کووپارس می‌تواند به کنترل بیماری کمک کند/حمایت قاطع از تولید واکسن رازی

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، گفت: حمایت‌های لازم برای اجرایی شدن تعهد موسسه رازی مبنی بر تامین واکسن کووپارس مورد نیاز انجام خواهد شد.

به گزارش کمال مهر ، امید حاجتی، مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها، پیش از ظهر امروز در جلسه مشترک با هیأت رئیسه موسسه رازی که با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، کرونا را مهمترین موضوع کشور عنوان کرد و گفت: پاندمی کرونا در حال حاضر تمامی فعالیت‌های اقتصادی اجتماعی و فرهنگی و… را در دنیا و در کشور تحت تاثیر قرار داده و گریبانگیر همه مملکت است.

وی با اشاره به اینکه مرگ یک نفر می‌تواند کل خانواده را تحت تاثیر قرار دهد، افزود: این امر نشان از اهمیت بحث واکسیناسیون دارد و باید حمایتی همه جانبه و درست در این حوزه داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، رازی را یک برند جهانی عنوان کرد و گفت: این مجموعه افتخار کشور است چراکه همه مردم کشور نمونه ای از واکسن‌های رازی را بدن خود دارند و ایمنی‌های ما در مقابل بسیاری از بیماری ها به واسطه زحمات پیشکسوتان این مجموعه است.

وی ادامه داد: اینکه کشورهای همسایه در جلسات رسمی اعلام می‌کنند سرم درمانی مارگزیدگی موسسه رازی را به نمونه‌های مشابه خارجی و آمریکایی ترجیح می‌دهند مایه مباهات و افتخار است.

حاجتی با تاکید بر اینکه با نگاه تخصصی جای ساخت واکسن اینجاست، بیان کرد: به عنوان فردی که موافق و مدافع خصوصی سازی هستم و معتقدم فضای رقابتی بهترین فضا برای رشد و توسعه است، در این موضوع نباید ریسک کنیم و موجب شود تا داشته‌ها و ظرفیت های بزرگ و غنی کشور را از بین ببریم.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از تمامی ظرفیت های موجود برای رشد و توسعه موسسه رازی و به دنبال آن تولید واکسن کووید۱۹، خاطرنشان کرد: لازم است ضمن توجه به بازار های هدف جهانی با حمایت از چنین مجموعه هایی در کنار نیاز امروز که کنترل شرایط کنونی است به فکر آینده نیز باشیم.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها تصریح کرد: مجموعه‌ای مثل رازی نیاز مملکت است و اطمینان داریم اگر هزینه‌ای صرف آن می‌شود، در نهایت به پژوهش و اجرا می‌رسد و آثار آن در رفاه خانواده‌های کشور مشهود است.

وی با بیان اینکه باید اولویت ها درست شناسایی و برنامه ریزی شود، افزود: حمایت‌های لازم برای اجرایی شدن تعهد موسسه رازی مبنی بر تامین واکسن کووپارس مورد نیاز انجام خواهد شد. همچنین  برنامه ریزی برای ورود به بازارهای جهانی و افزایش ظرفیت های مجموعه باید در دستور کار قرار گیرد.

حاجتی ابراز امیدواری کرد که با بهره‌گیری از ظرفیت‌های ۱۰۰ ساله موسسه رازی و تولید واکسن رازی کووپارس بتوانیم بیماری کرونا را در کشور مدیریت و کنترل کنیم.

انتهای پیام/ج

منبع فارس

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x