حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه و پاسخ نیروهای مقاومت با بیش از ۲۰۰ موشک + فیلم و تصاویر

منابع خبری از حمله رژیم صهیونیستی به شرق نوار غزه و پاسخ متقابل نیرو‌های مقاومت با بیش از ۲۰۰ موشک خبر داده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل «کمال مهر»، شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبر فوری، از شنیده شدن صدای انفجار در شرقنوار غزه خبر داد و اعلام کرد خبرهای اولیه حاکی از حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به این منطقه است.

شبکه اسکای نیوز نیز اعلام کرد ارتش اسرائیل شماری از پایگاه‌های حماس را در داخل خاک غزه هدف قرار داده است.

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه و پاسخ نیروهای مقاومت با بیش از ۲۰۰ موشک + فیلم

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین یک دیده بانی گروه های مقاومت در منطقه خزاعه در شرق خان یونس در نوار غزه را بمباران کرد.

از سوی دیگر، شبکه المیادین از پاسخ نیروهای مقاومت به حملات هوایی رژیم صهیونیستی خبر داد. این شبکه اعلام کرد ده‌ها موشک مقاومت بسوی سرزمین های اشغالی شلیک شدند. رسانه های اسرائیلی از به صدا درآمدن آژیرهای خطر خبر دادند. همچنین رسانه های صهیونیستی از هدف گرفته شدن یک اتوبوس اسرائیلی در نزدیکی مرزهای نوار غزه خبر دادند.

رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند ۲۰ موشک به سوی شهرک‌های سدیروت، نتیفوت، حوف اشکلون در نزدیکی غزه شلیک شده است.

همچنین المیادین اعلام کرد بیش از صد موشک  در حدود ۴۰ دقیقه بسوی سرزمین‌های اشغالی شلیک شده است.

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه و پاسخ نیروهای مقاومت با بیش از ۲۰۰ موشک + فیلم

شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: داود شهاب، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد حملات موشکی گروه‌های مقاومت، پاسخ طبیعی به تجاوزگری اشغالگران است.

شهاب افزود: اتاق مشترک عملیات گروه‌های مقاومت تصمیم گرفت به این تجاوزگری پاسخ دهد تا اشغالگران درک کنند که اگر زندگی فلسطینی‌ها در امنیت نباشد، روی امنیت را نخواهند دید.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین از شهرک نشینان در شهرک‌های نزدیک نوار غزه خواست در پناهگاه باقی بمانند.

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه و پاسخ نیروهای مقاومت با بیش از ۲۰۰ موشک + فیلم

شبکه العالم اعلام کرد جنگنده‌های رژیم اشغالگر نوار مرزی غزه با مصر را با دست کم دو موشک هدف قرار دادند. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنین یک زمین خالی را در شرق محله التفاح در شرق غزه با چهار موشک هدف قرار دادند. اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطینی درباره تشدید و افزایش تجاوزات رژیم صهیونیستی، به مقامات این رژیم هشدار داد.

اسماعیل رضوان از سران جنبش فلسطینی حماس گفت غزه امروز در سنگر دفاع از مقدسات ایستاده است. او تاکید کرد مقاومت در همین حال با بی پروایی علیه اسرائیل به مقابله برخاسته است.

برخی خبر‌ها از اقدام گروه‌های مقاومت فلسطینی به پرتاب موشک به شهرک بئر السبع در سرزمین‌های اشغالی حکایت دارد.

منابع فلسطینی اعلام کردند در موشک باران گروه‌های مقاومت، چند خانه در شهرک سدیروت و دیگر شهرک‌های صهیونیست نشین هدف قرار گرفتند که به آتش گرفتن برخی از آن‌ها منجر شد.

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه و پاسخ نیروهای مقاومت با بیش از ۲۰۰ موشک + فیلم

المیادین اعلام کرد پیکر دو شهید فلسطینی بر اثر بمباران جنگنده‌های رژیم اشغالگر به بیمارستان الاندونیسی در شمال نوار غزه منتقل شد. در حمله هوایی اسرائیل به شرق دیرالبلح در نوار غزه، چند فلسطینی زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از نوار غزه، جنبش مقاومت اسلامی حماس مسئولیت حمله راکتی به فلسطین اشغالی را به عهده گرفت.

تلویزیون العالم به نقل از خبرنگار خود گزارش داد: در حملات موشکی و راکتی نیرو‌های مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیست نشین پیرامون نوار غزه ۱۸ شهرک نشین زخمی شدند.

منابع فلسطینی از دور جدید شلیک موشک‌ها و راکت‌های نیرو‌های مقاومت فلسطین به سوی شهرک‌های صهیونیست نشین هم مرز با نوار غزه خبر دادند.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد در حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به شرق شهرک رفح در جنوب نوار غزه یک جوان ۲۳ ساله فلسطینی شهید و یک نفر دیگر زخمی شد.

شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از منابع آگاه گزارش داد: تلاش‌هایی از سوی مقامات مصری و نیکلای ملادینف، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) برای آرام کردن اوضاع در سرزمین‌های اشغالی در جریان است.

در حمله نیرو‌های مقاومت فلسطین به یک اتوبوس نظامیان صهیونیست در شهرک “کفار عزه” با یک فروند موشک نقطه زن و دقیق، یک نظامی صهیونیست به هلاکت رسید و دو نظامی دیگر زخمی شدند که حال آن‌ها وخیم است.

شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش داد: تاکنون بیش از ۲۰۰ موشک و راکت از نوار غزه به سوی شهرک‌های اسرائیلی شلیک شده است و صدای آژیر‌های هشدار همچنان در این شهرک‌ها شنیده می‌شود.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در همین حال از عملکرد ۳۰ درصدی سامانه پدافندی گنبد آهنین در رهگیری و انهدام موشک‌های دست‌ساز فلسطینی‌ها خبر داد.

صهیونیست‌ها می‌گویند در مواجهه با باران موشکی سربازان مقاومت در غزه، گنبد آهنین‌شان فقط توانسته ۶۰ موشک از ۲۰۰ راکت فلسطینی‌ها را رهگیری کند.

شبکه تلویزیونی الحدث گزارش داد: جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد ما مسئول تشدید تنش‌ها در سرزمین‌های اشغالی نیستیم و اسرائیل باید به برقراری آتش بس پایبند باشد.

همچنین، سخنگوی ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی اعلام کرد ما در اوج حملات به نوار غزه قرار داریم و این حملات گسترده‌تر و شدید‌تر خواهد شد.

شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از خبرنگار خود گزارش داد: قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی ورودی‌های بندر غزه را به روی ماهیگیران فلسطینی بستند و آنان را از سواحل غزه دور کردند.

اتاق عملیات مشترک نیرو‌های مقاومت فلسطین اعلام کرد: مجاهدان ما یک اتوبوس حامل نظامیان دشمن صهیونیستی را در شرق جبالیا با موشک هدایت شونده “کورنیت” هدف قرار دادند. در این حمله موشکی یکی از نظامیان کشته شد و شماری نیز زخمی شدند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی به حمله موشکی نیرو‌های مقاومت فلسطین به اتوبوس حامل نظامیان صهیونیست اعتراف و اعلام کردند در این اتوبوس ۵۰ نظامی حضور داشته اند.

نیروهای مقاومت فلسطین پایگاه نظامی کرم ابوسالم را در شرق رفح با راکت هدف قرار دادند.

شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از خبرنگار خود گزارش داد: رژیم صهیونیستی به حملات هوایی خود به مناطق مختلف نوار غزه و هدف قرار دادن منازل مسکونی فلسطینیان ادامه می‌دهد.

در همین حال، کمیته‌های مقاومت فلسطین در گفتگو با این شبکه اعلام کرد مقاومت، پاسخ خود را به تجاوزگری‌های دشمن صهیونیستی ادامه خواهد داد و اشغالگران هزینه سنگینی بابت اقدامات خود پرداخت خواهند کرد.

شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از خبرنگار خود از حملات هوایی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به ساختمان شبکه تلویزیونی الاقصی وابسته به حماس و اصابت سه موشک به آن خبر داد که در پی آن، ساختمان شبکه تلویزیونی الاقصی کاملا ویران شد.

خالد الازبط، سخنگوی رسمی کمیته‌های مقاومت مردمی فلسطین به المسیره یمن گفت: دشمن روز گذشته با هوشیاری نیرو‌های مقاومت غافلگیر شد. شلیک موشک‌ها، پیام محور مقاومت به دشمن است که منطق گفتگو تغییر کرده است. در صورتی که دشمن به تجاوزات خود ادامه دهد ما دایره موشکباران را به تل آویو خواهیم رساند.

شبکه تلویزیونی المنار گزارش داد نیرو‌های مقاومت فلسطین با موشک و توپ سنگین دوربرد، سرزمین‌های اشغالی سال ۴۸ را گلوله باران کردند.

شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد اتاق عملیات مشترک نیرو‌های مقاومت فلسطین اعلام کرد: همه شهرک‌های صهیونیست نشین هم مرز با نوار غزه را هدف حملات موشکی و راکتی قرار می‌دهیم. مقاومت در پاسخ به حملات دشمن به منازل مسکونی و مؤسسه‌های غیرنظامی، دایره حملات موشکی و راکتی خود را گسترش خواهد داد. اگر دشمن اشغالگر به تجاوزگری‌های خود علیه نوار غزه ادامه دهد، دایره آتش را شدیدتر و گسترده‌تر خواهیم کرد.

شبکه تلویزیونی المنار گزارش داد: رسانه‌های دشمن صهیونیستی اعلام کردند بر اثر شلیک موشک‌های (مقاومت) از غزه به شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف نوار غزه، ۲۹ نفر زخمی شدند.

شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از خبرنگار خود گزارش داد: جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ساختمان سه طبقه الرحمه را در منطقه شیخ رضوان نوار غزه با خاک یکسان کردند.

شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد الحوثی رئیس کمیته عالی انقلابی یمن در گفتگو با این شبکه در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و پاسخ نیرو‌های مقاومت فلسطین به آن گفت: موضع ملت یمن در حمایت از مسئله فلسطین ناشی از رویکرد ما در مخالفت با دشمن امت و یاری رساندن به ملت مظلوم است. موضع حمایتی از ملت فلسطین یکی از اصول اساسی قوانین و منشور‌های بین المللی است.

الحوثی تصریح کرد: اتحادیه عرب باید موضع قاطعی علیه تجاوزگری‌های دشمن صهیونیستی علیه نوار غزه اتخاذ کند. از کسانی که ما را در یمن هدف قرار می‌دهند می‌خواهیم در محاسبات خود تجدیدنظر کنند و به جای هدف قرار دادن ما، از ملت فلسطین حمایت کنند.

وی افزود: افتخار می‌کنیم هنگامی که مشاهده می‌کنیم فلسطینی‌ها پیشاپیش همه از مقدسات امت اسلامی دفاع می‌کنند. معتقدیم فلسطینیان از توانایی کافی برای مقابله با دشمن متجاوز برخوردارند و همه باید از آنان حمایت کنند. اقدامات متحد و یکپارچه ملت فلسطین حامل پیامی است که جهان، باید آن را بشنود.

 

۰۰:۰۰۰۰:۳۳
کد ویدیو

در حال تکمیل…

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x