. این مومیایی توسط باستان شناسان تروجیلو در پرو کشف شده و به سرقت رفته بود

 

به گزارش «کمال مهر»؛    جسد مومیایی متعلق به ۹۰۰ سال که توسط باستان شناسان تروجیلو در پرو کشف شده و به سرقت رفته بود اکنون توسط کارگر شهرداری در کنار خیابان که درون یک جعبه مقوایی جاسازی و رها شده بود پیدا شد.به نظر می رسد دزدان این مومیایی پشیمان شده و آن را در خیابان رها کرده بودند و یا احتمال دارد در جعبه ای کنار خیابان گذاشته تا سر فرصت مناسب آنرا بردارند.

جسد مومیایی ، جسد مومیایی ، کشف جسد مومیایی

این جعبه توسط کارگر شهرداری که اتیلو پادیلانام داشت و ۵۴ ساله بود پیدا شد او می گوید: مشغول تمیز کردن خیابان بودم که ناگهان چشمم به این جعبه خورد ،پس از باز کردن در آن متوجه وجود این جسد شدم در ابتدا فکر کردم که این یک جسد عادی است و به همین خاطر به پلیس زنگ زدم اما بعد متوجه شدم  این یک جسد مومیایی است که متعلق به ۹۰۰ سال پیش است.

جسد مومیایی ، کشف جسد مومیایی ، مومیایی در آب

نکته جالب اینکه فرد رباینده، این جسد مومیایی شده رااز کندن حفره های باستان شناسی واقع درچان چان پرو پیدا کرده است.گفتنی است چان چان یک سایت باستان شناسی در منطقه لالیرتاد پرو می باشد و بزرگترین شهر دوران پیشاکلمبی در آمریکای جنوبی است که پنج کیلومتری غرب تروخیوواقع شده است.

مومیایی در آب ، مومیایی
مساحت این سایت باستان شناسی ۲۰ کیلومتر مربع می باشد چان چان در ۲۸ نوامبر ۱۹۸۶ درمیراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. این سایت توسط کنکستادورو فرانسسکو پیزارو کشف شد.پلیس می گوید حدس ما این است که شخصی این مومیایی را دزدیده و در جعبه ای کنار خیابان گذاشته تا سر فرصت مناسب آنرابردارد

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net