جاده کرج-چالوس، مرگ در سایه خاموشی و پیچ‌های پرخطر

روشنایی کم و آسفالت تخریب شده جاده کرج-چالوس چند وقتی است که برای مسافران این جاده به موضوعی خطر آفرین تبدیل شده است.

به گزارش کمال مهر ، براساس گزارش شهروند خبرنگاران مان از ناکافی بودن روشنایی جاده کرج-چالوس در نقاط حسنکدر، بعد از نسا، بین آسارا و پل خواب و… مطلع شدیم.

یکی از این شهروند خبرنگاران می گوید: کمبود روشنایی در برخی نقاط جاده کرج-چالوس برای من و امثال من که هر روز از آسارا تا کرج می آییم و برمی گردیم می تواند خطرات جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

همچنین برخی گزارش ها نیز حاکی از نگرانی مسافران از وجود شیارهایی در آسفالت محور یادشده است که به ظن شهروندان می تواند عامل موثری در وقوع تصادفات باشد.

زندی فر، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز گفت: بخش هایی از جاده کرج-چالوس روشنایی دارد و روشنایی تونل ها دائما مورد بازدید قرار می گیرد.

او با بیان اینکه یکی اصلی ترین معضلات روشنایی محورها، سرقت تجهیزات برق است، گفت:  اکیپ بازرسی ما کاملا به روز است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز گفت: چون شرایط آسفالت ریزی در جاده کرج-چالوس سخت است و ترافیک اجازه تعویض سریع آسفالت را به ما نمی دهد، هفت سال پیش نوعی آسفالت مقاوم در این محور استفاده شده که زیر لاستیک خودروها، خراب نشود.

او افزود: عمر این آسفالت تمام شده است و باعث لغزندگی می شود بنابراین ما شیارهایی روی آسفالت ایجاد کرده ایم که خطر سر خوردن خودروها کم شود.

زندی فر گفت: براساس گزارش پلیس راه بعد از این اقدام، تصادفات در پیچ های جاده کرج-چالوس نود درصد کاهش پیدا کرده است.

او افزود: مناقصه آسفالت ریزی جاده کرج-چالوس برگزار می شود و طرح آسفالت ریزی در این محور به زودی آغاز خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز گفت: نقاط پرخطر جاده کرج-چالوس شناسایی شده است و اقداماتی برای مقابله با خطرات احتمالی در حال انجام است.

انتهای پیام/د.خ

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x