تارخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۶
کد خبر : 111601
چاپ خبر

اختصاصی/سرمقاله

تبیین نقشه «نفوذ» از منظر رهبر انقلاب

نفوذ

دشمن با طراحی یک نقشه بزرگ و پیچیده و بکارگیری انواع نبردها درصدد نابودی نظام اسلامی است. میدان نبرد توسط رهبری بصورت هوشمندانه و با بصیرت و آگاهی کامل مورد رصد، تحلیل و بررسی قرار میگرد و در موقعیتهای مختلف این نبردها از طرف معظم له تبیین و راه های مقابله با آنها نیز تشریح می شود.

به گزارش گروه سیاسی «کمال مهر»؛ مبارزه‌ی با استکبار پایه اصلی تقابل نظام سلطه با انقلاب اسلامی است، همانطور که بمناسبت ۱۳آبان ، رهبر انقلاب در جمع دانش آموزان به این نکته اشاره کردند؛ « این مبارزه یک حرکت معقول و منطقی و دارای پشتوانه‌ی علمی و یک حرکت خردمندانه می باشد.» لذا منطق مبارزه در برابر جریان سلطه دفاع در برابر تجاوزات و زیادخواهی ها و مبارزه و ریشه کن کردن ظلم است.

 

تشریح  نقشه جنگ نظام سلطه بر علیه انقلاب اسلامی از دیدگاه رهبر انقلاب

نظام سلطه با بهره گیری از تمام توان فکری و جنود خود،برای  پیاده سازی نقشه‌ی سلطه گری بر سرزمین ایران اسلامی، همواره تلاش می کند تا به اهدافش برسد، آنچه که در مقابل این زیاده خواهی‌های مستکبرین قرار دارد نظام سیاسی مبتنی بر دین با محوریت ولایت فقیه و دو عنصر مردم و باورهای دینی است.

دشمن با طراحی یک نقشه بزرگ و پیچیده و بکارگیری انواع نبردها درصدد نابودی نظام اسلامی است. میدان نبرد توسط رهبری بصورت هوشمندانه و با بصیرت و آگاهی کامل مورد رصد، تحلیل و بررسی قرار میگرد و در موقعیتهای مختلف این نبردها از طرف معظم له تبیین و راه های مقابله با آنها نیز تشریح می شود.

پازل جنگی

رهبر انقلاب نقشه نبرد را در برهه های مختلف زمانی با عناوین “جنگ فرهنگی”جنگ سیاسى”[۱]   “جنگ اقتصادی”[۲] “جنگ نرم”[۳] “جنگ نیابتی”[۴] معرفی کردند و ابعاد مختلف آن را نیز  تشریح کردند.

جنگهای پیچیده و بهم تنیده ای که هریک مکمل دیگری و برای تحقق اهداف دشمن برنامه ریزی شده است؛ جنگ روانی، استحاله فرهنگی و تغییر نوع سبک نگرش و زندگی در بین آحاد مردم و مسئولین، ایجاد نفوذ سیاسی در ارکان نظام و تغییر محاسبات و به راه انداختن جنگهای نیابتی و بهره برداری از ناامنی کشورهای منطقه و ایجاد “جنگ اطلاعاتی و امنیتی”[۵]با بسترهای گسترده جاسوسی در داخل، همه و همه از اهدافی است که دشمن در دست اقدام دارد.

 

 

استعمار فرانو(نوین)

نفوذ در ملّتها نقشه اصلی سلطه طلبان است، و زمانی پازل جنگی سلطه جویان کارساز خواهد بود که عوامل داخلی نقش‌های خود را به خوبی ایفا کنند،چهره‌‌‌‌‌‌‌های خودی که ناخواسته برای دشمن نقش ایفا می کنند و یا شخصیتهای پر نفوذ در سطوح اجتماعی سیاسی،اقتصادی و فرهنگی که توسط دشمن خریداری می شوندتا اهداف آنان را محقق سازند.

