13920730000527_PhotoA

سرپرستی بیش از 2500 یتیم البرزی توسط خیران

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان البرز گفت: مردم خیر استان سرپرستی بیش از 2 هزار و 500 نفر از ایتام استان را به عهده دارند.
کمال مهر:

علی سالارکیا  اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین طرح‌های حمایتی کمیته امداد که با هدف جذب مشارکت بیشتر مردم خیر در سراسر کشور و استان البرز اجرا می‌شود، طرح اکرام ایتام است.

وی تصریح کرد: براساس این طرح مردم خیر و نیکوکار سرپرستی یک و یا چند نفر از ایتام را بر عهده گرفته و ماهانه مبلغی که در توان دارند و حداقل آن 200 هزار ریال است را به حساب این ایتام واریز می‌کنند.

مدیر‌کل کمیته امداد امام خمینی استان البرز ادامه داد: مردم نیکوکار و نوع‌دوست البرز استقبال خوبی از این طرح داشتند و در مجموع سرپرستی 2 هزار و 517 نفر از ایتام زیرپوشش کمیته امداد را در این استان بر عهده دارند.

سالارکیا اضافه کرد: با توجه به اینکه سرپرستی ایتام محدود به یک نفر نیست و نیکوکاران می‌توانند سرپرستی چند نفر از ایتام را به طور همزمان و مشترک بر عهده گیرند، شاهدیم که کمک‌های هر چند محدود خیران بخش مهمی از نیازهای اقتصادی و روزانه ایتام زیرپوشش کمیته امداد البرز را برآورده می‌کند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در کرج مبنی بر اینکه چه تعداد از خیران و نیکوکاران البرزی در طرح اکرام ایتام مشارکت دارند، خاطرنشان کرد: براساس آخرین آمارهای اخذ شده در مجموع 25 هزار و 155 نیکوکار البرزی در این طرح مشارکت دارند و به طور ماهانه مبالغی را به حساب ایتام این استان واریز می‌کنند.

*‌البرزی‌ها بیش از 41 میلیارد ریال به ایتام کمک کردند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان البرز خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 41 میلیارد ریال از سوی 25 هزار و 155 نیکوکاری که در طرح اکرام ایتام مشارکت دارند به حساب آنها واریز شده است.

سالارکیا خاطرنشان کرد: این کمک‌ها به غیر از کمک‌ها و حمایت‌های مادی و معنوی است که کمیته امداد برای افراد و خانواده‌های زیرپوشش به ویژه ایتام ارائه می‌کند.

وی در پایان با اشاره به شرایط اقتصادی افراد نیازمند و مستمند استان البرز و همچنین محدود بودن منابع در اختیار کمیته امداد امام خمینی گفت: مردم خیر البرزی همواره در کارهای خیر و انسان‌دوستانه مشارکت داشته‌اند، اما با توجه به مشکلات افراد نیازمند انتظار داریم که آنها بیش از گذشته در امور خداپسندانه شرکت کنند.

 

 

 

 

 

 

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *