بازدید دادستان تهران از زندان رجایی شهر/ پرونده 85 متهم به صلح و سازش منجر شد

دادستان تهران به همراه 103 نفر از قضات و پرسنل دادسراهای استان تهران از زندان رجایی شهر کرج بازدید کرد و درخواست های زندان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش کمال مهر ، به نقل از روابط عمومی زندان رجایی شهر، علی القاصی‌ مهر دادستان تهران  در جریان سلسله بازدیدهای خود از زندان‌های این استان ظهر امروز برای بررسی میدانی وضعیت زندانیان از زندان رجایی شهر کرج بازدید کرد.

در این بازدیدکه 103 نفر از مسؤولان دادسراها و دادستان‌های مناطق مختلف استان تهران و قضات مرتبط دادستان تهران را همراهی می‌کردند بند‌های مختلف این ندامتگاه مورد بازدید قرار گرفت و زندانیان به صورت چهره به چهره با قضات دیدار کردند و درخواست‌های آنان مورد بررسی قرار گرفت.

دادستان تهران در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: از همکارانخواسته شده جهت تعیین تکلیف وضعیت زندانیان رجایی شهر پاسخ استعلامات در موعد مقرر ارسال شود و در پرونده‌های زندانیان مرتبط با رد مال افراد، پرونده را از اجرای احکام بگیرند و مطالعه کنند.

وی افزود: باید وقت کافی برای شنیدن صحبت های زندانیان گذاشته شود و با صبر و حوصله درخواست های زندانیان شنیده و در نهایت تصمیمات کاربردی گرفته شود. وضعیت این ندامتگاه نسبت به دیگر ندامتگاه‌ها کاملا متفاوت است و مرتکبین جرائم خشن و مهم در این مجموعه هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که بازدید از ندامتگاه ها مقطعی نیست گفت: حضور ما باید موثر باشد و تاکید دارم که برنامه بازدید از زندان ها را به صورت هفتگی یا هر دو هفته یکبار چه فردی و چه جمعی در دستور کار خود داشته باشید و برنامه بازدید را از امروز تا پایان سال تدوین کنید تا یک نظارت مستمر و در عین حال موثر از مجموعه زندان ها داشته باشید.

دادستان تهران خواستار تعیین تکلیف متهمانی شد که بازداشت‌شان طولانی شده و گفت: باید وضعیت این افراد به صورت ویژه بررسی شود البته لیست متهمانی که قرارشان طولانی شده از زندان گرفته شده تا وضعیت این افراد نیز مشخص و پرونده آن‌ها تعیین تکلیف شود.

القاصی‌مهر به تعیین تکلیف قرارهای تامین محکومان نیز اشاره کرد و گفت: وضعیت قرارهای این افراد نیز باید مشخص شود تا اگر مشمول عفو یا آزادی مشروط قرار گرفتند یا زمینه نهادهای ارفاقی در مورد محکومیت آنها ایجاد شد بتوان از این نهادهای ارفاقی استفاده کرد.

در دیدار با زندانیان درخواست های آن‌ها اخذ و پیرامون برخی تصمیم گیری و با تمدید یا اعطای مرخصی ٥٣ نفر موافقت شد.

همچنین مقرر شد درخواست های ٨٥ نفر در فرایند صلح و سازش شورای حل اختلاف قرار بگیرد. ١٢ مورد درخواست پابند الکترونیک داشتند که بنا شد در شورای طبقه بندی مطرح شود. علاوه بر این مقرر شد ١٢٥ مورد ازدرخواست ها در کمیته دادستانی بررسی و تصمیم گیری شود.

یکی دیگر از دستاوردهای بازدید دادستان تهران از زندان رجایی شهر آزادی ٩ نفر از محکومانی بود که به دلیل عجز از رد مال به مبلغ ١٨٩ میلیون تومان در زندان بودند که با تامین میزان مبلغ بدهی از محل اعتبارات خیرین همین امروز از زندان آزاد می شوند.

ندامتگاه رجایی شهر از ندامتگاه های اصلی کشور است و علی‌رغم حضور در محدوده جفرافیایی استان البرز، تحت مدیریت استان تهران به فعالیت می‌پردازد.

انتهای پیام/ب

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x