گروهک مجمع محققین چه ریگی به کفش دارد؟! /کمک 600 ميليارد ريالي دولت به تعزيرات حکومتي

آقای معاون وزیر! شما یکی خودکشی نکن،ابهام درباره مجوزهاي دو رييس جمهور به يک دانشگاه،400 نامه یک نماینده به استاندار،احتمال بازداشت مرتضوي،فرهنگ جامعه پزشکی مشکل دارد و ...از جمله برخی خبر ویژه های روزنامه های شنبه هستند که اینجا میخوانید.

*کیهان

ما که نیامدیم اما مردم انقلابی، تشکر! تشکر!

مجمع روحانیون به‌رغم عدم حضور سران این گروه در راهپیمایی 22بهمن، از حضور مردم در این مراسم تقدیر و تشکر کرد!به گزارش ایلنا در جلسه اخیر شورای مرکزی مجمع که به ریاست خاتمی برگزار شد، اعضای این تشکل اصلاح‌طلب از کسانی که دعوت احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب را برای شرکت گسترده در راهپیمایی 22 بهمن پاسخ مثبت دادند، تشکر و قدردانی کردند.ایلنا می‌افزاید: در این جلسه برخی از اعضای مجمع روحانیون مبارز مشاهدات خود را از حضور مردم در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن گزارش دادند و اعلام کردند که حضور گسترده مردم در راهپیمایی امسال که پس از انتخابات یازدهم ریاست جمهوری برگزار شد، نشانه طلوع دوباره امید و دلگرمی در مردم به آرمان‌های امام راحل و انقلاب اسلامی بود و می‌تواند برای همیشه محور وحدت در صفوف نیروهای وفادار به انقلاب باشد.

شایان ذکر است مجمع روحانیون با صدور بیانیه‌ای به بهانه 22 بهمن، خواستار حضور مردم در راهپیمایی این روز شد اما در گزارش‌های خبری و تصویری هیچ‌ یک از خبرگزاری‌ها و سایت‌ها و روزنامه‌های اصلاح‌طلب حتی یک نمونه که نشان دهد خاتمی، موسوی‌خوئينی‌ها یا دیگر اعضای مجمع در این راهپیمایی ضد استکباری حضور داشته‌اند، وجود نداشت! این عدم حضور در میان صفوف مردم انقلابی، تحلیلی قلابی را مبنی بر اینکه صدور بیانیه مورد اشاره صرفاً در راستای به فراموشی سپردن کارنامه سیاه رفتارهای خیانت‌آلود در فتنه سال 88 بوده، تایید می‌کرد.یادآور می‌شود مضمون اصلی شعارهای ملت ایران در 22 بهمن، شعار مرگ بر آمریکا و اعلام انزجار از شیطان بزرگ بود که در این زمینه نیز افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی کاملاً موضع معارض داشته و 3 ماه پیش خواستار حذف این شعار و اصل مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی (13 آبان) شده بودند اما در پی نمایش‌های مکرر بی‌صداقتی و تکبر و بدعهدی دولتمردان آمریکایی، همان طیف افراطی این بار کوشیدند بی‌سر و صدا از کنار انزجار شدید ملت ایران عبور کنند.

خاتمی در جلسات محفلی مجمع روحانیون اذعان کرده که تقلب در انتخابات سال 88 واقعیت ندارد و اما با این حال او و گرایش هم طیف وی در درون مجمع روحانیون، در فتنه سال 88 پای پروژه آمریکایی- صهیونیستی آشوب ایستادند و هنوز هم از برخی دست‌اندرکاران این جریان حمایت می‌کنند. گفته می‌شود همین موضع غیرقابل دفاع و منافقانه با اعتراض برخی اعضای متدین در مجمع مواجه شده اما این طیف در اقلیت قرار  دارند.طیف معترض به ویژه از این تناقض ناراضی‌اند که طیف خاتمی هم از مهاجمان به خط امام- از جمله در حوادث سال 88 نیز در دوره اصلاحات- جانبداری کرده و هم در عین حال خود را جریان خط امامی معرفی کرده است.

اشاره بیانیه صادره برنامه مجمع درباره حضور پرشکوه‌تر از همیشه مردم و نمایش تعلق ملت به امام، اعتراف به این حقیقت انکارناپذیر است که تحرک طولانی مدت جریان نفاق جدید برای امام‌زدایی از افکار عمومی و تمهید شرایط برای عبور از مبانی انقلاب، با شکست کامل مواجه است. این در حالی است که زمانی یکی از همین اصلاح طلبان مدعی شد خمینی به موزه تاریخ خواهد رفت اما برخی از اعضای مجمع روحانیون به جای اعتراض به گوینده، به نیروهای انقلابی معترض به این هتاکی حمله کردند!

گروهک مجمع محققین چه ریگی به کفش دارد؟!

سخنران اصلی همایش حزب «اراده ملت» با حمله به شورای نگهبان قانون اساسی گفت، اعضای این شورا دوست دارند رای ملت را نادیده بگیرند.به گزارش ایرنا، حسین موسوی تبریزی در کنگره حزب اراده ملت- وابسته به احمد حکیمی‌پور از افراطیون مدعی اصلاحات- گفته است: خیلی‌ها دوست دارند رای ملت را نادیده بگیرند و با رای ملت مخالف هستند. بعضی از این افراد اعضای شورای نگهبان هستند که امروز هم در شورا عضویت دارند.دبیر گروه غیرقانونی موسوم به مجمع محققین و مدرسین همچنین احراز صلاحیت نامزدها در انتخابات را غیرقانونی دانست و ادعا کرد که مسئله احراز صلاحیت هرگز در قانون اساسی وجود نداشته است.وی گفت: از رئیس‌جمهور کشورمان و مجمع تشخیص مصلحت نظام انتظار داریم که درباره انتخابات و در مورد صلاحیت نامزدها آنچه که در مجمع تشخیص تصمیم‌گیری و تصویب شده است اجرا شود.

نگاه بی‌اساس و عجیب موسوی تبریزی در متهم کردن شورای نگهبان به نادیده گرفتن رای مردم در حالی است که گروهک متبوع وی، از حامیان آشوبگری خیابانی و ممانعت از به کرسی نشستن رای 24/5 میلیون نفری مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 بود. این در حالی بود که آشوبگران علنا شعار می‌دادند «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است.»برخی از اعضای گروه مجمع محققین با باند مهدی هاشمی معدوم و شماری از گروهک‌های معاند «جمهوری اسلامی» در ارتباطند.اخیرا عیسی سحرخیز (مدیرکل مطبوعات داخلی دولت اصلاحات و یکی از گردانندگان نشریات زنجیره‌ای) که از نامزدی همجنس‌بازان و بهائیان حمایت کرده، از تکاپوی طیف‌های اصلاح‌طلب برای انتخابات مجلس در سال 94 خبر داده بود.

در همین حال باید گفت، موسوی تبریزی چنان درباره فقد احراز صلاحیت در قانون اساسی سخن می‌گوید که گویا منطق قانون اساسی، منطق فقدان صلاحیت است. طبیعتا برای تصدی مسئولیت و منصب در هر کشوری، حداقل صلاحیت‌ها احراز می‌شود که این موضوع بر اساس قانون اساسی و همچنین قانون مصوب مجلس، در انتخابات از سوی شورای نگهبان انجام می‌شود و سوال روشنی در این میان وجود دارد مبنی بر اینکه چرا از نگاه برخی محافل سیاسی، باید با احراز صلاحیت مخالفت کرد. آیا این طیف‌ها ریگی به کفش ندارند؟

شد که شد! عذرخواهی نداشت! (

اظهارات سخنگوی دولت مبنی بر این که رئیس جمهور نباید از مردم به خاطر حواشی توهین‌آمیز توزیع سبد کالا عذرخواهی می‌کرد، با واکنش رسانه‌ها مواجه شد.اجرای نسنجیده و اهانت‌آمیز طرح موسوم به توزیع سبد کالا در میان مردم، انتقادهای گسترده‌ای را به دنبال داشت که نهایتا باعث شد رئیس جمهور در برنامه زنده تلویزیونی از مردم   عذرخواهی کند.به گزارش رجا نیوز، اما انگار این عذرخواهی بیشتر از آن که ناشی از تاسف مجموعه هیئت دولت باشد، قرار است به عنوان یک عامل منت بر سر مردم استفاده شود؛ بدین صورت که دولت لطف کرده و از مردم بابت اشتباهی که تقصیر خود مردم بوده عذرخواهی کرده است؛ موضوعی که از سوی سخنگوی دولت نیز به طور رسمی اعلام شد.محمدباقر نوبخت با اشاره به توزیع سبد کالا و انتقادات نسبت به آن اظهار داشت: «اشکالات سبد کالا طبیعی بود. دیدید که رئیس جمهور نیز با فروتنی از مردم عذرخواهی کرد؛ در حالی که استحقاقش را نداشت.»

رجا نیوز می‌نویسد: این اظهارنظر عجیب و بر سر مردم منت گذاشتن در حالی از سوی سخنگوی دولت و معاون رئیس جمهور بیان شده که در همان زمان، افکار عمومی و اصحاب رسانه از این که دکتر روحانی به جای بهانه‌تراشی و تلاش برای توجیه اقدام نامناسب توزیع سبد کالا در جامعه، اقدام به عذرخواهی از مردم کرد و وعده داد تا به مشکلات آن رسیدگی شود، تشکر کردند و آن را شایسته تقدیر دانستند. اکنون مقامات ارشد دولت باید تکلیف خود را با مردم مشخص کنند. آیا بالاخره قرار است دولت به خاطر اقدامات اشتباه و غلط خود از مردم عذرخواهی کند و به آنان اطمینان بدهد که مشکلات رفع خواهند شد یا اینگونه اقدامات صرفا قرار است کارکرد رسانه‌ای داشته باشد؟در همین حال وبسایت مشرق در گزارشی نوشت: رئیس جمهور در گزارش صد روزه خود در تلویزیون خبر داد دولت تدبیر و امید در سال 92، دو سبد کالایی به مردم خواهد داد. روزها و هفته‌ها گذشت و دولتمردان نوبت به نوبت از ارائه سبد کالایی به مردم خبر می‌دادند، روزی معاون اول، روز دیگر سخنگوی دولت و به صورت مداوم وزیر صنعت، معدن و تجارت. آنان در ماه‌های اخیر بارها و بارها در تریبون‌های مختلف گفتند که دولت در سال جاری دو سبد کالایی و در سال آینده چهار سبد کالایی به مردم خواهند داد. بالاخره توزیع سبد کالایی با حاشیه‌های فراوان و بعضا گسترده‌ آغاز شد؛ آغازی که انتقادات و اعتراضات گسترده جامعه کارگری و قشر بازنشسته تامین اجتماعی را به دنبال داشت.

مشرق با بیان این که «تعیین شرط حقوق زیر 500 هزار تومان برای کارگران و بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی به منظور بهره‌مندی از سبد کالایی رایگان، منجر به حذف 13 میلیونی این قشر زحمتکش شد» می‌افزاید: اما ایراد دوم که دقیقا به بی‌تدبیری وزیر صنعت برمی‌گشت نحوه توزیع کالا بود که متقاضیان 10 میلیونی واجد شرایط را به چند فروشگاه زنجیره‌ای هدایت می‌کرد. تعداد کم این فروشگاه‌ها نسبت به جمعیت مشمول طرح سبد کالا، ازدحام افراد کثیر در فروشگاه‌ها را موجب شد که مشکلات  امنیتی و اجتماعی نیز به بار آورد.
مشرق در پایان می‌نویسد: وزارت کار، تعاون و رفاه دنبال این سناریو است که بگوید از ابتدا قرار بوده یک سبد کالایی در دو نوبت در سال جاری ارائه شود، این در حالی است که رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور، سخنگوی دولت و سایر مسئولان دولتی تاکنون بارها و بارها از ارائه دو سبد کالایی به مردم در بهمن و اسفندماه امسال خبر داده بودند.

براساس مصوبه دولت، 1500 میلیارد تومان اعتبار برای ارائه دو سبد کالایی به مردم در ماه‌های بهمن و اسفندماه سال جاری در نظر گرفته شده است که بر این اساس، در هر دوره‌ای که این سبدها توزیع می‌شود، 750 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته می‌شود. این در حالی است که پیش از این حسن یونس سینکی، معاون مستعفی بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اعتبار در نظر گرفته شده برای این سبد کالایی را 1000 میلیارد تومان عنوان کرده بود که بر این اساس، ارزش هر سبد کالایی حدود 33 هزار تومان محاسبه می‌شد اما هم اکنون با انتشار جزئیات کامل مصوبه دولت، اعتبار در نظر گرفته شده برای این دو سبد کالایی، 1500 میلیارد تومان تعیین شده است. با این حال اتفاقات رخ داده بیانگر آن است که آیا 80 هزار تومان به این همه دردسر می‌ارزید؟!

آقای معاون وزیر! شما یکی خودکشی نکن

در اتفاقی عجیب نمایشگاه یک روزه‌ای از آثار یک نویسنده نهیلیست به بهانه تولدش در حسینیه ارشاد برپا شد.پیش از برگزاری این نمایشگاه، خبرنگار یکی از خبرگزاری‌های دولتی به سراغ سیدعباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رفته و از وی درباره مجوز نشر آثار صادق هدایت می‌پرسد. پاسخ آقای معاون اما، حیرت اهل فرهنگ و قلم را در پی دارد. او به خبرنگار می‌گوید که «صادق هدایت ممنوع‌القلم نیست و آثار هدایت هم مانند آثار دیگر نویسندگان ایرانی است[!] طبیعتا زمینه‌های نشر آثارش با شرایط عمومی که نشر ما دارد، است[!] و طبق همان ضوابط ما در قوانین عمل می‌شود.»اندکی بعد در همین خبرگزاری، خبر برپایی نمایشگاه آثار این نویسنده که در کارنامه‌اش توهین به ذوات مقدس اهل‌بیت – علیهم‌السلام- را نیز دارد، در حسینیه‌ای که یادآور سخنرانی‌های پرشور شهید مطهری و دکتر شریعتی و یکی از پایگاه‌های فکری جوشش جوانان انقلابی است، منتشر می‌شود.

جهان‌نیوز با مرور این دو اتفاق و اظهار می‌نویسد: آنان که «صادق هدایت» را می‌شناسند، تنها انگشت حیرت می‌گزند اما بد نیست تا کسانی که آثار هدایت را نخوانده‌اند درباره او بیشتر بدانند. او نماینده روشنفکران کافه‌نشین است و از ملت و فرهنگ و مذهب خود بیزار است، اما در مقطعی نوعی حسرت نوستالژیک به ایران ‌باستان پیدا می‌کند. در آثار وی توهین علنی به مقدسات دینی و ذات اقدس باریتعالی و ائمه معصومین(ع) دیده می‌شود. به راستی مخاطب قرار است از چنین شخص پوچ‌گرایی چه بیاموزد. هدایت به عنوان کسی که النهایه از ایران‌ باستان‌گرایی نیز دلزده می‌شود (همچنان که از فلسفه غنیمت‌شماری دم، بی‌آزاری هندی و سوسیالیسم نیز دلزده می‌شود) در برابر نه تنها اسلام، که ایران نیز قرار می‌گیرد و زندگی خویش را با پنجمین خودکشی به پایان می‌رساند.حال باید از معاون فرهنگی وزیر ارشاد پرسید که چرا باید مواضعی اتخاذ کند که خاطره تلخ ایام وزارت ارشاد در دوره اصلاحات بار دیگر زنده شود؟ سرنوشت «خودکشی فرهنگی» مدیران این وزارتخانه مهم فرهنگی در آن دوره، با هزینه کردن خود پای تحقق اهداف تهاجم فرهنگی غرب، درس عبرت بزرگی نیست؟

*خراسان

ابهام درباره مجوزهاي دو رييس جمهور به يک دانشگاه

بر اساس بررسي هاي کارشناسان يک نهاد نظارتي، در حالي که با ابلاغ محمود احمدي نژاد رييس جمهور سابق کشورمان، مقرر شده بود دانشگاه صنايع و معادن با همه دانشجويان، اموال و دارايي ها از وزارت صنعت به وزارت علوم منتقل و اراضي دانشگاه به فروش برسد، اما حجت الاسلام روحاني رييس جمهور فعلي با تاييد پيشنهاد وزيران عضو کميسيون لوايح، مصوب کرد که حق بهره برداري از ۱۰ هکتار از اراضي شميرانات تهران براي احداث اين دانشگاه به وزارت صنعت واگذار شود.

 

کمک 600 ميليارد ريالي دولت به تعزيرات حکومتي

بر اساس مصوبه روزهاي اخير هيئت دولت که توسط اسحاق جهانگيري معاون اول رييس جمهور به وزارت دادگستري ابلاغ شده به منظور تحقق مأموريت هاي سازمان تعزيرات حکومتي و جبران کسري بودجه اين سازمان، مبلغ 600 ميليارد ريال از محل وجوه واريزي به خزانه بابت اخذ جرايم غيرصنفي به اين سازمان تخصيص داده مي شود تا براي ماموريت هاي خود هزينه کند.

*ایزان

400 نامه یک نماینده به استاندار

خبر اول این کهیک نماینده مردم استان خراسان شمالی در مدت حدود 105 روز، 400 بار به مدیریت ارشد استان نامه نگاری کرده است. سیدعلی اکبر پرویزی استاندار خراسان شمالی گفته که در تمام این نامه‌ها درخواست‌های میلیاردی برای اجرای برخی طرح‌های عمرانی در سطح استان مطرح شده که در شرایط کنونی قابلیت اجرایی ندارد. حال آنکه تنها درخواست‌هایی در حد مقدورات و در چارچوب قانون قابلیت بررسی دارد. آقای استاندار به ایرنا گفته که نمی‌شود کارهای مدیریتی را با توهمات و احتمالات پیش برد.

گزینه‌های احتمالی ریاست دانشگاه تهران

خبر دیگر این که به دنبال برکناری فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه تهران، بازار گمانه زنی‌ها در رابطه با رئیس آینده این دانشگاه گرم شده است. سایت سلام از دکتر افخمی رئیس فعلی مرکز لغت نامه دهخدا که پیشتر و در دوران اصلاحات ریاست دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران را برعهده داشت، به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی ریاست این دانشگاه نام برده و نوشته «پیشتر از دکتر نیلی و دکتر رحیمیان نیز نام برده می‌شد».

علت مرگ خواهر شهید لاجوردی

دست آخر این که پیکر خواهر شهید لاجوردی دادستان اسبق انقلاب چهار شب پیش، در حالی که در پتو پیچیده شده بود، در منطقه دشت مزار دماوند پیدا شد. بررسی‏های اولیه نشان می‏دهد ضربه به سر علت مرگ وی بوده است. رضا ریوندی فرمانده انتظامی شهرستان دماوند به فارس گفته که فردی به اتهام قتل خواهر شهید لاجوردی دستگیر شده اما اتهام هنوز ثابت نشده است. حسین لاجوردی، فرزند شهید لاجوردی گفته که مقتول 70 سال سن داشته و دارای موقعیت اجتماعی مطلوب و استاد بوده؛ همیشه در منزل وی باز بوده و کلاس‌های مختلف دینی و مذهبی در منزلشان برگزار می‌شده است.

*تهران امروز

احتمال بازداشت مرتضوي

قانون: نادر قاضي‌پور، عضو كميسيون تحقيق و تفحص مجلس در رابطه با پرونده تامين‌اجتماعي گفته: اين پرونده از مجلس به قوه قضاييه ارجاع داده شده است و ما ديگر نقشي در اين پرونده نداريم. وي با اشاره به احتمال بازداشت مرتضوي ادامه داد كه اين اتفاق با توجه به نظر بازپرس اين پرونده ناممكن نيست.

هيچ مشورتي با من نشده است

تسنيم: آيت‌الله علم‌الهدي امام جمعه مشهد با بيان اينكه براي انتخاب استاندار خراسان رضوي هيچ مشورتي با ما نشده است، گفته: دولت به فكر يك استاني كه در پيشاني اين مملكت است، نيست.

اصلاح‌طلبان به‌دنبال حذف جريان اصولگرايي بودند

فارس: علي يونسي دستيار ويژه رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي گفت: در جريان دوم خرداد كه اصلاح‌طلبان پيروز شدند اين جريان تصور كرد كه براي هميشه اصولگرايان را از صحنه خارج كنند اما اين حرف، حرف درستي نبود چراكه از بين رفتن جريان ديگر نه مصلحت و نه امكان‌پذير است بنابراين صحيح اين است كه هر دو جريان باشند.

دخالت حزب منحله مشاركت در عزل و نصب‌ها

محمد محمد‌رضايي نماينده اصلاح‌طلب دور ششم مجلس با انتشار مطلبي در صفحه شخصي فيس‌بوكش از عزل و نصب‌ها در استان كردستان انتقاد كرد. وي نوشت: متاسفانه عدم تفاهم فعالان سياسي و تك روي طيف {منحله} مشاركت، ستاد انتخاباتي آقاي روحاني بدون اعتنا به نظر ديگر گروه‌ها باعث شد به اين انتظار جامه عمل پوشانده نشود؟

دستگيري قاتل خواهر شهيد لاجوردي

سردار احمدرضا رادان جانشين فرمانده ناجا از دستگيري عامل قتل خواهر شهيد لاجوردي دادستان اسبق انقلاب، خبر داد. وي افزود: متهم دستگير شده در بازجويي‌ها به ارتكاب اين جنايت اعتراف كرد و گفت انگيزه او از اين قتل غيرسياسي بوده است. جانشين فرمانده ناجا خاطرنشان كرد: تحقيقات از اين متهم ادامه دارد. جسد خواهر شهيد لاجوردي (دادستان سابق انقلاب) چند روز پيش در حوالي شهرستان دماوند پيدا شده و برخي اعضاي خانواده مرگ او را مشكوك توصيف كرده بودند.

محاكمه مجدد نسرين ستوده

ايرنا: جلسه رسيدگي به پرونده ابطال پروانه وكالت نسرين ستوده وكيل دادگستري فردا در شعبه اول دادگاه انتظامي وكلا برگزار مي‌شود.دادسراي اوين به نمايندگي از دادستاني تهران از دادگاه انتظامي وكلا درخواست ابطال پروانه وكالت نسرين ستوده را كرده است.

*جمهوری اسلامی

* در مراسم تجليل از خانواده‌هاي شهداي روحاني استان تهران كه روز پنجشنبه در حسينيه الزهرا(س) برگزار شد، از خانواده شهيد بهشتي خبري نبود! براساس گزارش بعضي از افراد حاضر، در اين مراسم كه با عنوان “ستارگان جاويد” و با همكاري امور مساجد و بنياد شهيد برگزار شد از روحانيون ايثارگري كه در جبهه‌هاي دفاع مقدس و ساير عرصه‌هاي انقلابي حضور داشتند نيز تجليل شد ولي در اين زمينه هم افرادي از قلم افتادند. خبرگيري‌هاي روزنامه جمهوري اسلامي نشان مي‌دهد اصولاً از خانواده شهيد بهشتي براي حضور در اين مراسم دعوت به عمل نيامده بود.

* وجود بعضي تعابير نامناسب در مجموعه تلويزيوني “دوران كهن” در مورد بختياري‌ها، بنگاه سخن پراكني بي‌بي سي را به تكاپو انداخت تا اين موضوع را دستاويزي براي دامن زدن به قوم گرائي در ايران نمايد. تلويزيون بي‌بي سي در برنامه‌اي كه ديروز به همين مناسبت ترتيب داد با افرادي از ايرانيان مقيم انگليس، آمريكا و فرانسه درباره اين موضوع گفتگو كرد. جالب توجه اينكه اين افراد در اظهارات خود مطالب دلخواه مجري تلويزيون بي‌بي سي را نمي‌گفتند ولي وي تلاش مي‌كرد آنها رابه گفتن مطالب مورد نظر خود وادار نمايد و از زبان آنها چنين وانمود كند كه نظام جمهوري اسلامي ايران اقوام ايراني را مورد اهانت و تحقير قرار مي‌دهد! غافل از اينكه مردم ايران از اقوام مختلف به نظام جمهوري اسلامي وفادارندو به درستي مي‌دانند كه غفلت يك فيلم نامه نويس را نه به حساب تلويزيون مي‌توان گذاشت و نه مسئولين كشور. بدين ترتيب، بي‌بي سي با چنين برنامه هائي، در واقع آب در هاون مي‌كوبد.

*قدس

«آسمان» توقیف شد

فارس: روزنامه آسمان با اعلام جرم سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه به دلیل توهین به مقدسات دینی توقیف شد.

فرهنگ جامعه پزشکی مشکل دارد

جهان: سید حسن هاشمی وزیر بهداشت در چهارمین یادواره فرهنگی و دومین مراسم اعطای جایزه ملی شهید دکتر رهنمون که در قرارگاه شهید مسعودیان شهر اهواز برگزار شد با تاکید بر اینکه باید به نظام آموزشی توجه داشت، گفت: فرهنگ جامعه پزشکی ما به خاطر سیاستهای غیرمطلوب و ناصحیح مشکل دارد و البته نمی‌توان یک روزه، یک شبه و با چوب و چماق آن را تغییر داد، بلکه باید صبوری به خرج داد.
 

بازداشت قاتل خواهر شهید لاجوردی

تسنیم: جانشین فرمانده ناجا از دستگیری قاتل خواهر شهید لاجوردی خبر داد. رادان گفت: این قتل هیچ‌گونه انگیزه‌های امنیتی نداشته و انگیزه قاتل بزودی توسط مراجع مربوطه اعلام می‌شود. خواهر شهید لاجوردی 3 روز پیش به قتل رسید.انتقاد تند امام جمعه از زیباکلام
ایرنا: حجت الاسلام سید حبیب ا… موسوی امام جمعه سمیرم در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته، صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران و از تحلیلگران سیاسی را به خاطر بروز نظر خود مبنی بر به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی بشدت مورد انتقاد قرار داد و از او به عنوان «زشت کلام» نام برد.

هزینه کالاهای لوکس رهبر کره شمالی
ایسنا: خبرها حاکی است رهبر جوان کره شمالی حدود 386 میلیون پوند در یک سال برای پرداخت اقلام لوکس هزینه کرده است. این اقلام شامل پیانو، خودرو و هزار سالن تئاتر خصوصی است و این دوبرابر هزینه‌ای است که پدر وی کیم جونگ ایل در سال صرف می‌کرد.

احتمال بازداشت سعید مرتضوی
قانون: نادر قاضی پور، عضو کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس در رابطه با پرونده تامین اجتماعی با اشاره به احتمال بازداشت مرتضوی گفت: این اتفاق با توجه به نظر بازپرس این پرونده ناممکن نیست.

 

تعیین تکلیف واحد آکسفورد دانشگاه آزاد

جهان: خبرها حاکی است فعالیت واحد آکسفورد دانشگاه آزاد اسلامی در انگلیس هنوز به صورت رسمی آغاز نشده و پذیرش دانشجو در این واحد جنجالی منوط به از سرگیری روابط بین ایران و انگلیس است. 

سایت ارتش آمریکا هک شد
تسنیم: وب سایت آنلاین آموزشی ارتش آمریکا (us.army.mil) پس از نفوذ گروهی از هکتیویست‌های ناشناس و دسترسی به نام کاربری و کلمه عبور پنل مدیریتی، به مدت 4 ساعت از کار افتاد.

دارایی‌های «ضراب» را پس بدهید
تسنیم: منابع ترکیه‌ای اعلام کردند بتازگی مقاماتی از ایران به ترکیه سفر کرده‌اند تا دارایی‌های رضا ضراب، تاجر ایرانی بازداشت شده در مورد پرونده فساد اقتصادی در این کشور را پس بگیرند.

تصادف خودرو با هواپیما

ایسنا: در اتفاقی نادر برخورد یک دستگاه خودرو حمل بار مسافر فرودگاه یزد با بال هواپیما در باند فرودگاه سبب شد خلبان پس از بررسی وضعیت بال هواپیما، مسافرگیری را متوقف و اعلام کند پرواز این هواپیما در چنین شرایطی امکان‌پذیر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *