تارخ انتشار: یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰
کد خبر : 101778
چاپ خبر

کمال مهر بررسی می کند؛گزارش جامع از عملکرد دولت در استان البرز در هفته دولت

ضعیف‌ترین عملکرد و تناقض گویی درگزارش دولتمردان استان البرز در هفته دولت/ ۲۱۳ پروژه دولت در استان البرز در سایه ای از ابهام

تحلیل و بررسی عملکرد دومین سال دولت تدبیر و امید در استان البرز در هفته دولت

به گزارش گروه استانی «کمال مهر»؛

آنچه که در پیش رو دارید تحلیل و بررسی عملکرد دومین سال دولت تدبیر و امید در  استان البرز در هفته دولت می باشد، و از آنجایی سید حمید طهایی استاندار البرز در اولین روز از برنامه های هفته دولت طی پیامی تاکید کرد: برای رسیدن به «توسعه پایدار » بدون مشارکت نهادمند و نظارت مستمر عمومی ملت، میسور و مقدور نخواهد بود؛ لذا از  مردم شریف استان البرز خواهانم که با رصد عملکرد دولت در استان، بیان مشفقانه کاستی ها و ارائه ارزشمند راهکارها در فائق آمدن برنارسایی ها، مدیران اجرایی استان را در مسیر «توسعه متوازن »البرز همیار و مددکار باشند. گزارش ذیل به سمع استاندار و مدیران و مردم شریف البرز می‌رسد.

 

بررسی گزارشات دولت در شهرستان‌های البرز

آغاز هفته دولت در البرز -شهرستان طالقان

از ۲۹ پروژه ذکر شده در شهرستان طالقان ۲ پروژه توسط استاندار و ۳پروژه توسط فرماندارشهرستان طالقان به بهره برداری رسید، و از طریق پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز و فرمانداری طالقان، اطلاع رسانیشد.

در افتتاح پروژه های عمرانی بخش بالا طالقان در هفته دولت سایت فرمانداری طالقان، فقط به یک گزارش تصویری اکتفا نموده و هیچگونه توضیحاتی در این خصوص اشاره نکرده است.

طبق جمع بندی گزارشات ارائه شده از دو مرجع معتبر در شهرستان طالقان فقط ۵ پروژه  از ۲۹ پروژه مورد بهره برداری قرار گرفته و مابقی آن بدلیل عدم اطلاع رسانی در هاله‌ای از ابهام می باشد.نکته آخر اینکه در هیچ یک از گزارشات منتشر شده در سایت‌های فرمانداری و استانداری مبالغ هزینه شده و پروژه های بخش خصوصی و دولتی شفاف سازی نشده است.

 

 گزارش عملکرد مبسوط این شهرستان را در ایـــــــــــــــنـــــــجـــــــــــــــــابخوانید.

 

 

 هفته دولت در البرز – شهرستان نظرآباد

 

اعلام عملکرد دولت در شهرستان نظرآباد در هفته دولت همراه با ضدونقیض های متعدد، و ابهاماتی همراه است تا جایی که در جمعبندی گزارشات، ۱۲ پروژه در شهرستان نظرآباد مورد بهره برداری قرار گرفته و از ۳۲ یا ۵۲ پروژه ذکر شده «۲۰ پروژه »و یا به عبارتی «۴۰پروژه » آن هیچگونه اطلاعاتی در دسترس نمی باشد. و همچنین در خصوص اعلام  هزینه ها  مغایرت‌هایی بین “آمار” استانداری البرز و فرماندری نظرآباد وجود دارد.

گزارش عملکرد مبسوط این شهرستان را در ایـــــــــــــــنـــــــجـــــــــــــــــابخوانید.

 

 

هفته دولت در البرز – شهرستان اشتهارد

شهرستان اشتهارد سومین ایستگاه کاروان دولت تدبیر و امید در هفته دولت بود که با افتتاح ۲ پروژه از ۵۸ پروژه عنوان شده مورد بهره برداری قرار گرفت و در نهایت عکس العمل فوق العاده ضعیف پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان اشتهارد در انتشار اخبار و عدم انتشار اخبار مربوط به ۵۶ پروژه دیگر عملکرد دولت در این شهرستان را در سایه‌ای از ابهام برده است.همچنین ۲پروژه‌ای که توسط استاندارالبرز  بهره برداری شد،نیز مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت که می توانید در اینجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــا این گزارش را بخوانید.

