تصویر ظریف در دوران دانشجویی / روش طی کردن راه صد ساله در یک شب /«ملاله» دختر مُدل حامی حقوق بشر در پاکستان / بومرنگ حماقت!

در عرصه فضای مجازی تأثیر گذاری شبکه های اجتماعی در عرصه خبر قابل چشم پوشی نیست، کما اینکه حجم تولیدات و تبادل اطلاعات در حوزه های مختلف سیاسی فرهنگی و اجتماعی و موضوعات دیگر بر خروجی های رسانه ها نیز تاثیرگذار و بعضاً قابل توجه می باشد.

به گزارش گروه «پلاس خوان» کمال مهر؛در عرصه فضای مجازی تأثیر گذاری شبکه های اجتماعی در عرصه خبر قابل چشم پوشی نیست، کما اینکه حجم تولیدات و تبادل اطلاعات در حوزه های مختلف سیاسی فرهنگی و اجتماعی و موضوعات دیگر بر خروجی های رسانه ها نیز تاثیرگذار و بعضاً قابل توجه می باشد. حال اینکه پایگاه خبری و تحلیلی «کمال مهر» با در نظر گرفتن تحلیلی بر روند اخبار در سطوح رسانه های کشور با رصد دقیق در شبکه های اجتماعی به بازنشر مباحث قابل انتشار و بعضاً غیر قابل انتشار به این مباحث می پردازد.در ادامه می خوانید؛

پلاس خوان
پلاس خوان

———————————–

روش طی کردن راه صد ساله در یک شب

پلاس  ، استاد پناهیان‎ نوشت:
حجت الاسلام پناهیان (رمضان 1392):
چرا رزمندگان و مجاهدان راه خدا به مقامی می‌رسند که راه صد ساله را یک شبه طی می‌کنند؟ چون رنج جان دادن را برای خود حل کرده‌اند و پذیرفته‌اند و درنتیجه نورانیت فوق‌العاده‌ای پیدا کرده‌اند. موضوع رنج برای مجاهد فی سبیل الله حل شده است.

Translate

——————————————–

تصویر | ظریف الدوله در دوران دانشجویی…

افسران | Afsaran.ir‎ در پلاس خود منتشر کرد:

 

mesterx نوشت: خوب وقتی آدم درس خونده و تربیت شده ی غرب باشه معلومه روحیه غربی و فیسبوکی پیدا می کن و از مقاومت چیزی سر در نمیارهفقطم می خنــد
والّاع باور کن


 

——————————————————————————————–

ملاله دختر مُدل حامی حقوق بشر در پاکستان

قضیه از اینجا شروع می شود که چند سال پیش طالبان با تسلط بر ایالت سوات پاکستان، دختران این منطقه را از تحصیل ممنوع کرد و همه مدارس دخترانه با تهدید و حملات پی در پی طالبان مجبور به تعطیلی شدند. در این بین دختری به نام ملاله که پدرش مدیر یکی از مدارس ان منطقه بود در اعتراض به این شرایط مقالاتی را در روزنامه های محلی و بین المللی چاپ می کند و خیلی زود صدایش شنیده می شود . همین تلاش های ملاله باعث شد که همراه با کاهش طالبان بر منطقه سوات، مدارس دخترانه نیز کم کم کارشان را از نو شروع کنند. اما این تمام ماجرا نیست، قضیه از انجا شروع می شود  که در 18 مهرماه سال 91، طالبان که ملاله را مسئول برگرداندن این وضعیت می دانستند با حمله به مدرسه محل تحصیل ش، او را جلوی همکلاسی هایش مورد اصابت گلوله قرار می دهند.
ملاله که به شدت اسیب دیده بود به سرعت به بیمارستان منتقل می شود. ملاله به هوش می آید و اولین سوالی که می پرسد این است که من در چه کشوری هستم؟ با بهبودی ملاله او به بیمارستان سلطنتی ملکه در بیرمنگام انگلستان منتقل می شود و در مدت زمان بستری اش هزاران پیام و دسته گل از سوی طرفداران او از سراسر جهان به او ارسال می شود و گروه‌های طرفدار صلح و حقوق بشر به‌ یاد او شبها جلوی بیمارستان شمع روشن می ‌کنندحالا او تبدیل شده است به یکی از پرطرفدارترین سوژه های رسانه ای!سخنان ملاله در سازمان ملل از شبکه های بین المللی پخش می شود و آن روز برای رسانه های دنیا روز ملاله است و عکس روی جلد اکثر مجلات اصلی هم شده است ملاله یوسف زی! و امروز ملاله برنده جایزه 50 هزار یورویی ساخاروف اروپا شده است! و از دست دیوید بکهام فوتبالیست تندیس شجاعت دریافت می کند!این شرح خیلی کوتاهی از وضعیت ملاله یوسف زی است که تمام رسانه ها از او بعنوان مدافع حقوق بشر یاد می کنند!
ظاهر قضیه هیچ جای اشکالی ندارد. ملاله می آید و امریکا آن را بولد می کند و اروپا جایزه اش را می دهد!
اما سوال اساسی اینجاست، جای دیگران کودکان پاکستانی که قربانی حملات هوایی هواپیماهای بدون سرنشین در پاکستان شده اند کجاست؟
چند سال قبل هم هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی به یک مدرسه در پاکستان حمله می کنند و بیش از 80 کودک 8 تا 17 ساله کشته می شوند! هم زمان با اتفاقی که برای ملاله افتاد، طی یک عملیات نظامی و با هواپیمای بدون سرنشین چند کودک دیگر کشته می شوند!
در حالی که رسانه های آمریکایی غرق در ماجرای ملاله هستند و خود را حامی مدافعان حقوق بشر معرفی می کنند کسی از اسامی کودکان قربانی شده توسط هواپیماهای بدون سرنشین امریکایی سخنی به میان نمی اورد، و در هیچ جای دنبا کسی برای آن ها شمع روشن نمی کند و یا اصلا ان ها به خاک می سپارند؟
آمریکای هایی که سربازان شان را با وجود قتل عام هایی که انجام می دهند قهرمان می نامند، الان در حال به ارمغان آوردن صلح و آزادی برای جهان سومی ها هستند!
انصاف و عدالت امریکایی این است که برای ضاربین ملاله جایزه تعیین کنند و بلافاصله به بیمارستان سلطنتی انگلستان منتقل ش کنند و بعد هم بعنوان مدافع حقوق بشر بزرگترین جایزه را به او دهند، اما اسمی از دیگر کودکان پاکستانی که قربانی وحشی گری های جنگی شان شده اند اورده نشود.
در این بازی رسانه ها شدند پیام آور صلح و دوستی امریکایی ها برای جهان سومی ها، که ما امریکایی ها مدافع کودکان پاکستانیم، اما کودکان پاکستان یعنی فقط ملاله! نه کسانی که در حملات هوایی شان کشته می شوند…منبع: http://goldokhtar.ir/archive/79
——————————————————–

بومرنگ حماقت!

Ya Mahdi در پلاس خود نوشت:

طی سه سال گذشته عربستان در یک جنگ نیابتی از جانب آمریکا کوشید با تسلیح و تجهیز و گسیل «وحوش تکفیری» به سوریه و ریختن نفت بر حریق اختلافات مذهبی، آتش جنگ میان شیعه ـ سنی را در منطقه شعله ور کند.
اهتمام ریاض معطوف به آن بود تا از طریق عمق بخشیدن به جنایت علیه شیعیان در سوریه، ضمن لبریزی آستانه تحمل ایران و پس از  واکنش محتمل و پرخاشگرانه تهران، جمهوری اسلامی را بصورت قهری و ناخواسته بلاگردان فتنه سوریه کرده و نهایتا آتش فتنه را به مرزهای وطن شیعه بکشانند.
خوشبختانه با مدیریت حاذقانه پایوران در ایران و عملکرد سنجیده سپاه قدس این «بومرنگ حماقت» در حال بازگشت به اصحاب فتنه است و تیری که شرورانه علیه ایران شلیک شده بود کمانه کرده و بسرعت بسوی نقطه شلیک در حال بازگشت است.
بلاهت توام با شرارت مشتی تکفیری متحجر، منجر به آن شد تا با درایت و خویشتن داری ایران و برجسته شدن توحش اشرار تحت امر و حمایت ریاض و واشنگتن در حد فاصل «ماراتن سر بریدن و آدم خواری تا جهاد نکاح با محارم» (!) اولا ارزنی آبرو و اعتبار برای حامیان این وحوش باقی نماند و متقابلا از میانه سه نوع اسلام موجود در منطقه بیشترین اعتبار به حساب اسلام متعارف و معقول جمهوری اسلامی ایران در مقابل اسلام مخنث ترکیه و اسلام وحشی ریاض سر ریز شود. آن هم ایرانی که طی 3 دهه گذشته نارفیقانه زیر سنگین ترین اتهامات رسانه ای و سیاسی غرب بمنظور القای ایران هراسی به افکار بین الملل قرار داشت. اکنون همان ایران ظفرمندانه موفق شد به اعتبار عملکرد سنجیده خود و توحش افسار گسیخته تکفیری ها برای شیعه در جهان آبرو بخرد!
(آخرین نمونه آن جهد BBC فارسی با «پردازش مغرضانه» فیلم حضور نیروهای سپاه قدس در سوریه بمنظور جو سازی علیه ایران بودhttp://bit.ly/1pNmIYU  که به اعتبار برخورداری ایران از دشمنان ابله پخش همان فیلم در BBC منجر به اعتبار بیشتر ایران و شیعه شد که به شهادت اظهارات سرداران سپاه حاضر در آن فیلم ایشان برخلاف «سلفی های خون آشام» مصرانه بر احترام و رعایت شان مردم سوریه تاکید می ورزیدند)
12 سال پیش ذیل مقاله «تروریسم خوب ـ بد ـ زشت» خطاب به آمریکائی ها نوشتم:
شما مُخیر بین دو اسلامی شده اید که یک سوی آن تهرانی است که دیپلمات های شما را 444 روز بازداشت می کنند و بعد هم بدون آنکه قطره ای خون از بینی ایشان بچکد آزاد می شوند و در سوی دیگر با اسلامی مواجه اید که کوچکترین خلاف اش حمله تروریستی 11 سپتامبر است که بیش از 3000 نفر از شهروندان تان را در قلب آمریکا سلاخی می کند!
علی ایحال ظاهرا «چرخ بازیگر» بدون توجه به «فتنه ها» بازی خود را می کند و پس از سه سال شرارت و جنایت در سوریه اکنون «زارعان شناعت» در حال برداشت محصول شوم خود بر علیه خودند! به قسمی که دولت ریاض اکنون تا آن درجه مورد نفرت و کراهت بین المللی واقع شده که کاخ سفید برای حفظ ظاهر مجبور به ابراز برائت و دوری خود از عملکرد و رویکردهای حکام سعودی شده است!

 

انتهای پلاس خوان/

2 پاسخ

  1. یه ادم ناشی که کمترین اطلاع از فتوشاپ داشته باشه متوجه ساختگی بودن ظریف الدوله میشه ! بگذریم که اصل عکس هم در هزاران سایت منتشر شد و دروغ رسوا !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *