ترخیص حدود 800 وسیله نقلیه توقیف شده در البرز طی دهه فجر

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز از ترخیص حدود 800 وسیله نقلیه در این استان طی ایام‌الله مبارک فجر خبر داد.

کمال مهر:

همایون شریفی اظهار داشت: بر اساس قوانین راهنمایی و رانندگی در کشورمان، برای برخورد با هر نوع تخلف، قانونگذار متناسب با آن تخلف جرایمی در نظر گرفته است.

وی تصریح کرد: این برخوردها از جرایم نقدی تا توقیف خودرو و گواهینامه رانندگان متخلف متغیر است و متناسب با هر تخلفی، جرایمی در نظر گرفته می‌شود.

این فرمانده ارشد انتظامی افزود: یکی از این برخوردها مربوط به توقیف خودرو‌ها است که این جریمه بیشتر در مورد تخلفات حادثه‌ساز و با هدف حفظ ایمنی شهروندان و حتی خود رانندگان اعمال می‌شود.

شریفی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته از سوی ماموران راهنمایی و رانندگی استان البرز برای کنترل ترافیک و فرهنگ رانندگی در این استان گفت: ماموران پلیس بدون اغماض با رانندگانی که تخلفات حادثه‌ساز مرتکب می‌شوند، برابر قوانین برخورد قاطع داشته و خودروهای این رانندگان توقیف می‌شود.

وی در پاسخ ب مبنی بر اینکه پیش از فرارسیدن ایام الله مبارک فجر در استان البرز اعلام شد که برخی از خودروهای توقیف شده در این استان ترخیص می‌شوند، سرنوشت این طرح به کجا انجامید، گفت: در دهه مبارک فجر در مجموع بیش از 800 خودروی توقیف شده در استان البرز ترخیص شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز افزود: از این تعداد حدود 600 دستگاه خودرو و 200 دستگاه موتورسیکلت بوده است.

شریفی تاکید کرد: هدف ماموران راهنمایی و رانندگی از جریمه رانندگان متخلف و حتی توقیف گواهینامه و خودروهای آنها، به طور قطع حفظ ایمنی راه‌ها و خیابان‌ها به ویژه خود رانندگان است و امیدواریم مردم با پلیس در این حوزه همکاری بیشتری داشته باشند.

 

 

 

 

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *