رویداد فرهنگی «جمعه بازار هنری» در البرز برگزار می‌شود

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز از بر‌گزار‌ی نمایشگاه هفتگی صنایع‌دستی با عنو‌ان جمعه بازار هنر‌ی خبر داد و گفت: فعالیت این نمایشگاه بر نمایش و فروش آثار هنر‌مند‌ان متمرکز است.

به گزارش کمال مهر ،فریدون محمد‌ی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز، از بر‌گزار‌ی نمایشگاه هفتگی صنایع‌دستی با عنو‌ان جمعه بازار هنر‌ی خبر داد و گفت: بر این اساس رویداد فرهنگی جمعه‌ بازار هنری که بر نمایش و فروش آثار هنر‌مند‌ان متمرکز بوده با رعایت پروتکل‌ها‌ی بهداشتی و در فضا‌ی باز هر هفته به صورت نمایشگاهی بر‌گزار خواهد شد.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز بیان کرد: به همت جمعی از هنرمندان و فعالان حوزه صنایع‌دستی و هنر‌ها‌ی سنتی و با هدف فروش و بازار‌یابی محصولا‌ت تولید‌ی، رویداد فرهنگی جمعه بازار هنری در ورود‌ی اداره‌کل بر پا شد.

وی افزود: با توجه به استقبال قابل توجه تولید‌کنند‌گان و علاقمند‌ان تدابیر لازم برا‌ی توسعه فضا‌ی نمایشگاهی و تعدد بر‌پایی رویداد‌هایی از این قبیل در سایر شهرستان‌‌ها‌ی هفت‌گانه البرز در نظر گرفته شده که روند بر‌گزار‌ی آن در دست اقدام قرار گرفته است.

محمد‌ی با اشاره به فعالیت بیش از ۵ هزار هنرمند در ۷۲ رشته صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی در استان تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا و آسیب‌های وارده در تمامی حوزه‌‌ها مقوله بازار‌یابی و فروش محصولات تولید‌ی از جمله دغدغه‌ها‌ی اصلی شاغلین در این عرصه محسوب شده و برنامه‌ریزی برا‌ی عبور از بحران به وجود آمده و شکوفایی اقتصاد‌ی از جمله برنامه‌ها‌ی پیش‌رو خواهد بود.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز بیان کرد: طی رایزنی‌ها‌ی انجام شده و در راستا‌ی حمایت از تولیدا‌ت انفراد‌ی و کارگاهی هنر‌مند‌ان رشته‌های مختلف صنایع‌دستی مقرر شد از این پس نمایشگاه هفتگی جمعه بازار هنری به طور مداوم در محل تعیین شده برگزار شود.

انتهای پیام/ج

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x