2038437_920

نشست پایانی مذاکرات وین با حضور “ظریف” و اشتون” به اتمام رسید

نشست پایانی مذاکرات وین با حضور "ظریف" و اشتون" به اتمام رسید
به گزارش کمال مهر؛ لحظاتی پیش گفتگوهای هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 در “وین” اتریش پایان یافت.

این مذاکرات که از روز دوشنبه (28 بهمن ماه) با ضیافت شام رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز شده بود، پس از سه روز مذاکرات سخت و فشرده ظهر امروز (1 اسفندماه) پایان یافت.

با پایان یافتن نشست دوجانبه “محمد جواد ظریف” وزیر خارجه کشورمان و “کاترین اشتون” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در شب گذشته (چهارشنبه 30 بهمن‌ماه)، دومین روز از مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 در وین نیز اتمام یافت.

برهمین اساس مقرر شد، آخرین دور مذاکرات ایران و 1+5 صبح پنجشنبه ساعت 11.30 به وقت تهران و پس از آن کنفرانس مطبوعاتی ظریف و اشتون برگزار شود.

همچنین “سیدعباس عراقچی” معاون وزیر خارجه ایران و همچنین عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان، گفت: دور بعدی مذاکرات اواخر اسفند در وین برگزار خواهد شد.

از این رو قرار است ادامه گفتگوهای هسته‌ای ایران و گروه 1+5 درباره گام پایانی توافق ژنو، 26 تا 29 اسفند ماه (17 تا 20 مارس) در شهر وین اتریش برگزار شود.

شایان ذکر است؛ امروز (پنجشنبه 1 اسفندماه) ساعت 9 صبح به وقت وین، 11:30 به وقت تهران، نشست اختتامیه به ریاست “ظریف” و “اشتون” آغاز و ساعت 10 به وقت وین نیز کنفرانس خبری مشترک میان آنها برگزار خواهد شد.

گفتنی است؛ در دیدار ظریف و اشتون پیرامون چارچوب مذاکرات آتی توافق و برنامه کاری برای گفتگوها مشخص شد.

 

 

 

 

 

 

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *