۷۰ درصد داروی کشور در البرز تولید می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: بخش اعظمی از دارو‌های مورد نیاز کشور در البرز تامین می‌شود.

به گزارش کمال مهر، جهانگیر شاهمرادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در جلسه کارشناسی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی البرز که در سالن شهدای دولت استانداری البرز و با محوریت تامین زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی دارویی در ساوجبلاغ برگزار شد، گفت: تامین دقیق محدوده این منطقه دارویی و فراهم ساختن امکانات زیرساختی و زیربنایی در آن به عنوان یک ویژگی اصلی مناطق ویژه اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با تاکید بر این که تامین امکانات فیزیکی زیرساختی و استراتژیک برای این منطقه باید مشخص شود، افزود: دستگاه‌های مختلف اجرایی مسئول در فراهم سازی این زیرساخت‌ها باید توضیح دهند که چه اقداماتی را پیش می‌برند.

شاهمرادی گفت: در استان البرز  با توجه به تمرکز جمعیتی و از طرفی فعالیت‌های صنعتی و شاهراه مواصلاتی بودن این استان باید تعریف درستی از نظر راه‌های دسترسی به این منطقه ویژه اقتصادی در ساوجبلاغ تعریف شود.

اوبا تاکید بر این که انجام کار کارشناسانه و بررسی‌های زیست محیطی در مورد سطح عرصه این منطقه ویژه اقتصادی دارویی حائز اهمیت است، افزود: در کوتاه مدت به عنوان فاز نخست بهره مندی خوبی از امتیازات این منطقه دارویی ۲۱۵ هکتاری استان خواهیم داشت، اما در درازمدت نیاز است که وسعت و محدوده آن توسعه یابد؛ چراکه بخشی باید به فصلی سبز، محیط اداری، خدماتی و بابری اختصاص یابد.

شاهمرادی با این توضیح که ۷۰ درصد داروی کشور در البرز تولید می‌شود، گفت: برخی از دارو‌های تولیدی در البرز دارای تکنولوژی است که امروز در کل دنیا به تولید می‌رسد.

او با اشاره به عوامل تاثیرگذار بر راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی دارویی در شهرستان ساوجبلاغ افزود: تولید چند دارو در البرز از نقطه صفر است، به نحوی که مواد اولیه مایحتاج آن دارو هم در استان تولید می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی البرز گفت: بر اساس تصمیمات مطرح شده مطالعات استعدادیابی و توسعه‌ای منطقه ویژه اقتصادی ساوجبلاغ توسط مجموعه شهرک دارویی برکت پیش برده می‌شود و در کنار آن سایر دستگاه‌های اجرایی مکلف خواهند بود که در تکمیل این منطقه ویژه اقتصادی همکاری کنند.

او در ادامه به این نکته اشاره کرد که باید ارتباط میان دو منطقه ویژه اقتصادی پیام و دارویی ساوجبلاغ از طریق یک مسیر جاده‌ای مناسب برقرار شود و این مسئله به ویژه برای انتقال دارو‌هایی که نیاز به تسریع در حمل و نقل دارند، بسیار موثر است.

انتهای پیام /ر. ن

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x