مسابقات علمی-پژوهشی دانش آموزان البرز ویژه انتخابی کشوری برگزار شد+ تصاویر

پنجمین دوره مسابقات علمی – پژوهشی دانش آموزان استان البرز توسط پژوهسرای دانش آموزی ملاصدرا و موسسه علمی نادکو برگزار شد

گروه استانی «کمال مهر» ؛ در این دوره از مسابقات که انتخابی نادکاپ دانشگاه صنعتی شریف و مسابقات کشوری بود در دانشگاه خوارزمی کرج برگزارشد و دانش آموزان دختر و پسر به رقابت پرداختند تا در نهایت به مسابقات کشوری راه یابند.

مسابقات در ۸ بخش به شرح زیر برگزار شد:

۱- تشریح        ۲- گلایدر     ۳- مکعب روبیک      ۴- شبیه سازی پل های ماکارونی

۵- روباتیک       ۶- راکت آبی     ۷- ساعت آفتابی           ۸- مدل آوند و روزنه

مسابقات انتخابی نادکاپ با استقبال گسترده دانش آموزان البرزی مواجه شد بطوریکه در دو روز پیاپی و از ساعت ۸ صبح تا ۴ عصر ادامه یافت و دانش اموزان نواحی ۴ گانه کرج در دانشگاه خوارزمی و به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج در رشته های مختلف رقابت کردند.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مسابقات علمی – پژوهشی به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج و همکاری موسسه نادکو و شرکت زرماکارون برگزار شده است.

رحمان درکی افزود: بیش از ۲۰۰۰ دانش آموز دختر و پسر در قالب ۹۶۷ تیم دیروز و امروز در مسابقات علمی شرکت کردند که دیروز ۱۰۵۰ نفر دانش آموز پسر و امروز ۱۱۰۰ نفر دانش آموز دختر در مسابقات حضور داشتند.

وی هدف از برگزاری مسابقات علمی را شناسایی دانش آموزان فعال و خلاق، انجام فعالیت های علمی و آموزشی، تقویت روحیه مشارکت و همکاری بین دانش آموزان، تامین مطلوب اوقات فراغت آنها و شناسایی استعدادهای برتر و برنامه ریزی برای آینده آنها عنوان کرد و گفت برگزیدگان این مسابقات استانی به مسابقات کشوری راه می یابند.

 

 

2

3

4

5

6

7

8

9

10

21

34

56

345

678

5678

1

 

منبع:دانش روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *