دست‌کم ۱۶ هزار شغل توسط اوقاف البرز ایجاد شده است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز با اشاره به اینکه ۱۶۰۰۰ رقبه در البرز داریم و اگر در هر رقبه ۱ نفر شاغل باشد، حداقل شانزده هزار اشتغال زایی صورت گرفته است،گفت: اگرچه برخی رقبه‌ها برای ۲۰ نفر هم شغل ایجاد کرده است.

به گزارش کمال مهر ، حجت الاسلام علی دشتکی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز همزمان با دهه وقف در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به اینکه اجتماعی سازی وقف در راستای گام دوم انقلاب در اولویت قرار گرفته است، گفت: همچنین در نظر داریم تا امور مربوطه مردمی تر دنبال شود.

این مقام مسؤول با بیان اینکه سپردن مدیریت وقف و مراکز دینی به مردم در یک سال گذشته، مهم ترین اولویت اوقاف البرز بوده است، اظهار کرد: یکی از مصادیق آن سپردن موقوفات به مردم برای اداره آن خواهد بود.

وی اظهار کرد: اگر چه اصل نظارت بر موقوفات حاکمیتی است اما بخش اجرایی آن بر عهده مردم گذاشته شده است و به عنوان امین در ماده ۵ قانون اوقاف واگذاری‌ها را انجام می دهیم و در گام اول ۱۰۰ امین پیش بینی شد.

حجت الاسلام دشتکی تصریح کرد: در حال حاضر در راستای انجام امور اجرایی موقوفات ۷۰ نفر مشغول به کار شده‌اند، در نتیجه باید نگاه به موقوفه متمایز از گذشته باشد. متاسفانه تا کنون نتوانسته ایم وقف را برای درامد عمومی، ارتقا اشتغال، تولید و اقتصاد مقاومتی ترویج دهیم.

وی با اشاره به اینکه وقف با محوریت مالکیت عمومی و منفعت الی الابد است، یادآور شد: وقف یک امتیاز اجتماعی بوده و یکی از محوری‌ترین امور اجتماعی برای ارتقا درامد عمومی و در نتیجه رفاه مردم خواهد بود.

حجت السلام دشتکی با اشاره به اینکه ۱۶۰۰۰ رقبه در البرز داریم و اگر در هر رقبه ۱ نفر شاغل باشد، حداقل شانزده هزار اشتغال زایی صورت گرفته است، افزود: اگرچه برخی رقبه‌ها برای ۲۰ نفر هم شغل ایجاد کرده است.

وی گفت: یک رقبه شرکت دانش بنیان در البرز ۴۰۰ نفر را مشغول به کار کرده است، وقف ملکیت حقوق عامه و تقویت رفاه عمومی را به دنبال دارد و درحال حاضر دارایی موقوفات در استان بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان در البرز است.

مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان البرز اضافه کرد: در راستای بازگشت زندانیان به آغوش خانواده همزمان با هفته وقف ۱۲ زندانی معسر با همکاری اداره امور زندان های استان البرز آزاد می شوند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x