امروز که دوران استعمار فرانوین است باید ازتجربه‌های استعمار و نواستعماردرس بیاموزیم و بار دیگر برای مدتی طولانی، دشمن را بر سرنوشت خود مسلط نکنیم.[۶]

 

مقام معظم رهبری:

«ایادی خودشان را به کشورها بفرستند و با پول و تبلیغات و اغواگری های گوناگون و رنگین نشان دادن و موجه نشان دادن چهره ی مستکبران ظالم عالم، بخشی از ملتها را اغوا و تحریک کنند. البته این هم به جایی نخواهد رسید؛ چون چهره ی استعمار و استکبار زشت تر از این حرفهاست؛ نمی تواند ظلم و ستمگری و ددمنشىِ خود را پنهان کند. بیانات در دیدار مردم قم ۱۳۸۳/۱۰/۱۹»

 

تاکتیک و عملیتهای دشمن

کارسازی نبرد دشمن با اشاره به نقش مهم عوامل داخلی در جریان نفوذ، تاکتیک‌های«فرهنگی،سیاسی،اقتصادی» را در رأس امور خود تعقیب میکنند تا با ایجاد فرصتهای مناسب به هدف قائی خود برسند.

 

 1. ما نمی توانیم
     در اقداماتی پیچیده ، برخی عوامل درونی همنوا با برخی در خارج در عرصه اقتصادی شعار “ما نمی توانیم” را جلوه می هند و نمی گذارند که برای رفاه اقتصادی چرخ‌های صنعت به درستی بچرخد و با اشاعه تجملگرایی و اسراف، از ترویج و تبلیغ ” قناعت”[۷] و درست مصرف کردن دوری می نمایند و در مقابل هجوم گسترده تبلیغاتی و رسانه ای دشمن سکوت اختیار میکنند. همکاری های اقتصادی و واردات بی رویه کالاها از کشورهای به ظاهر دوست و  معتل نگاه داشتن اقتصاد داخلی؛ بسترهای اقتصادی و پتانسیل‌های درونی را ازبین می برد،تا  “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّی و با مدیریّت جهادی”[۸] در دل مردم و مسئولین رنگ ببازد.
 2. ازبین بردن وحدت و انسجام ملی
   * جریان دو قطبی سازی جامعه با هجمه های مختلف سیاسی و قومیتی با بهره گیری از توان رسانه‌ای برای ازبین بردن وحدت و انسجام ملی یکی دیگر از اهداف جریان نفوذ و همکاری عوامل داخلی و بیرونی است که نمونه های آن مرتباً در حال جریان می باشد.
 3.   حاکمیت دوگانه
  ایجاد حاکمیت دوگانه در رأس نظام توسط برخی چهره های مطرح پروژه دیگر جریان نفوذ می باشد که مکرراً در جریانات مختلف و بزنگاه هایی عملیاتی و توسط تریبونهای رسانه‌ای مورد بهره برداری قرار میگرد.
 4. ازبین بردن عزم ملی برای ایستادگی
  عوامل داخلی بهمراه برنامه‌ای دقیق با دوست  و بی خطر جلوه دادن دشمن، و بزک کردن آن درصدد تغییر نگرش مردم و مسئولین نسبت سلطه گری مستکبران هستند،و از تمامی ابزار موجود رسانه‌ای در تضعیف باورها و عقاید انقلابی اسلامی مردم بهره کافی را می برند تا عزم ملی برای ایستادگی در مقابل سلطه گران را از بین ببرند.
 5. تضعیف پایه های اقتدار نظام
  ایجاد توهم قدرت برتر نظامی دشمن و بی اثر جلوه دادن توان نظامی کشور و حمله و هجمه به نیروی قهری خودی، یکی دیگر از برنامه های در دست اقدام است که هدف “تضعیف پایه های اقتدار نظام” می باشدو  در فرصت‌های ایجاد شده مطرح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
 6. تضعیف ولایت و رهبری 

 * برنامه مدون  و طراحی دقیق  تضعیف ولایت و رهبری یکی از مولفه های جدّی دشمن می باشد که با هجمه های جریان نفوذی و رسانه‌ای قوی خارجی و داخلی با بهره گیری از توان سیاسی و تاثیر گذاری در جریانات انتخابات مجلس و خبرگان رهبری هدف قائی آنان در آینده می باشد که پروژه آن نیز در دست اقدام است.

 

پولتیک «سفسطه»

آنچه که امروز از شیوه عمل و اداره جامعه توسط بازوان اجرایی و رجل سیاسی احساس می شود شباهتی به سفسطه بازی و مغطله کاری است بطور مثال؛جریان نقد پذیری و فضای آزادی بیان دیدگاه ها و بستن دهان منتقدان، مهربان جلوه دادن و نرم و لطیف و خندان برخورد کردن در سیاستها و در مقابل پرخاشگری و فحاشی سیاسی. وعده‌های عالی و عمل‌های واهی. تخریب مکرر دولت قبل و عدم تحرک مناسب در پیش برد اهداف خود.استفاده از الفاظ تبیین شده از سوی رهبری در سخنان خود  و عدم اقدام شایسته. و ده‌ها مورد دیگر از این دست.

سیاست خارجه نولیبراستی

 بکارگیری سیاستهای (لبخند و دست) مکتب آموخته غربی، در سیاست بین الملل نیز، که نشان از تغییر موضع نظام در برابر مستکبرین می باشد، خارج از سیاست اسلامی و همسو با سیاستهای نولیبراستی غرب می باشد و این موضع قاعدتاً ثمره مثبتی در پیش‌برد اهداف نظام اسلامی ایران در جوامع بین الملل و معادلات جهانی نخواهد داشت.

 

«نفوذ» جدّی می شود! هشدار وصیانت قاطع رهبری از منافع ملی

مهم ترین رویداد تاریخی ایران بعد از انقلاب اسلامی مذاکرات هسته‌ای ایران با ابرقدرتهای جهان بود مذاکراتی که در ایستگاه‌های پایانی خود با هشدار های جدّی رهبری همراه بود،تا جایی که مکرراً ایشان در این مذاکرات خطوط قرمز نظام اسلامی را گوش زد می کردند و در نهایت فرجام این مذاکرات و در متن نهایی آن به گفته رهبر انقلاب؛ دشمنان با فرصت بوجود آمده، حرکتی مضرِّ در جهت منافع ملّی صورت دادند.

آنچه که مسلم است با همه تفاسیری که مقام معظم رهبری در خصوص مذاکره کنندگان ایرانی در مذاکرات هسته ای عنوان و حمایتهای لازم را انجام دادند، ” نفوذ” دشمن عملی شد! و  حتی با تاکیدات معظم‌له برای بررسی دقیق “برجام” در مجاری قانونی سدّ لازم در برابر «نفوذ» ایجاد نشد و درنهایت اقدام قاطعانه و “صیانت” از منافع ملی ازطرف رهبر انقلاب مقابل جریان “نفوذ” صورت گرفت.

 

در همین مذاکرات مربوط به مسائل انرژی هسته‌ای، هرجا فرصت پیدا کردند و میدان به آنها داده شد -که البتّه طرفهای ایرانی بحمدالله حواسشان جمع بود امّا یک جاهایی بالاخره آنها فرصتهایی پیدا کردند”یک نفوذی کردند، یک حرکت مضرِّ برای منافع ملّی انجام دادند“؛ آنچه ممنوع است این است. مذاکره‌ی با آمریکا ممنوع است به‌خاطر ضررهای بی‌شماری که دارد و منفعتی که اصلاً ندارد؛ این فرق میکند با مذاکره با فلان دولتی که نه چنین امکاناتی دارد، نه چنان انگیزه‌ای دارد؛ اینها با همدیگر متفاوت است، این را نمیفهمند.

بیانات در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خانواده‌های آنان۱۳۹۴/۰۷/۱۵

 

 

راهکارهای مقابله

در حالی که «نفوذ» هر روز جدّی تر و هجمه های دشمنان این مرز و بوم بر نظام اسلامی بیشتر می شود باید با تبعیت از رهبری برای مقابله با این جریان آگاهی های لازم را کسب کردتا در مقابل دشمنان قسم خورده، بتوان ایستادگی کرد.

