اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print

نرخ بیکاری در البرز تک رقمی شد

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان البرز خبر داد که نرخ بیکاری استان البرز در تابستان ۱۴۰۰ برای نخستین بار تک رقمی شد.

به گزارش کمال مهر ،حسین فلاح نژاد، مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز، امروز در جمع اصحاب رسانه، در خصوص آمار بیکاری استان، گفت: با اعلام مرکز ملی آمار ایران و بر اساس چکیده نتایج طرح آمارگیری نیروی کار تابستان ۱۴۰۰؛ نرخ بیکاری استان البرز با میزان ۹.۱ درصد برای نخستین بار تک رقمی شد.

وی اظهار کرد: نرخ بیکاری استان البرز در مقایسه با مدت مشابه در سال ۱۳۹۹؛ به میزان  ۳.۳ درصد کاهش داشته است و در تابستان سالجاری به ۹.۱ درصد یعنی کمتر از متوسط کشوری و به زیر ۱۰ درصد رسیده است.

این مقام مسؤول افزود: اشتغال و بیکاری از جمله موضوعات اساسی اقتصاد هر کشوری است به گونه‌ای که  افزایش اشتغال و کاهش بیکاری به عنوان یک از شاخص‌های توسعه یافتگی جوامع تلقی می‌شود.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به میزان مشارکت اقتصادی استان بر اساس آمار اعلام شده ادامه داد : نرخ مشارکت اقتصادی استان البرز در همین مدت ۳۹.۷ بوده است در حالیکه بر اساس آمار اعلام شده توسط مرکز آمار ایران؛ نرخ بیکاری و مشارکت کل کشور در تابستان ۱۴۰۰ به ترتیب به میزان  ۹.۶ و ۴۱.۱ درصد بوده است.

وی بیان کرد: به رغم آنکه شیوع کرونا به حوزه‌های مختلف در استان آسیب زیادی زده است اما نرخ بیکاری در استان با همراهی بخش‌های مختلف و تلاش‌های صورت گرفته کاهش یافته است و کمتر از میانگین کشوری شده است وامیدواریم با برنامه‌ها وسیاست گذاری‌های جدید در اشتغال کشور و استان و استفاده از ظرفیت‌های بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی البرز این روند کاهشی را همچنان شاهد باشیم.

انتهای پیام/ج

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x