اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print

فعالیت 400 آموزشگاه مهارتی خصوصی در البرز

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز گفت: ۹۰درصد متقاضیان حضور در آموزش های مهارتی، جوانان فارغ التحصیل دانشگاه‌ها هستند.

به گزارش کمال مهر ،بهزاد غفاری، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز سیاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را توسعه مراکز آموزشی خصوصی عنوان کرد و گفت: هم اکنون ۴۰۰ آموزشگاه خصوصی فنی و حرفه ای در استان فعال است و نظارت های ویژه بر عملکرد و برنامه های این آموزشگاه ها  اعمال می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز افزود: برگزاری دوره های آموزشی در خوشه های خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی به آموزشگاه های خصوصی محول شده است.

غفاری گفت: کار آموزانی که در مراکز ثابت و  آزاد  آموزش های مهارتی را فرا می گیرند ، پس از برگزاری آزمون های کتبی و عملی موفق به اخذ مدارک معتبر و بین‌المللی خواهند شد.

او  افزود: برای رفع چالش بیکاری جوانان فارغ التحصیل دانشگاه ها ، در پی آن هستیم با انعقاد تفاهمنامه هایی با مراکز آموزش عالی، برگزاری دوره های آموزش فنی و حرفه ای به خصوص آموزش رشته های پیشرفته های تک و همچنین دوره های کسب و کار  کار آفرینی  حین تحصیل دانشجویان را در دستور کار قرار دهیم.

غفاری گفت: در شرایطی با مشکل حاد بیکاری انبوه فارغ التحصیلان دانشگاهها مواجه هستیم که بخش صنعت و تولید بعضا با کمبود نیروهای ماهر و متخصص در رشته های مختلف فنی و حرفه ای مواجه هستند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز افزود: هم اکنون ۴۱ مرکز آموزش مهارتی جوار  کارگاهی و بین کارگاهی در سطح استان فعال است.

غفاری ارتقای مهارت کارگران حوزه های مختلف را از اهداف مهم راه اندازی کارگاه های آموزش مهارتی جوار کارگاهی عنوان کرد و گفت: طی ۶ ماه گذشته در مجموع یک هزار و ۲۸۴ نفر از آموزش های جوارکارگاهی در استان بهره مند شده اند.

انتهای پیام/خ

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x