زنده نگه داشتن آرمانهای انقلاب اسلامی،بصیرت افزایی و پیروی محض از ولایت فقیه، اتحاد و همدلی،و  تلاش مضاعف برای پیشرفت در عرصه های گوناگون،رصد حرکت دشمن و جریانات نفوذ و اقدام شایسته،خود سازی نفس و اعتقادات، مأیوس نشدن از وعده الهی و تحقّق آرمانهای الهی،ایجاد آرامش سیاسی و همدلی و همزبانی و هوشیاری مردم و مسئولین از خدعه های دشمنان راهکارهایی است که باید بطور جدی مورد توجه قرار بگیرد.

 

کمال مهر- محسن رضائی اصل کارشناس ادیان و فعال رسانه ای

 

انتهای پیام/

 


 

منابع:

[۱] .بیانات در دیدار جمعی از پرسنل نیروی هوایی ارتش۱۳۷۹/۱۱/۱۹

[۲] . بیانات‌ در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی۱۳۸۶/۰۱/۰۱

[۳] . بیانات در دیدار دانشجویان دانشگاه‌های استان یزد  ۱۳۸۶/۱۰/۱۳

[۴] .دیدار نوری‌المالکی نخست‌وزیر عراق با رهبر انقلاب  ۱۳۹۱/۰۶/۱۰

[۵] . بیانات در دیدار اعضاى ستاد کنگره‌ى بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان ۱۳۹۴/۰۲/۱۴
بیانات در خطبه‌های نمازجمعه ۱۳۷۷/۱۰/۱۸

[۶] . بیانات‌ در دیدار مردم قم‌‌‌ در سالروز قیام نوزده دی . ۱۳۸۴/۱۰/۱۹

[۷] . بیانات در دیدار زائرین و مجاورین حرم مطهر رضوی ۱۳۷۷/۰۱/۰۱

[۸] بیانات در حرم مطهر رضوی ۱۳۹۳/۰۱/۰۱

 

 

 

پاسخی بگذارید »

 • آخرین اخبار
 • هدیه خداوند به زوج آمریکایی در جشن شکر گزاری
  ویدئوی دیده‌نشده از سردار سلیمانی در جنگ با داعش
  ناهنجاری‌های اخلاقی برخی بازیگران، الگویی نامناسب برای جوانان
  شوک نامه سردار سلیمانی به رسانه‌های جهان+ تصاویر
  فتوشاپ تصویر استاد دانشگاه تهران با هدف تشنج در دانشگاه +عکس
  روایت بازیگر زنی که صدبار مورد آزار جنسی قرار گرفت
  عکس/ ماشین عروس متفاوت در تهران
  روایت دوجنسه‌ها از رابطه شیطانی مرگبار +عکس
  عکس/ رژه زنان ارتش لبنان
  قیمت جدید انواع نان اعلام شد +جدول
  صدور حکم اعدام برای اداره کننده مرکز فحشا/ رویه واحدی در برخورد با قلیان سراها وجود ندارد
  مواظب دکمه قرمز همسرتان باشید
  مجرم اصلی چاق کننده انسان شناسایی شد
  این بیماری در زنان متفاوت تر از مردان است
  ازدواج
  روش های ساده روزانه که ازدواجتان را محکم‌تر از همیشه می‌کند
  بازیگر و خواننده معروف در سن ۶۷سالگی از دنیا رفت +عکس
  تصاویری از حضور سردار سلیمانی در چند سال گذشته در نبرد با داعش
  کفشی که برای جاسوسی مناسب است! + تصاویر
  بیش از ۵۰۰ کیلو کاهش وزن جوان ۲۰ ساله عرب +فیلم
  خطر جدی که داعش در صورت قدرت‌گیری برای ایران داشت + تصاویر و فیلم
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net