ویژه برنامه اربعین حسینی در بقاع متبرکه البرز برگزار می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه البرز گفت: ویژه برنامه اربعین حسینی در ۴۵ بقعه متبرکه البرز برگزار می شود.

به گزارش کمال مهر ، حجت الاسلام و المسلمین علی دشتکی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه البرز گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مبنی بر اجرای برنامه های اثرگذار در اربعین حسینی پیرو دستورالعمل وزارت کشور ضمن رعایت شیوه نامه های اعلام شده، اجرای طرح سوگواره اربعین حسینی را با شعار حسین سفینه النجاة برگزار می کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه البرز افزود: به همین منظور و در به منظور تعظیم شعائر حسینی و ترویج فرهنگ وقف و اجرای نیات واقفین خیراندیش و ترویج روحیه مواسات و همدلی، رزمایش کمک مومنانه را برای اقشار محروم و کم برخوردار برگزار می کند.

او گفت: در همین راستا ۳۰۰ بسته معیشتی به مناسبت هفته دفاع مقدس درآستان مقدس امامزاده حسن (ع) کرج توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز به آماده سازی صحن ها و فضاسازی در بقاع متبرکه و دعوت از هیئات مذهبی برای اجرای برنامه در شب و روز اربعین اشاره کرد و افزود: تاکنون بیش از ۳۰ هیات مذهبی برای اجرای مراسم در این دو روز اعلام آمادگی کرده اند که به نوبت و طبق برنامه در بقاع حضور می یابند.

حجت الاسلام و المسلمین علی دشتکی گفت: یکی دیگر از برنامه های اربعین حسینی در تمام بقاع متبرکه استان، قرائت زیارت اباعبدالله الحسین در شب اربعین به طور هماهنگ با اماکن مقدس سراسر کشور با عنوان «به تو از دو سلام» و پخش از شبکه استانی می باشد.

دشتکی به راه اندازیدسته های عزاداری و راهپیمایی جاماندگان اربعین اشاره کرد و افزود: این راهپیمایی ها از مبداهای مختلف به سمت بقاع متبرکه انجام می شود.

او گفت: بزرگترین اجتماع جاماندگان اربعین حسینی برای هفتمین سال متوالی در آستان مقدس امامزاده محمد (ع) حصارک انجام خواهد شد به طوریکه هر ساله بیش از ۲۰ هزار نفر در این بقعه متبرکه حضور می یابند.

حجت الاسلام و المسلمین علی دشتکی افزود: مراسم عزاداری و پیاده روی از ساعت هشت صبح روز اربعین حسینی از دو مبدا جدا به سمت آستان مقدس امامزاده محمد (ع) آغاز می شود که یکی از میدان سپاه به سمت خیابان شهید بهشتی و سپس خیابان انقلاب بوده و دیگری از میدان حصارک آغاز و به سمت خیابان انقلاب حصارک حرکت می کنند که هر دو گروه به هم پیوسته و به سمت آستان مقدس امامزاده محمد (ع) عزاداری می کنند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز گفت: یکی دیگر از برنامه های امسال فراخوان به هیئات مذهبی دارای موکب بوده که نتوانسته اند در کشور عراق موکب برپا کنند تا موکب های نمادین خود را در قالب ایستگاه های صلواتی در بقاع متبرکه راه اندازی کنند.

او افزود: در همین راستا در بقعه متبرکه امامزاده محمد (ع) حدود ۴۰ ایستگاه صلواتی شامل خدمات آرایشگاه، خیاطی، کفشدوزی و کفاشی، مشاوره، خدمات پزشکی و پذیرایی ایجاد شده است.

حجت الاسلام و المسلمین علی دشتکی با بیان این که در روز اربعین حسینی بیش از ۱۲ هزار پرس غذای گرم بین عزاداران توزیع خواهد شد، گفت: مراسم عزاداری در بقاع متبرکه شاخص از ساعت ۱۰ صبح با قرائت زیارت اربعین و چهارپایه خوانی و دمام زنی آغاز شده که تا نماز ظهر و عصر ادامه دارد.

انتهای پیام/خ

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

کووپارس بهتر است یا سینوفارم؟

کووپارس بهتر است یا سینوفارم؟

سخنگوی پروژه واکسن رازی، گفت: با توجه به تعداد افرادی که واکسن کووپارس رازی دریافت کرده اند به زودی میزان اثربخشی واکسن رازی در مقایسه با واکسن سینوفارم مشخص و...

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x