20121224105354_6

لعنت های روی دیوار تا پلنگهای شهر ما + عکس

زمانی که تنهایی ازکوچه پس کوچه های مهرشهرگذر می کنید دیگر نگران این نباشید که حوصله تان سر برود بلکه میتوانید با خواندن جملاتی که بر روی دیوارها حک شده اند لحظاتی را سپری کنید.

به گزارش گروه اجتماعی«کمال مهر»؛ زمانی که تنهایی ازکوچه پس کوچه های  مهرشهرگذر می کنید دیگر نگران این نباشید که حوصله تان سر برود بلکه میتوانید با خواندن جملاتی که بر روی دیوارها حک شده اند لحظاتی  را سپری کنید.

 

اما،این به آن معنا نیست که کار تحسین برانگیزی باشد بلکه علاوه بر زشت کردن چهره ی شهر  می تواندفرهنگ غلطی را میان مردم باب کند که سرانجام خوشایندی نخواهد داشت.

چشماتو باز کن…!

IMG_0478

بازکن تا خوب اطرافت را ببيني؛
نوشته ها و خاطرات بجامانده ي قديمي از اهالي محله که ديوارهاي محله را دفتر خاطراتي کرده است که به هيچ عنوان نه تنها از  ذهن خودش بلکه از ذهن تمامي عابرين پاک نميشود.

چشماتو باز کن…

چشمهایت را باز کن تا علا متی را ببيني که علامت شیطان پرستی است یك نماد باستانی  كه در برخی فرهنگ‌های دینی همچون كتیبه‌های بر جای مانده از بودایی‌ها و مقبره‌های سلتی و یونانی دیده شده‌است .لازم به توضیح است این علامت سال‌ها بعد توسط هیتلر به كار رفت ،‌ لكن برخی با هدف به سخره گرفتن مسیحیت این سمبل را وارد شیطان‌پرستی كردند و امروزه ما آن را بصورت فراوانی در اطرافمان می بینیم.

IMG_0439نمادهای شیطان پرستی
چشم هایت را باز کن تا در ختي با نام سجاد را  ببيني که نويسنده اش از روي ناچاري ناشي از کمبود فضاي روي ديوار براي نوشته اش به آن بسنده کرده است.

IMG_0447
چشم هایت را باز کن تا مرتضي  نعشه را ببینی  که جماعتی  برای  عبرت دیگران نامش را  بر روی دیوار نوشتند…

IMG_0449
سمندوني راببيني که يا دوست داشته سمندون باشد يا سمندون را دوست داشته یا خود سمندون بوده است.

IMG_0453
کري عجيب تمام نشدني 2 تيم محبوب که به کوچه هاي  شهر نیز سيده است.

IMG_0445     IMG_0442

بدون شرح …..!

IMG_0448

وجمله هاي تکرار….

IMG_0444      IMG_0466

و این شهر پر از  پلنگ ….!

 ديوار را یا دفتر نقاشي مسئله این است !

IMG_0455

علامتي که حتي معني اش را هم نميداند و فقط توانسته آن را به شکل  اشتباه بکشد.

IMG_0450         220px-Yin_yang.svg

مرگ بر منافق که هرجا میروی سخنی کوتاه برایش وجود دارد.

IMG_0454

تصاویری که مشاهده کردید بخش کوچکی بود از دیوار نوشته های یک شهر ، متاسفانه  فرهنگ غلطی که همچنان در کوچه  و خیابانهای ما چشم نوازی می کنند،و برخی از آنها هم آنقدر ناپسند بودند که حتی به تصویر کشدنشان جایز نبود.

امیدواریم مسئولین امر برای فرهنگ سازی و زیبا سازی شهر ها برنامه هایی را به اجرا بگذارند تا شاهد موارد اینچنینی در سطح جامعه نباشیم.

انتهای پیام/نداترکاشوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *