تارخ انتشار: سه شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۱
کد خبر : 100735
چاپ خبر

آنچه در برنامه 90 گذشت؛

درخواست شجاعانه فغانی و کنایه عادل به بابک زنجانی +تصاویر

برنامه نود در حالی این هفته روی آنتن رفت که عادل فردوسی پور کنایه‌ای به پولشویی بابک زنجانی زد و پخش یک آیتم درباره حضور مشکوک دو بازیکن در استقلال اهواز، لحظات پایانی نود را جنجالی کرد

به گزارش«کمال مهر»؛، برنامه نود این هفته از ساعت ۲۲:۳۲ دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت.

در ابتدای برنامه عادل فردوسی پور ایام ولادت امام هشتم(ع) را تبریک گفت کلیپی از مشهد مقدسبه همین مناسبت پخش شد.

مسابقه تیم های ستارگان جهان و ایران جمعه ساعت ۱۷:۴۵ برگزار خواهد شد و به همین خاطر ویژه برنامه نود پنجشنبه شب با حضور مهمانانی از تیم ستارگان جهان پخش می شود که سالگادو و روبرتو کارلوس از آن جمله اند. همچنین مقرر شد در این برنامه ارتباط زنده با فرودگاه امام خمینی (ره) و اعضای تیم فوتبال ستارگان جهان برقرار شود.

سئوال مسابقه پیامکی این هفته به “بهترین گل ماه” اختصاص یافته بود.

درخواست شجاعانه فغانی و کنایه فردوسی پور به بابک زنجانی

گزارش نود درجه پخش شد که طی آن به حواشی دیدار پرسپولیس – ذوب آهن نیز اشاره شده بود.

کنایه به سوشا!

به گزارش مشرق، مکانی بعد از باخت پرسپولیس برنامه نود را مقصر باخت تیمش دانست! او بعد از مسابقه در برابر دوربین نود داد و بیداد کرد که شما آنالیز کردید که ذوب آهن روی زمین کار میکنه و امروز با بازی هوایی تونستن ما رو ببرن! فردوسی پور امشب این صحنه را در برنامه اش پخش کرد و سپس با نشان دادن یک دکتر در یک برنامه تلوزیونی دیگر جواب سوشا را داد. عادل خیلی حرفه ای به اعتراض دروازه بان پرسپولیس جواب داد و صحنه ای را از آن دکتر پخش کرد که گفت: «به مرور زمان حالش خوب میشه

عادل فردوسی پور درگذشت پویان امیری، خبرنگار فقید ورزشی را به جامعه خبری و خانواده وی تسلیت گفت.

گزارشی از آکادمی مهدوی کیا در نروژ پخش شد. قرار شد بخش دوم و مفصل تر این گزارش هفته آبنده در برنامه نود پخش شود.

گزارشی از عملکرد لژیونرهای فوتبال ایران از جمله مرتضی پورعلی گنجی، رضا قوچان نژاد، استیون بیت آشور، کریم انصاری فرد، سردار آزمون پخش شد.

گوشه هایی از دیدار تیم های نفت – ملوان ، پدیده – تراکتورسازی به همراه حواشی و صحبت های بازیکنان و مربیان تیم ها پخش شد.

گزارشی از علیرضا جهانبخش و مراسم خداحافظی وی با تیم نایمخن و هواداران این تیم پخش شد که وی طی این گزارش گفت: طی دو سالی که در این تیم بودم خاطرات تلخ و شیرینی دارم و از طرفی خوشحالم که هواداران این تیم مرا دوست دارند و از طرفی از بابت ترک این تیم و هواداران آن ناراحتم.

هوشنگ نصیرزاده کارشناس داوری ایم هفته برنامه نود بود.

در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + تصاویر

نصیرزاده داوری دو دیدار پخش شده را مورد بررسی قرار داد.

نکات هفته چهارم لیگ برتر به تصویر کشیده شد.

گزارش تقویم نود و مرور اتفاقات نوستالژیک فوتبال مصادف با هفته جاری در تاریخ بخش بعدی بود. از جمله بخش های تقویم این هفته تولد ابوعلی سینا و روز پزشک، روز جهانی عکاس،  تولد بهنام ابوالقاسم پور، تولد دیمیتریو آلبرتینی، اولین گل مهدی هاشمی نسب برای استقلال برابر استقلال رشت و… بود. مهمان تقویم این هفته فرشید طالبی بازیکن اسبق سپاهان و ذوب آهن بود که به خاطر بیماری برادرش از فوتبال کنار رفت و قصد دارد دوباره به زمین برگردد.

در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + تصاویر

همچنین گزارشی از تیم فوتسال پزشکان پخش شد که طی آن پزشکان در تخصص های مختلف از خاطرات ورزشی خود می گفتند.

گزارشی کامل و مفصل از تیم فوتبال پرسپولیس و حواشی دیدار این تیم مقابل تیم ذوب آهنپخش شد.

در این گزارش مصاحبه ای از سوشا مکانی پخش شد که طی آن به شدت از برنامه نود انتقاد کرد.

همچنین مصاحبه محسن بنگر پس از این دیدار پخش شد که وی در آن به شدت نسبت به داوری فغانی معترض بود. وی انتقاد تندی نسبت به وی داشت و گفت: نمی دانم چرا فردی که لیاقت قضاوت را ندارد محروم نمی کنند؟! اصلا دلیل اخراج من چه بود؟! من پیش از اخراج هیچ اهانتی به داور نکردم ولی پس از اخراج چرا. اگر فغانی شرف دارد بگوید علت اخراج من چه بوده و من چه چیزی به وی گفتم!

گزارشی مفصل از داوری در فوتبال در کشورهای مختلف و مقایسه آن با داوری فوتبال در ایران و همچنین برخوردهای مسئولان و سایرین با داوران پخش شد. طی این گزارش به تفصیل در خصوص فغانی و داوری وی در دیدار پرسپولیس – ذوب آهن و نحوه قضاوت وی بحث شد.

خوردبین: اعتقادی به اشتباهات عمدی فغانی ندارم

محمود خوردبین سرپرست تیم پرسپولیس روی خط تلفنی برنامه آمد و گفت: من همیشه اعتقاد داشتم و دارم که فغانی بهترین داور جهان است ولی در دیدار مقابل ذوب آهن ، ما را خیلی متضرر کرد.

وی در مورد تبانی فغانی و عمد در اشتباهات داوری گفت: اصلا اعتقادی به این مسئله ندارم و همواره گفته ام اشتباهات عمدی نبوده ولی باید مشکلات برطرف شده و دقت بیشتری صورت گیرد.

درخواست شجاعانه فغانی و کنایه فردوسی پور به بابک زنجانی +تصاویر

خوردبین در مورد محسن بنگر و محرومیت وی اظهار داشت: اینجا قضیه فرق می کند و داور دیدار قبلی ما محروم شده و اشتباه وی محرز شده است.

نصیرزاده پس از تماس تلفنی خوردبین گفت: در قانون رای داور برنمی گردد. در خصوص بازگشت رای معتقدم باید این قانون برای تمام تیم ها یکی باشد.

نکات داوری دیدار پرسپولیس – ذوب آهن از سوی نصیرزاده مورد بررسی قرار گرفت.

نصیرزاده در مورد صحنه‌های بحث برانگیز این دیدار گفت: «پنالتی پرسپولیس، باید تکرار می‌شد.» او معتقد بود رشید مظاهری زیادی جلو آمده است. هم‌چنین تصمیم فغانی در گرفتن خطای منجر به گل رضاییان را اشتباه دانست.  اودر انتها دو تصمیم بحث برانگیز فغانی در مورد اعلام پنالتی و اخراج بنگر را مردود دانست. او معتقد بود در صحنه پنالتی توپ به سینه بنگر خورده و در صحنه اخراج، بنگر خطایی که مستحق دریافت کارت زرد باشد، انجام نداده است.

پس از داوری این دیدار نصیرزاده و فردوسی پور کمی در مورد قوانین داوری و رأی داوران و بخشش بازیکنان بحث کردند.

فغانی: حاضرم یک سال در لیگ یک قضاوت کنم

علیرضا فغانی داور دیدار پرسپولیس – ذوب آهن روی خط تلفنی برنامه آمد و اظهار داشت: فرهنگی که در کشورهای دیگر وجود دارد به هیچ عنوان با کشورمان قابل مقایسه نیست می‌بینیم که بازیکنان با احترام با داوران صحبت می‌کنند در حالی که این موضوع اصلاً در ایران وجود ندارد.

وی درباره برخورد دروازه‌بان ذوب آهن با احمدزاده بازیکن پرسپولیس گفت:‌ احمدزاده در ابتدا ضربه‌ای به سمت راست دروازه‌بان زد و دروازه‌بان در حال چرخش بود و اگر برخوردی هم به وجود آمد احمدزاده باعث آن شد.

درخواست شجاعانه فغانی و کنایه فردوسی پور به بابک زنجانی +تصاویر

وی ادامه داد: متأسفانه برخی کارشناسان تا سوت پایان بازی زده می‌شود کارشناسی می‌کنند و این کارشناسی‌ها باعث به وجود آمدن هجمه به داوران می‌شود.

به گزارش مشرق، فغانی ادامه داد: من همیشه از خدا خواسته‌ام تا هرچه می‌دهد ظرفیت آن را هم بدهد، در همین جا اعلام می‌کنم من حاضرم با افتخار به مدت یک سال در لیگ یک قضاوت کنم تا برخی حساسیت ها برطرف شود.

در مورد محسن بنگر نیز باید بگویم، بنگر پس از صحنه هند اخطار نگرفت و پس از ضربه پنالتی دست زد و بعد از آن درباره وجدان و این مسائل صحبت می کرد و من باز هم نادیده گرفتم و پس از آن کارت گرفت. کارت دوم هم بخاطر ضربه با زانو به دروازه بان حریف بود و این اشتباه سهوی نبود و عمدی محسوب می شد و کارت داشت.

فغانی گفت: عذرخواهی کردن چیزی از انسان کم نمی‌کند ما داور هستیم ممکن است خطایی هم انجام دهیم، اما با این شرایط اگر چنین اتفاقای رخ دهد ما مجبوریم تا آخر فصل عذرخواهی کنیم. من به عنوان داور می‌گویم اگر تبانی یا موردی درباره من وجود دارد علنی اعلام کنند. این مسائل به همین جا و داوری ختم نمی شود و بطور قطع به فوتبال کشورمان ضربه خواهد زد و این ها بخاطر اظهار نظرهای غیر کارسناسانه افراد مسئول و غیر مسئول است که خواهان رسیدگی به داوری ها هستند.

گزارشی از آنالیز بازی پرسپولیس مقابل ذوب آهن پخش شد که طی آن به نقاط ضعف و قوت سرخپوشان اشاره شده بود.

تصاویری از ترین های هفته به نمایش گذاشته شد.

درخواست شجاعانه فغانی و کنایه فردوسی پور به بابک زنجانی +تصاویر

گزارشی از دیدار تیم های استقلال خوزستان – سایپا پخش شد.

گزارشی از فوتبال اهواز و حاشیه های پیش از دیدار استقلال اهواز – استقلال تهران پخش شد که طی آن هواداران اهوازی از فوتبال این شهر و استان خوزستان سخن گفتند.

همچنین در گزارشی به کمک های پدر مبین میردورقی به باشگاه استقلال خوزستان و فیکس شدن این بازیکن در این تیم اشاره شد که البته در مصاحبه های انجام شده مسئولان استقلال خوزستان، پیوستن مبین میردورقی به این تیم را  مرتبط با کمک های مالی پدر میردورقی نمی دانستند.
بختیاری زاده سرمربی تیم استقلال خوزستان نیز گفت: اگر بعد ار ۵، ۶ بازی احساس کند خوزستان بازیکن بهتری دارد، وی را جایگزین میردورقی خواهد کرد.

نظر نصیرزاده درباره داوری استقلال و استقلال اهواز

به گزارش مشرق، هوشنگ نصیرزاده کارشناس برنامه نود درباره دیدار استقلال و استقلال اهواز گفت که پنالتی استقلال اشتباه بود و حتی خطای خسرو حیدری روی کلاه کج باید اعلام می شد.

البته در صحنه دیگری تشخیص داد که مدافع استقلال اهواز روی مهاجم استقلال خطا کرده و داور باید به جای پنالتی اول، این صحنه را پنالتی اعلام می کرد.

همچنین نصیرزاده گفت که اخراج بحث برانگیز بازیکن استقلال اهواز درست بود و داور خطای بازیکن را خوب تشخیص داد. اما در مهم ترین صحنه این بازی که همان صحنه گل برتری استقلال بود مشخص شد حنیف عمران زاده خطای شدیدی روی پرویز کریمی انجام داد و گل این تیم مردود بود.

داوری دیدار تیم های استقلال خوزستان و سایپا مورد بررسی قرار گرفت.

گوشه هایی از دیدار تیم های سپاهان – فولاد خوزستان به همراه صحبت های مربیان و بازیکنان دو تیم پخش شد.

گزارش نود تا نود پخش شد که طی آن اتفاقات هفته اخیر فوتبال به تصویر کشیده شده بود.

آنالیز بازی سپاهان مقابل فولاد خوزستان پخش شد که طی آن نقاط ضعف و قوت این تیم مورد بررسی قرار گرفته بود.

مشکل بازیکنان برزیلی سپاهان هم سوژه برنامه این هفته نود بود که عادل فردوسی پور این موضوع را به نوعی پولشویی دانست که «بعضی‌ها در آن استاد هستند.» مجری برنامه نود در ادامه گفت که بابک زنجانی هم به همین روش پولشویی می‌کرده است!

درخواست شجاعانه فغانی و کنایه فردوسی پور به بابک زنجانی +تصاویر

در ادامه صحبت های وی نصیرزاده درباره پولشویی در فوتبال برزیل صحبت کرد.

تصاویری از دیدار تیم های راه آهن – صبای قم و گسترش فولاد – سیاه جامگان به همراه صحبت های مربیان و بازیکنان تیم ها پخش شد.

در این گزارش مصاحبه ای از رسول خطببی پخش شد که وی نسبت به برخی مسائل معترض بود.

مصاحبه ای از روبرتو کارلوس بازیکن تیم ستارگان جهان پخش شد که وی طی آن از حضور در ایران ابراز خوشحالی کرد و اظهار داشت خیلی خوشحال است که از نزدیک با فرهنگ ایران آشنا می شود.

داوری دیدارهای باقیمانده لیگ توسط نصیرزاده مورد بررسی قرار گرفت.

محمد رضا عباسی مدیر عامل سیاه جامگان روی خط تلفنی برنامه آمد و گفت: در حال حاضر رمضانی تا بازی بعدی سرمربی تیم است و پس از آن سرمربی تیم مشخص خواهد شد.

اردشیر میردورقی: حتی یک هزار تومانی هم به باشگاه استقلال اهواز کمک نکرده ام!
پیش از خداحافظی فردوسی‌پور، اردشیر میردورقی پدر دو بازیکن استقلال اهواز روی خط برنامه آمد تا ثانیه‌های پایانی برنامه جنجالی شود. وی گفت: از اینکه دوباره به خاطر برنامه کذب و کذاب شما مجددا در رسانه ملی … (صحبتهای میردورقی با حرفهای مجری نود قطع می شود)

فردوسی پور گفت: اگر از الان بخواهید با این ادبیات صحبت کنید، از خدمت شما خداحافظی کنیم.

میردورقی هم در جواب گفت: این ادبیات شما درست است که از رسانه ملی تهمت می‌زنید؟ مجری برنامه نود تاکید کرد که این گزارش بر اساس صحبتهای سیاوش بختیاری زاده سرمربی استقلال اهواز تهیه شده بود که میردورقی تاکید کرد: آقای بختیاری زاده را پشت خط بیاورید. شما صحبتهای او را گزینشی پخش کردید و آنطور که خودتان می خواستید به خورد ملت دادید! اگر مسئولان امنیتی و قضایی کشور در حد هزار تومان کمک من به استقلال اهواز را پیدا کردند، آن وقت هر چه به من بگویند، می پذیرم.برنامه شما که هیچ، اگر صد برنامه دیگر هم بخواهند نمی توانند مانع پشرفت بچه‌های من شوند!

در پایان برنامه، گل هادی نوروزی با ۶۰ درصد آرا به عنوان بهترین گل ماه شناخته شد.

درخواست شجاعانه فغانی و کنایه فردوسی پور به بابک زنجانی +تصاویر

برنامه نود این هفته ساعت ۱:۵۵ بامداد سه شنبه به پایان رسید.

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • زمانی: صحبت بختیار جالب نبود
  حدیث روز/ اولویت فرزندان دختر بر پسر در کلام پیامبر(ص)
  عکس/ حرکات منحصر به فرد فیروز کریمی
  جزئیاتی از ابهامات مالی برادر رئیس‌جمهور/ از اهدا خانه میلیاردی در تجریش تا واریز پول به حسابی در لندن و کانادا
  خانه ۱۶ میلیاردی هدیه شده به همسر فریدون از محل یک موسسه خیریه بود که در آن پولشویی می‌کردند
  تولید کننده نباید دغدغه‌ای جز تولید داشته باشد
  حلقه دره کرج قربانی عدم انجام تعهد ۱۰ ساله شد/ محیط زیست از شهرداری کرج شکایت کرد
  اکران جشنواره فیلم فجر در سینما هجرت برگزار خواهد شد/ پردیس سینمایی کرج احداث می شود
  علاقه شدید رئیس جمهورهای آمریکایی به فست فود+تصاویر
  خندوانه‌ای متفاوت بدون حضور تماشاگر/ این بار نخندیدیم! + فیلم
  اعتیاد به تلفن همراه زن چینی را خجالت زده کرد + تصاویر
  چرا پلاسکو فرو ریخت؟/ واکاوی زوایای پیدا و پنهان حادثه
  الهام حمیدی آتش‌نشان شد +عکس
  فردی که مالیات خود را با فرغون پرداخت کرد +تصاویر
  مردی که نام فرزندش را ترامپ گذاشت
  دست نوشته کودکان برای آتش نشانان+عکس
  نتیجه حیرت انگیز نبرد میان مار و عنکبوت+تصاویر
  اعدام فجیع ۸ نفر در کرکوک از سوی داعش/ تروریست‌ سنگدل قلب یکی از قربانی‌ها را خورد!
  توئیت خنده دار نتانیاهو در پاسخ به واکنش کاربران ایرانی
  تصویری جالب از بوش پسر در مراسم تحلیف ترامپ
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net