تارخ انتشار: جمعه ۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۶
کد خبر : 101217
چاپ خبر

مدیرکل منابع‌ طبیعی البرز:

تغییر کاربری مهمترین دلیل خسارت سیل سیجان است

۱۳۹۴۰۵۱۳۱۲۱۵۴۲۵۷۹۵۸۱۱۱۱۲

مدیرکل منابع‌ طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: در صورتی که اراضی پوشش گیاهی خود را از دست دهند، شاهد روان شدن آب در سطح زمین و سطح خاک هستیم و جبران خسارت در این حوزه گاهی می‌تواند غیرقابل جبران باشد که در سیل سیجان این اتفاق افتاد

به گزارش «کمال مهر»؛   حسین میررجبی با تاکید بر اینکه با تمام توان در مقابل تصرف اراضی ملی می‌ایستیم، اظهار داشت: شروع بحران‌های زیست‌محیطی به ویژه سیل گذشته که در استان البرز شاهد وقوع آن بودیم، به سبب تصرف اراضی ملی است.

مدیرکل منابع‌ طبیعی و آبخیزداری استان البرز اظهار داشت: زمانی که عرصه‌ای از اراضی ملی تصرف می‌شود با توجه به اینکه از مدیریت منابع طبیعی خارج می‌شود، تغییر کاربری پیدا می‌کند و با این امر، وظیفه خود را به درستی انجام نداده و پوشش گیاهی خود را از دست می‌دهد.

وی یادآور شد: در صورتی که اراضی پوشش گیاهی خود را از دست دهند، شاهد روان شدن آب در سطح زمین و سطح خاک هستیم و جبران خسارت در این حوزه گاهی می‌تواند غیرقابل جبران باشد که در سیل سیجان این اتفاق افتاد.

میررجبی با اشاره به اینکه منابع طبیعی و عرصه‌های ملی متعلق به همه مردم است و همه باید در حفاظت از آن تلاش شود، تصریح کرد: این عرصه‌ها باید به درستی حفظ شود و به عنوان امانت در اختیار نسل‌های آینده قرار داده شود.

انتهای پیام/ج

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net