قرارهای بازداشت موقت در استان البرز محدود می‌شود

رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه البرز جزو سه استان محروم در کادر قضایی و کارکنان است، گفت:قرارهای بازداشت موقت در البرز محدود می‌شود.

به گزارش کمال مهر ،  حسین فاضلی هریکندی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به دستور رئیس قوه قضاییه برای تکریم مراجعان به دادگستری و مراجع قضایی اظهار داشت: دادگستری کل استان جزو سه استان آخر کشور از حیث منابع انسانی است.

وی افزود: کمبود کادر قضایی و اداری یکی از چالش‌های دادگستری استان البرز است و علیرغم اینکه در سال گذشته جذب قابل توجه قضات در استان داشتیم ولی همچنان از نظر شاخص تناسب قاضی و کارمند از میانگین کشوری پایین تر هستیم.

رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه  یکی از محورهای مورد تایید رئیس قوه قضائیه تسریع در رسیدگی به پرونده هایی است که مخل امنیت و آسایش مردم است، بیان کرد:  قضات باید در رسیدگی به این نوع پرونده‌ها، از حداکثر ظرفیت های قانونی استفاده کنند.

فاضلی تاکید بر لزوم پیگیری پرونده‌های مهم از سوی معاونت پیگیری پرونده‌های خاص دادگستری کل استان و دبیرخانه قرارگاه پیشگیری و مقابله با جرایم خاص استان، به لزوم نظارت بر قرارهای منتهی به بازداشت اشاره کرد و گفت: باید از صدور قرارهای بازداشت در مواردی که ضرورتی ندارد اجتناب شود.

وی ادامه داد: با توجه به تاکید رئیس قوه قضائیه در مواردی که متهم در اختیار ضابطان دادگستری است باید این مدت بیش از حد نیاز نباشد و ضمن رعایت حقوق متهم، اختیارات در حد ضرورت و جهت انجام تحقیقات به ضابط دادگستری داده شود.

وی تکریم ارباب رجوع را یکی از محورهای مورد پیگیری در دستگاه قضایی استان دانست و متذکر شد: با توجه به کمبود منابع انسانی فشار زیاد کاری بر روی همکاران وجود دارد ولی این فشار نباید مانعی در تکریم مراجعان شود.

انتهای پیام/

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

کووپارس بهتر است یا سینوفارم؟

کووپارس بهتر است یا سینوفارم؟

سخنگوی پروژه واکسن رازی، گفت: با توجه به تعداد افرادی که واکسن کووپارس رازی دریافت کرده اند به زودی میزان اثربخشی واکسن رازی در مقایسه با واکسن سینوفارم مشخص و...

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x