مشکلات برق و آب البرز به گوش وزیر نیرو رسید

مشکلات برق و آب البرز به گوش وزیر نیرو رسید

به گزارش کمال مهر ، مطالبات و نیاز‌های مردم البرز در دیدار استاندار البرز با وزیر نیرو تشریح شد.

شهبازی امروز با حضور در وزارت نیرو و در حاشیه دیدار با محرابیان وزیر نیرو، گفت: دو سد بزرگ طالقان و امیرکبیر که بخش بزرگی از آب شرب پایتخت را تامین می‌کند در البرز مستقر است، ولی سهم مردم این استان از این منابع بزرگ بسیار ناچیز است.

او افزود: بر این اساس با پیگیری‌های مجدانه در خصوص دو برابر شدن سهم حق آبه البرز از محل سد‌ها توفیق یافتیم، ولی زیر ساخت لازم برای بهره‌برداری از این امکان مهیا نبود.

شهبازی گفت: طی پیگیری‌های مجدد برای ایجاد تصفیه خانه اقدام شد و این طرح روند خوبی را طی می‌کند، ولی همچنان نیازمند توجه وزارت نیرو برای سرعت بخشیدن به این امر هستیم.

او افزود: با توجه به نیاز استان، موافقت وزارت نیرو را برای ایجاد اولین پست برق ۴۰۰ کیلوولت جلب کردیم و این طرح نیز پیشرفت بالایی داشته از این رو درصدد آغاز عملیات اجرایی دومین پست برق ۴۰۰ کیلوولت استان در زکی آباد هستیم که مستلزم همراهی وزارت نیرو است.

استاندار البرز گفت: بسیاری از واحد‌های تولیدی و صنعتی استان می‌توانند از پساب برای تامین آب مورد نیاز خود بهره برداری کنند از این رو تقاضای افزایش سهم استان از محل پساب را نیز داریم.

او افزود: زیرساخت‌های تامین آب و برق و ساماندهی فاضلاب استان البرز با توجه به تراکم جمعیت و وسعت، نیازمند ارتقای کیفیت و یا نوسازی است که تحقق این مهم نیز توجه ویژه وزارت نیرو را می‌طلبد.

شهبازی گفت: همچنین در این دیدار از وزیر نیرو دعوت به عمل آمد تا برای بررسی میدانی وضعیت استان در حوزه نیرو در البرز حضور پیدا کند.

محرابیان، وزیر نیرو نیز با اشراف به مسائل استان آمادگی خود را برای همراهی به منظور تحول در زیرساخت‌های نیرو در البرز اعلام کرد.

انتهای پیام/د.خ

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x