 

 هفته دولت در البرز – شهرستان ساوجبلاغ

دولت در شهرستان ساوجبلاغ با اعلام افتتاح۹۳ پروژه در هفته دولت رکورد بیشترین افتتاح  و بهره برداری را در این شهرستان به ثبت رساند؛ و علی رغم اینکه درجلسات غیر افتتاحی گزارشات عملکرد یکساله دولت در این شهرستان عنوان می شد، اوج اطلاع رسانی در خبری با عنوان ۱۷ طرح عمرانی در بخش مرکزی ساوجبلاغ به بهره برداری رسید+عکس به ثمر نشست و در عمل هیچ گزارش و تصویری در این خبر منتشر نگردید و در جمعبندی افتتاح،  ۶۰ پروژه نیز در این شهرستان در هاله ای از ابهام قرار گرفت.

 

گزارش مبسوطــــــ عملکـــــرد دولت در هفته دولت در شهرستان ساوجبلاغ را اینجـــــــــــــــــا بخوانید.

 

هفته دولت در البرز-  شهرستان فردیس

کاروان دولت تدبیر امید با رسیدن به روزهای پایانی هفته دولت وارد فردیس می شود با افتتاح پروژه ساختمان فرمانداری شهرستان فردیس به عنوان پروژه شاخص این شهرستان و  بدون اعلام اعتبارات تخصیص یافته و توسط استاندار البرز مورد بهره برداری قرار می گیرد.
شاخص بودن پروژه ساختمان فرمانداری در بین ۵۲ پروژه دیگر خود گواه عدم وجود پروژه خاص دیگری در این شهر می باشد،کمااینکه خبر افتتاح اداره بیمه سلامت این شهرستان نیز بدون اعلام آماردقیق منتشر گردید، این درحالی است که سایت فرمانداری فردیس با بیان این که اعتبار تخصیص یافته برای پروژه های این شهرستان  بالغ بر۶۰ میلیارد تومان بوده، در عمل هیچگونه اطلاع رسانی در خصوص۵۰ پروژه دیگرصورت نداده است.

گزارش مبسوطـ عملکـــــرد دولت در هفته دولت در شهرستان فردیس را اینجـــــــــــــا بخوانید.

 

 

 

هفته دولت در البرز – شهرستان کرج

 

آخرین روز از هفته دولت در شهرستان کرج در حالی رقم خورد که فرماندار کرج با بکارگیری ادبیاتی متفاوت و رجوعی اجمالی به دولت گذشته و اشاره برخی نکات، آیین گشایش پروژه های شهرستان کرج را آغاز کردند، و این درحالی بود که از ۳۲ پروژه عنوان شده فقط ۲ پروژه استانی در کرج مورد بهره برداری قرار گرفت و هیچ اطلاع رسانی دقیقی در خصوص ۳۰ پروژه دیگر در پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری کرج منتشر نشد.

گزارش مبسوطـ عملکـــــرد دولت در هفته دولت در شهرستان کرج را اینجـــــــــــا بخوانید.

تحلیل و بیان کاستی‌های عملکرد دولت در استان البرز

حضرت آیت الله خامنه ای :« ارائه گزارش عملکرد، موجب امیدواری مردم به آینده خواهد شد. البته باید دقت شود که در این گزارش ها، آمارها دقیق و بدور از اغراق باشند.»این سخن مقام معظم رهبری در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت در۵شهرویور۱۳۹۳ می باشد. بیاناتی که باید سرلوحه دولت‌ها باشد و بر اساس صداقت و عمل به مسئولیتهای محوله در تمامی ادوار حال و آینده مورد توجه قرار بگیرد.

 

در ادامه گزارشات منتشر شده و تحلیل و بررسی های صورت گرفته از دو مرجع معتبر استانی و برخی کاستی ها و ضعفها، جمعه گذشته(۱۳شهریور۹۴) استاندار البرز، در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه  بمناسبت هفته دولت، طی گزارشی با اشاره به افتتاح ۳۳۷ پروژه در استان البرز، عملکرد یکساله دولت در این استان را تشریح کرد، و این در حالی بود که طبق جمعبندی گزارشات اعلام شده بر روی خروجی پایگاه اطلاع رسانی استاندار البرز ، ۳۰۳پروژه‌ عنوان مورد بهره برداری قرار گرفته است.

 

شهرستان طالقان ——— ۲۹ پروژه
شهرستان نظرآباد——— ۳۲ پروژه
شهرستان اشتهارد——– ۵۸ پروژه(اعتباری بالغ بر۱۹۰ میلیارد تومان)
شهرستان ساوجبلاغ—–۹۳ پروژه (اعتباری بالغ بر ۵۰۷ میلیارد ریال)
شهرستان فردیس——– ۵۲ پروژه (اعتباری بالغ ۶۰ میلیارد تومان )
شهرستان کرج————-۳۹ پروژه (اعتباری بالغ بر ۹۵ میلیارد تومان)
————————————————
جمع پروژه ها             ۳۰۳     ←  منبع آمارکلیــــک کنید

 

این در حالی است که آمار اعتبارات این پروژه ها در دست نبوده و در خصوص اشتغالزایی این پروژه ها نیز بدلیل قابل لمس نبود این آمار توسط  رسانه و نبود اطلاعات کافی، نمی توان اظهار نظری داشت.

 

۷۵۰ دیدار مردمی و سرکشی از خانواده معظم شهدا توسط استاندار و دیدارها و بازدید های مردمی فرمانداران ، را نیز  می توان اقدامی مثبت در راستای رفع معضلات و مشکلات و خواسته های مردمی عنوان کرد؛ حرکتی که نقطه مثبت یک هفته حضور استاندار در شهرستانهای البرز در کارنامه دولت یازدهم در دومین سال خدمت رسانی خود به مردم البرز به ثبت رساند.و امید این راه ادامه داشته باشد و ثمرات و نتایج مثبتی را نیز به ارمغان بیاورد.

 

همانطور که سید حمید طهایی استاندار البرز در پیام آغاز هفته دولت ، تاکید داشتند که،  «هفته دولت  فرصت مغتنمی  است تا شهروندان عزیز و فهیم بدانند خادمین خویش  در حوزه اجرا چه کرده» یاد آوری سخنان مقام معظم رهبری در راستای پیام استاندار البرز خالی از لطف نیست ؛  رهبر انقلاب:«یکی از برکات تغییر دولتها و روی کار آمدن دولتها با شعارهای جدید، ایجاد امید در مردم است، افزودند: باید این امید را در مردم حفظ و تقویت کرد که یکی از راههای تقویت آن، اطلاع افکار عمومی از کارهای انجام گرفته، است.»

 

از آنجایی که «کمال مهر» به دور از هر گونه جناح بندی سیاسی و فقط بر اساس در خواست استاندار البرز مبنی بر اینکه «با رصد عملکرد دولت در استان، بیان مشفقانه کاستی ها و ارائه ارزشمند راهکارها در فائق آمدن برنارسایی ها، مدیران اجرایی استان را در مسیر «توسعه متوازن »البرز همیار و مددکار باشند. » اقدام به تهیه این گزارش نموده است .

 

و طبق فرمایش صریح رهبر انقلاب اسلامی که در ادامه بیانات فوق فرمودند :« البته امید مردم فقط با ارائه گزارش، تقویت نخواهد شد بلکه مردم به دنبال عمل، و نتیجه عملی، صحبت ها هستند.» ارائه این گزارش در راستای تحقق و به عینیت رساندن عملی فعالیتهای خدمتگذارن ملت در استان البرز منتشر میگردد و «کمال مهر» و دیگران رسانه ها آماده انعکاس اخبار دقیق و مستند از عملکرد دولت و خادمان ملت در این استان می باشند.

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • نمی‌دانم چرا برخی‌ها از تعامل با جهان بدشان می‌آید/ برخی آلزایمر سیاسی دارند/ وقتی تعامل با جهان نداریم ناچاریم از کود و سم غیراستاندارد استفاده کنیم
  آیا حکومت‌ها با جریانات برانداز آشتی می‌کنند؟/ چرا اصلاح‌طلبان در موضع ضعف به فکر «آشتی ملی» افتادند
  زنان کره جنوبی در برزخ کار و زندگی شخصی
  شکایت دوباره فدراسیون فوتبال عراق از عربستان به فیفا
  ناگفته های پسر خانم بازیگر/ مادرم به بیماری پارکینسون دچار شده است
  کارگاه تخصصی «بهترین عکس های نوروزی با موبایل و دوربین خانگی» برگزار می شود
  تدارک «پیاده آمده‌ایم» برای ایام فاطمیه
  دلیل ضعف سریال‌های طنز تلویزیون چیست؟
  چگونگی ثبت نام و عضویت برای حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر
  «نفس» نرگس آبیار به ایتالیا می رود/ مرور آثار در میلان و تورین
  انیمیشن ایرانی نشان ویژه هیات داوران جشنواره آمریکا را گرفت
  معرفی برندگان تمشک طلایی/ مستند سیاسی بدترین فیلم سال شد
  یکه تازی جهانی بنیاد بیماری های نادر ایران بی توجه به پیچ و خم وعده های محقق نشده مسئولین
  تصاویری از مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه (س) در شهرستان فردیس
  آغاز طرح نظارت و بازرسی بر باز
  مراسم تشییع شهید گمنام در مشکین دشت فردیس منتفی شد/میزبانی شهرستان فردیس از ۷ شهید گمنام در سال ۹۶
  دانشکده فنی و حرفه ای دختران کرج میزبان یک شهید آسمانی می شود
  گردهمایی انقلابیون جوان در راهیان نور با حضور دانشجویان البرزی برگزار می شود
  راهیان نور برای نسل آینده یک دانشگاه است
  حرف‌های من‌درآوردی کارشناس شبکه من و تو در یک برنامه زنده +فیلم
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net