بازگشت دلار به ایستگاه ۹ هزار تومانی/ هیچ صرافی دلالان را حمایت نمی‌کند

با فروکش کردن نوسانات روز گذشته، امروز دلار در صرافی‌ها با کاهش قیمت، وارد کانال ۹ هزار تومان شد.

بازگشت دلار به ایستگاه 9 هزار تومانی/به گزارش  گروه اقتصادی«کمال مهر»، خیابان فردوسی امروز شاهد تحولات مثبتی در جهت واقعی شدن نرخ ارز است، فعالان اقتصادی زیادی با شروع این هفته روند کاهشی را پیش‌بینی کرده  و معتقدند که دلار این هفته با کاهش نرخ کمتر از ۱۰ هزار تومان باقی می‌ماند.

یکی از صرافی‌های مجاز در خیابان فردوسی در گفت‌وگو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، معتقد است روند کاهش نرخ ارز‌های رایج ادامه دارد و دلیلی که در اواسط هفته منجر به صعود قیمت می‌شود، هراس فروش ارز خانگی توسط افرادی است که دلار را در خانه نگهداری می‌کردند.

 

 وی افزود: این افزاد با عرضه بیش از حد دلار در بازار باعث ایجاد تشویش، نوسانات افزایشی و به اصطلاح ِ رایج، منجر به ایجاد حباب در قیمت‌ها می‌شوند، خوشبختانه با بازگشت به روند گذشته یعنی داد و ستد ارز‌ها بین صراف و مسافران، دانشجویان و صادرکنندگان، امیدواریم دلال‌ها برای سرمایه گذاری و کار به حرفه دیگر روی بیاورند.

این صراف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا دلال‌های حاضر در بازار، تحت حمایت صرافی ها هستند؟ تصریح کرد: این موضوع صحت ندارد و بار‌ها از مراجع قضایی و انتطامی خواستار برخورد با آنها بودیم.

به کارگیری هجینگ ریال عامل تقویت ارزش پول ملی

سیدکاظم دوست حسینی، کارشناس اقتصادی با بیان اینکه در سیاست گذاری ارزی فعلی شاهد تعقل بیشتر و کاربست رویکرد علمی هستیم، گفت: تهدیدهای دشمنان و مسائل سیاسی از جمله عواملی بود که موجب افزایش قیمت ارز طی ماه‌های اخیر شد، اما خوشبختانه با سیاست‌های فعلی بانک مرکزی این امر روند کاهشی را طی می‌کند.

وی  افزود: باید تلاش کرد با بهره‌گیری از اتاق‌های فکر در هنگام وقوع بحران اقتصادی، از بروز مخاطرات برای مصالح نظام و نیز اعتماد عمومی جلوگیری کرد.

این استاد دانشگاه در ادامه تصریح کرد: کانال نقل و انتقالات مالی با اروپا خبر مثبتی برای بازار بود که با اجرایی شدن آن و در صورتی که دچار شوک سیاسی ـ اقتصادی جدیدی نشویم، به تداوم روند کاهشی نرخ ارز امید داشت.

این استاد دانشگاه  با اشاره به استفاده از فرایند هجینگ در سیستم بانکی گفت: اجرایی شدن مکانیزم هجینگ ریال مانند انتشار اوراق مشارکت ارزی و سپرده گیری ارزی از کاهش ارزش ریال جلوگیری می‌کند و از طرفی با اثرگذاری روانی به کاهش قمیت ارز نیز کمک می کند.

 

بازگشت دلار به ایستگاه 9 هزار تومانی/

* نرخ خرید و فروش ارز مسافرتی در صرافی ملی
بنابر این گزارش عرضه ارز توسط بانک مرکزی طی ماه‌های اخیر به تعدیل و مدیریت انتظارات بازار کمک کرد و از نظر روانی موجب شد مردم برای جلوگیری از تنزل ارزش دارایی های خود به فروش ارزهای خانگی مبادرت کنند. نرخ دلار در صرافی‌های مجاز ۹ هزار و ۹۵۰ تومان و هر اسکناس یورو ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان معامله می‌شود این درحالیست که نرخ اسکناس یورو مسافرتی که توسط بانک مرکزی به بانک‌ها اعلام می‌شود رقم ۱۱ هزار و ۵۳۰ تومان است.

 

انتهای پیام/

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x