اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print

گره مسکن ملی فردیس گشوده می‌شود

اداره کل راه و شهرسازی البرز به خبر توقف طرح مسکن ملی ۴۰۰ واحدی فردیس واکنش نشان داد.

به گزارش کمال مهر ، براساس گزارش شهروند خبرنگارمان از توقف طرح مسکن ملی ۴۰۰ واحدی فردیس مطلع شدیم؛ این گزارش را منتشر کردیم و ماجرا را به اطلاع دادستان شهرستان فردیس نیز رساندیم.

برای احداث خانه های چهارصد واحدی مسکن ملی در فردیس، سال ۹۹ هر خانواده چهل میلیون تومان واریز کرده(جمعا شانزده میلیارد تومان) که در حساب یکی از بانک ها قرار دارد اما اکنون طرح از سوی پیمانکار رها شده شده است.

بعد از انتشار خبر فوق، اداره کل راه و شهرسازی البرز جوابیه ای برای ما ارسال کرد که عینا درج می شود:

“پس از ابلاغ دستورالعمل اجرایی وزارت راه و شهرسازی در راستای تامین زمین مناسب و یا تغییر کاربری اراضی جهت حمایت از بخش خصوصی و اقشار جامعه هدف برای ساخت و ساز واحد‌های مسکونی در قالب طرح اقدام ملی، اداره کل راه و شهرسازی استان در این خصوص در شهرستان‌های استان البرز اقدامات لازم را برنامه ریزی و اجرایی نمود.

در پروژه اقدام ملی مسکن فردیس، زمین پروژه متعلق به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بوده و سازنده پروژه، شرکت توسعه گران عمران ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است و اداره کل راه و شهرسازی در این پروژه به عنوان تسهیلگر ایفای نقش می‏کند.

اداره کل راه و شهرسازی استان البرز در راستای نقش تسهیلگری در پروژه فوق و بر اساس دستورالعمل ‏های وزارت راه و شهرسازی در طرح اقدام ملی مسکن، اقدامات ذیل را انجام داده است، و پیگیری‌های خود را تا رفع کلیه موانع و تکمیل و تحویل واحد‌ها به متقاضیان واجد شرایط ادامه خواهد داد و متقاضیان با اطمینان خاطر منتظر شروع عملیات اجرایی باشند.

۱- بررسی امکان تغیییر کاربری زمین متعلق به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بنا به درخواست آن ستاد و شرکت توسعه گران ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره).
۲- تغییر کاربری زمین فوق از طریق طرح موضوع در جلسات کمیسیون ماده ۵ استان و اخذ مصوبات راهگشا با حمایت استانداری البرز و اعضای کمیسیون ماده ۵،
۳- ثبت نام، دریافت وجه اولیه و تخصیص متقاضیان به پروژه فوق با توجه به درخواست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و شرکت توسعه گران عمران ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)
۴- پیگیری شروع عملیات ساختمانی و اخذ پروانه ساختمانی پروژه با برگزاری بیش از ۱۰ جلسه کارشناسی و مدیریتی در شهرداری فردیس، ۴ جلسه مدیریتی در اداره کل راه و شهرسازی و ۲ جلسه مدیریتی در استانداری البرز
۵- در مواردی که نیاز به تصمیم گیری‌هایی فراتر از وظایف و اختیارات اداره کل راه و شهرسازی البرز بوده است، موضوع به استانداری البرز و وزارت راه و شهرسازی منعکس شده و پیگیری می ‏شود.”

انتهای پیام/د.خ

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x